Wywrota

felieton

strony: « 1 2 3 4 5 6 7
alfabetycznie chronologicznie

Wolność wyboru dobra lub zła

Marzymy o wolności, ciągle jej nam za mało, ale co wybieramy? Dobro czy zło? Przed laty gdy ubolewałyśmy z mamą, że coś złego się wydarzyło, ktoś dopuścił się kradzieży lub…

Lucyna · 30 listopada 2020 · felieton ·

Wracając do Robina Williamsa. Felieton Michała Domagalskiego

Kiedy w „Stowarzyszeniu Umarłych Poetów" Keating staje się dla młodzieńców Kapitanem, trzymamy za nim, nie za rodzicami, którzy dla swych dzieci mają już przygotowany plan całego życia.

Kiedy umarł Robin Williams w Internecie można było odnaleźć najróżniejsze lamenty i wspomnienia. Umarł w końcu jeden z poetów gry aktorskiej. To ostatnio dość częste. Bez względu na…

Michał Domagalski · 15 sierpnia 2014 · felieton ·

Wspólnota i stowarzyszenie

Jednym z podstawowych rozróżnień, niezbędnych do zrozumienia sposobu istnienia państwa, jest podział na wspólnotę i stowarzyszenie. Bez tego podziału trudno jest mówić o jakimś zdrowym patriotyzmie czy społeczeństwie obywatelskim.
nonFelix · 29 maja 2008 · felieton ·

Wspomnienia Olimpijczyka

Konkurs przedmiotowy. Olimpiada. Konkurs wiedzy. Nie jedź, zanim nie przeczytasz. Szybki przewodnik po niszczeniu psychiki.

Komunikaty Dyrekcji z serii „jak zwykle z przyjemnością mówimy o sukcesach naszych uczniów" cieszą niezmiernie i napawają całym wachlarzem emocji. Począwszy od radości z sukcesu…

taitaos · 1 marca 2009 · felieton · 1 komentarz

Wstęga Möbiusa

Kiedy zaczynałem pisać, byłem wściekły. Gdybym od razu skończył, byłoby nam łatwiej (mnie pisać, Wam czytać). Tak się nie stało.

Tato, czy będzie wojna? Mógłby zapytać mój syn, gdyby już umiał mówić. Na razie jeszcze nie pyta. Nie o to. Wskazuje palcem i mówi "Bu!". Synku, będę Cię bronił póki mi starczy sił.…

jacek · 9 pazdziernika 2001 · felieton ·

Wszystko czyli nic - trudne początki dziennikarstwa

Co trzecia moja koleżanka i co czwarty kolega chce zostać psychologiem. Taka moda? Zawód z przyszłością? Dobra płaca? A może jeszcze jakiś inny powód, dla którego akurat ten zawód ma takie wzięcie...
Ol-cykcyk · 29 stycznia 2008 · felieton · 4 komentarze

Wszystko o bananach

Niektórzy przyrodnicy twierdzą, że były to pierwsze rośliny zauważone przez człowieka. Są tacy, którzy uważają, że w raju Ewa skusiła Adama nie jabłkiem, ale bananem...

Są tacy, którzy twierdzą, że w raju Ewa skusiła Adama nie jabłkiem, ale bananem. Niektórzy miłośnicy tych owoców twierdzą też (jak zdarzyło mi się przeczytać na pewnej stronie), że…

roozia · 31 lipca 2003 · felieton · 7 komentarzy

Wyliczanka

Pięć pierwszych punktów dotyczy spraw i ludzi zwiazanych z wywrota, szósty to niespodzianka.

Zacznę wyliczanke bez owijania w bawełne Po pierwsze sprawa Maćka Duszyńskiego. Zastanawiałem sie czy napisać do niego e-mail, czy lepszy bedzie felieton. Wybór felietonu…

Maciej Dydo Fidomax · 8 maja 2000