Wywrota
strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »
alfabetycznie chronologicznie

Niespodzianka

Redakcja Portalu Wywrota.pl serdecznie dziękuje użytkownikom. Dobrze, że jesteście! Dla najaktywniejszych przygotowaliśmy niespodzianki. Jest też i konkurs!

Drodzy Wywrotowcy, Dziękujemy za to, że jesteście z nami duchem, oczami czy słowem. Prowadzimy ten wózek dla Was wszystkich i dla każdego z osobna, dlatego też miło spojrzeć w statystyki i…

Redakcja · 13 stycznia 2013 · sprawy organizacyjne · 9 komentarzy

O malarstwie z pasją... - Cyprian Nocoń

Przemijanie, życiowe troski, agresja wobec bliźniego to tematy, które Cyprian Nocoń obrazuje niepokojąco trafnie. Nie są to dzieła powstałe od niechcenia, w przysłowiowe pięć minut. To obrazy przemyślane, nad którymi twórca spędził wiele godzin i w których widać jego oddanie oraz pasję dla tego, co robi.
Ania Baron · 23 czerwca 2015 · sztuka · 3 komentarze

O sztuce intelektualnej

Rozważania nad sztuką, a zwłaszcza próba jej intelektualizacji są niezwykle trudne i zwiodły już niejednego na bagna bełkotu. Mam nadzieję, że narzuciwszy sobie pewien rygor myślowy i formalny, uda mi się powiedzieć coś ciekawego, nie zanudzając przy tym czytelnika na śmierć.
Grzegorz Czemiel · 6 czerwca 2004 · sztuka · 1 komentarz

O tym, że zostałem kierowcą Wywroty nie mając prawa jazdy…

„Literatura to wyraz całego życia.” - [Fiodor Michajłowicz Dostojewski] „Artystą zostaje się w samotności.” - [Jacek Bierut]

O tym, że zostałem kierowcą (redaktorem prowadzącym) Portalu Wywrota.pl niektórzy Wywrotowicze już wiedzą, niniejszym ogłaszam to Wszystkim. Wiele miesięcy temu rozmawialiśmy o tym z…

Paweł Kaczorowski · 5 lipca 2010 · sprawy organizacyjne · 17 komentarzy

O waginach i abstrakcyjnych kształtach – wywiad z rzeźbiarką, Iwoną Demko

Były chwile, kiedy bałam się, że zostanę artystką tylko od waginy

Iwona Demko, rzeźbiarka, artystka, feministka. Ukończyła Wydział Rzeźby na ASP w Krakowie, gdzie obecnie pracuje jako asystentka. Ostatnio w jej twórczości dużo miejsca zajmuje temat…

Seksualność Kobiet · 4 lipca 2010 · sztuka · 2 komentarze

Obrazki stereo Piotra Saula w Galerii Otwartej

12 marca we wrocławskiej Galerii Otwartej rozpoczęła się wystawa Piotra Saula zatytułowana Obrazki stereo . Artysta związany z miejscową Akademią Sztuk Pięknych, na której pracuje jako…

Anna Nowicka · 20 marca 2016 · sztuka ·

OKG „Rewolucje – Rewelacje! Paronimy i Paranoje XXI wieku”

Celem konkursu jest refleksja nad aktualną kondycją obrazu – jako tekstu kultury, w aspekcie komunikacyjnym, społecznym, obyczajowym, ekonomicznym itp. Organizator przyzna nagrody główne i wyróżnienia, poniesie koszt dostarczenia nagród rzeczowych na adresy laureatów, zapewni publikację nagrodzonych prac graficznych w antologii „Wywrotowe Teksty” oraz umożliwi nagrodzonym artystom prezentację swojej twórczości na głównej stronie witryny.
Redakcja · 26 marca 2011 · sztuka ·

Okolice układów

Rozmowa z Wodkiem Majewskim, właścicielem belgijskiego Atelier 340, oraz z Marcusem Beringem, jednym z artystów wystawianych na „Okolicach układów".

Justyna Barańska: Co ważnego przekazuje odbiorcom wystawa Okolice układów? Czy dobór artystów z tak różnych krajów jest tutaj istotny dzięki temu można ująć wszechświat w ramy jak to…

Justyna D. Barańska · 30 lipca 2012 · sztuka ·

Optymistyczne przepowiednie

Wywiad z Adamem Laską i Szymonem Szewczykiem, autorami wystawy „Optymizm", którą możecie oglądać w katowickim Rondzie Sztuki od 16 grudnia 2012 do 7 stycznia 2013. Będą piramidy, ziemia i... batmobil.
Michał Seget · 22 grudnia 2012 · sztuka · 1 komentarz

Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival

Przed nami kolejna odsłona festiwalu Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival. W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie dobrej muzyki, warsztatów tanecznych, wokalnych i artystycznych, sztuki opowiadania, gry terenowej i teatru. Festiwal ma łączyć środowiska, które odwołują się w swym działaniu do kultury tradycyjnej: Polski i krajów europejskich, w tym szczególnie Francji.
Redakcja · 20 czerwca 2015 · sztuka ·

Otwarcie „instalacji do budowania światów"

Koń może mieć dwie głowy, tramwaj poruszać się wewnątrz muzeum, a sosny wyrastać z herbaty, czyli sukces Samoobsługowego Muzeum w MWW.

Muzeum Współczesne Wrocław przyciąga amatorów sztuki nie tylko bogatymi wystawami, lecz również wyglądem zewnętrznym oraz ciekawą aranżacją wnętrza, którego oryginalny charakter…

Justyna Białogłowicz · 22 stycznia 2012 · sztuka ·

Ołtarz Zeusa z Pergamonu

To opowieść o jednej z najciekawszych przygód w historii archeologii

W poniedziałek, 9 września 1878r. o godzinie 6 rano, procesja osobliwych postaci powoli posuwała się pod górę wąską dróżką prowadzącą na górę zamkową w Bergama (Turcja).Mężczyzna…

Madzia · 24 czerwca 2004 · sztuka · 1 komentarz

Paryż w Warszawie. Wystawa i aukcja École de Paris

Tej wiosny w stolicy Polski będzie można poczuć się jak nad Sekwaną. Odkryjemy piękno postaci i natury ukryte w malarskich gestach. Poznamy niesamowite barwy i wybitny kunszt malarzy…

DESA Unicum · 19 maja 2021 · sztuka ·

PASZPORTY POLITYKI 2015, nominacje!

Nagrody w poszczególnych kategoriach przyznawane są na podstawie wskazań krytyków w sześciu dziedzinach: film, teatr, sztuki wizualne, literatura, muzyka poważna, muzyka popularna.…

Redakcja · 9 grudnia 2015 · sztuka · 1 komentarz

Patrz na te ilustracje!

Na półkach księgarń coraz więcej rozsiada się fantazyjnie ilustrowanych książek dla dzieci, komiksy już dawno przestały być rozrywką dla małolatów, dlatego zachęcam do zapoznania się z tą pozycją ludzi, którzy pragną zaznajomić się z pradziadkami, dziadkami i ojcami współczesnych ilustracji.
Rafał Łukasik · 15 marca 2012 · sztuka ·

PAW – Portfolio Artystów Wywroty

Nowy projekt Portalu Wywrota.pl skierowany do twórców sztuk plastycznych.

Szanowni Wywrotowcy, Pragnąc wyjść naprzeciw Waszych potrzebom i oczekiwaniom, postanowiliśmy stworzyć Portfolio Artystów Wywroty, którego nowe odsłony będą się ukazywać na portalu co 3…

Redakcja · 20 września 2012 · sztuka ·

Październik – praca miesiąca

Krzysztof Schodowski zajmuje się głównie rysunkiem. W sztuce najbardziej interesuje go człowiek, jego wewnętrzne procesy, te o których mówi i te których nie ujawnia.

Portal Wywrota.pl to nie tylko literatura. To także szereg innych działów kultury. Jednym z nich jest sztuka wizualna zamieszczana w Galerii. Dobrzy obserwatorzy i stali bywalcy zauważą, że w…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 8 listopada 2011 · sztuka · 9 komentarzy

Pers - 1. Nocny Targ w Toruniu

Najbardziej odlotowa, nocna impreza w Toruniu. Warszawa i Poznań mają już swoje nocne targi. Wystarczy pomyśleć o Nocnym Targu Towarzyskim w Poznaniu czy Nocnym Markecie w Wawce. Teraz czas na…

Grzesław Waleczny · 2 września 2017 · sztuka ·

Praca 2013 roku - wyniki

Pora na wyniki głosowania

RPG, czyli Regularny Przegląd Galerii. Skojarzenia mogą być jednak nieco inne - gry fabularne (nie tylko komputerowe), rucznoj potiwotankowyj granatomiot (czyli ręczny granatnik…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 31 stycznia 2014 · sztuka ·

Praca 2013 roku. Zasady głosowania

Wyłaniamy wywrotową Pracę Roku.

Za nami pełny rok istnienia plebiscytu nazwanego Regularnym Przeglądem Galerii (RPG). Z tą regularnością bywało jednak różnie. Nie udało się niestety utrzymać miesięcznej…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 14 stycznia 2014 · sztuka · 8 komentarzy

Praca Roku 2011

Waldemar Dąbrowski zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką komputerową. Działalność artystyczną rozpoczął w latach 80. Projektant m.in. logo, stron internetowych. W latach 1985 – 89 był pracownikiem wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 17 stycznia 2012 · sztuka · 5 komentarzy

Praca Roku 2012

Przełom roku jest nierozerwalnie związany z różnego rodzaju podsumowaniami, w drugiej odsłonie RPG został ogłoszony plebiscyt na pracę roku 2012. Pod głosowanie zostały poddane prace, które zostały polecone/wyróżnione przez moderatorów Galerii.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 25 stycznia 2013 · sztuka · 10 komentarzy

Praca roku 2014

Wyłaniamy wywrotową Pracę Roku.

Za nami kolejny rok istnienia plebiscytu nazwanego Regularnym Przeglądem Galerii (RPG). Z tą regularnością bywało jednak różnie. Nie udało się utrzymać miesięcznej częstotliwości, a od…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 24 stycznia 2015 · sztuka · 4 komentarze

Prace na Papierze. Wrześniowe wystawy i aukcje

Magdalena Abakanowicz to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystek. Jej wystawę indywidualną planuje londyńskie Tate Modern. W 2019 roku za ponad 8 milionów złotych…

DESA Unicum · 28 sierpnia 2020 · sztuka ·

Prace nagrodzone w miesiącach: kwiecień-sierpień

Ze względu na ataki niecnych spekulantów złowrogich, imperialistycznych sił, nagrody książkowe za Waszą twórczość rozdajemy z niemałym opóźnieniem, za co serdecznie przepraszamy. Winni…

Redakcja · 17 września 2009 · sprawy organizacyjne ·



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca