Wywrota

felieton

strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »
alfabetycznie chronologicznie

Czego nie należy mówić pisarzom

Napisałam i wydałam książkę, a potem wpadłam w otchłań. Po intelektualno-emocjonalnym zrywie przyszedł najgorszy zjazd ever, pojawiła się pustka, której nic nie było w stanie…

dominika ciechanowicz · 3 września 2015 · felieton · 2 komentarze

Czerwone Goździki

Ostatnio wiele się mówi o "równouprawnieniu". Jest to gorący, kontrowersyjny temat, o którym każdy myśli co innego. Ale czy teraz, w naszych czasach, równość nie jest zachowana?…

ceriba · 15 lipca 2009 · felieton ·

Czesia, Natalia Kukulska i ja

Kraków przywitał mnie brakiem jajek, które z pobliskich sklepików wykupiono pewnie z myślą o wizycie prezydenta A. Kwaśniewskiego. Miałem okazje wysłuchać koncertu białoruskiej kapeli punkowej i podpisać się pod listem do prezydenta Łukaszenki (taki list to całkiem rozrywkowa sprawa).
Łukasz Grzesiczak · 30 kwietnia 2002 · felieton · 2 komentarze

Czterolatek patrzy na krzyż

Ciągła obecność krzyży w miejscach publicznych oraz ich nadreprezentacja w naszej kulturze, spowodowała, że zapominamy o tym, co tam się właściwie znajduje. Jeśli uwolnimy ten artefakt to …

Michał Domagalski · 8 sierpnia 2021 · felieton · 19 komentarzy

Cztery, czyli Lista Bardzo Subiektywna (Rowerowe Piosenki)

Może pogoda nas nie rozpieszcza, ale na pewno jest wystarczająco ciepło, aby wybrać się na wycieczkę rowerową. Może nawet fakt, że nie jest nazbyt upalnie zda się zachętą, aby właśnie…

Michał Domagalski · 15 sierpnia 2016 · felieton ·

Czy Androidy śnią o elektrycznych owcach? - czyli kto z nas żyje

No, wreszcie skończyły się wakacje. Łatwiej będzie o miejsce w pubie czy na pomoście nad jeziorkiem. Na tarasie zaś, u pani W. nie zabraknie już zimnego piwa. Niestety, co za tym idzie, na ulicy nie będzie na czym oka zawiesić, bo wraz z jesiennymi chłodami foczki zdejmą moje ulubione mini spódniczki.
JotPeX · 19 września 2003 · felieton · 3 komentarze

Czy wszystko jest poezją? Część pierwsza.

Choć Stachura twierdził, że wszystko jest poezją, to pozwolę sobie zachować zdanie odrębne w tej kwestii. Myślę, że w tej odrębności nie pozostanę osamotniony, że kilku…

Wiktor Smol · 21 kwietnia 2011 · felieton · 8 komentarzy

dlaczego warto sie uczyc?

Jaki jest cel mojej nauki? Dorosłym łatwo powiedzieć: Ucz się, to daleko zajdziesz . Do tego dodają, że za ich czasów było ciężko o podręczniki i nie było czasu, a teraz muszą pracować …

kasia koszela · 13 lipca 2008 · felieton ·

Dmuchany Słoń

Wszędzie dookoła widzę..słonia

Zastanawiałem się dlaczego ja ostatnio tak wszystko neguje. Pomijając to, że prawie wszystko nadaje się doskonale do negacji to u mnie zaczęło to przybierać formy naprawdę ostre. Nie mogłem …

Maciej Dydo Fidomax · 14 marca 2000 · felieton · 1 komentarz

Do trzech razy sztuka?

...Z całym szacunkiem dla p. Wojewódzkiego muszę powiedzieć, że nie pochwalam jego decyzji o odejściu. Po prostu uciekł z tonącego statku, obnosząc się z hasłem, że nie o takiego idola walczył. Przecież doskonale wiedział co robi, wpuszczając do muzycznego półświatka Alę Janosz - szesnastolatkę, śpiewającą bo ja jestem kobietą , czy Krzyśka Zalewskiego jako nieślubne dziecko Dickinson a i Edyty Górniak...
vesper · 18 września 2003 · felieton · 12 komentarzy

Droga do subkultury prosta i krótka. Glany i pozerzy.

Droga do subkultury prosta i krótka czyli jak polska młodzież uważa się za "rasowych anarchistów". I przepraszam za powtarzanie w tekście słowa "anarchista" :)

Tytuł być może trochę zbyt materialistyczny, ale to właśnie o glanach chcę tutaj napisać. Noszą je wszyscy. Od anarchistów do (tak, tak...) ludzi słuchających techno i hip-hopu. Przykre…

Jaknazlosc · 29 grudnia 2001 · felieton · 124 komentarze

Dzięki Bogu już piątek.

Popatrz na ulice naszego miasta w piątkowy wieczór. Zobacz grupy wyczesanych dziewczyn poubieranych w bardziej wyjazdowe ciuchy, chłopaków na nowych rowerach, usłyszysz pisk opon poloneza na światłach i bębnienie młotów z czerwonego cinquecento.
ooops · 11 czerwca 2004 · felieton · 9 komentarzy

Fuck you motherfucker najlepiej #1

W głowie się nie mieści ile zboczeń na tym świecie, w aptece cię okradli, zgwałcili w bibliotece. Pidżama Porno Trzymając się za ręce

To jest nowy cykl felietonów i proszę nie mieć co do tego wątpliwości. Jeden już awangardowy cykl czyli Jointfriend i Borsuk roztrzaskał się na zaledwie drugim zakręcie. Ale ten nowy cykl…

Maciej Dydo Fidomax · 20 lutego 2001 · felieton ·

Futbol i literatura, czyli jak nie zostałam sportsmenką

W kwestiach sportowych zawsze byłam i jestem do tyłu. Nieraz dopiero dzień po jakimś decydującym meczu, któremu kibicuje ponoć niemal cała Polska, dowiaduję się przypadkiem, że takie…

Beata Igielska · 18 lipca 2018 · felieton · 1 komentarz

Galeony Baśni - zawód opowiadacz

Czasem boimy się podjąć wyzwanie. To naturalne. Jednak odwaga to nie brak lęku a działanie pomimo. Takie działanie podjęłam i dostałam Stypendium Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i…

szanta - Edyta Ślączka-Poskrobko · 29 lipca 2021 · felieton ·

Gdzie diabeł mówi...

"Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. Bardzo Wielkie Zło, Geralt, to takie, którego nawet wyobrazić sobie nie możesz, choćbyś myślał, że nic już nie może cię zaskoczyć. I widzisz, Geralt, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: 'Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze'.
Szymon Boniecki · 6 listopada 2000 · felieton · 3 komentarze

Generacja Google

Kolejne pokolenia karłów stojąc na ramionach gigantów zakreślały wzrokiem coraz szerszy krąg. W końcu opowieść o historii świata stała się tak długa, że zaczęto opowiadać ją od końca.
nonFelix · 5 czerwca 2008 · felieton · 6 komentarzy

Generacja Kultury Natychmiastowej

Kultura popularna w połączeniu z Internetem dały nam niespotykaną możliwość przygotowania nieskończonych zbiorów prezentacji, które nie dość, że zaspokajają nasze potrzeby estetyczne, to jeszcze całkiem nieźle radzą sobie z potrzebami intelektualnymi.
nonFelix · 27 czerwca 2008 · felieton ·

Gramofon

Opowiadanie dosyć mocne treścią, tematyka wojennna.

Nie zmartwiła mnie wiadomoć o śmierci cioci Basi. Nie znałem jej za dobrze; spotykaliśmy się tylko z okazji świąt. Wymienialiśmy dwa, trzy zdania i każdy odchodził do swojej części…

artur arkadiusz trzebiński · 26 lipca 2003 · felieton · 1 komentarz

Głęboko Przekonani

Kraj językowym absurdem stoi. Co jakiś czas przychodzi pewna moda, która zalewa nas niczym potok niekończących się powtarzalności. Skutkiem tego jest słowotok, który momentami aż…

Anna Siudak · 29 marca 2018 · felieton · 1 komentarz

Historia w potrzasku

Największe tragedie rozbijają się zawsze o detale. Po kilku, kilkunastu latach już wiadomo, że zażegnany konflikt miał bardzo błahe przyczyny. Im większa katastrofa, tym jej przyczyny wydają nam się drobniejsze. Wszystko za sprawą ludzkiej pamięci, która jak nic na świecie potrafi selekcjonować i zapominać.
Agnieszka Kłos · 2 lutego 2008 · felieton ·

Inny znaczy lepszy?

Jeszcze kilka lat temu inność , pojmowana jako chęć wyrwania się ze sztywnych ram, konwenansów i szarości była raczej tępiona, a w najlepszym wypadku postrzegana z przymrużeniem oka. Dzisiaj ta inność jest wręcz pożądana. Zwłaszcza wśród młodych ludzi znalazła bardzo podatny grunt do swojego rozwoju i jak widać na załączonym obrazku nasze- studenckie środowisko również nie jest od tego zjawiska wolne.
vesper · 8 listopada 2003 · felieton · 19 komentarzy

iVYmSNxDxsgFoRCzgR

XUk6HI owdvondxssuh, [url=http://ibzvglwmyise.com/]ibzvglwmyise[/url], [link=http://kofbwkndmfko.com/]kofbwkndmfko[/link], http://gwyvmwhkdhpp.com/

XUk6HI owdvondxssuh, [url=http://ibzvglwmyise.com/]ibzvglwmyise[/url], [link=http://kofbwkndmfko.com/]kofbwkndmfko[/link], http://gwyvmwhkdhpp.com/

Redakcja · 1 stycznia 2000 · felieton ·

Jak to baba z chłopem

Baba to baba, chłop to chłop.. Tylko dlaczego te chłopy takie leniwe, a te baby takie upierdliwe. Ale jak tu nie być upierdliwym skoro odwiedzając mojego przyjaciela, muszę najpierw…

Klucz wiolinowy · 7 sierpnia 2008 · felieton ·

Jaka płaca, taka praca [fragmenty o edukacji]

Od dłuższego czasu wokół zarobków nauczycieli oraz tego, co i w jakim wymiarze powinni robić, wrze. Był nawet taki, który twierdził, że powinno się dopłacać polonistom za czytanie…

Michał Domagalski · 22 września 2021 · felieton · 8 komentarzy



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca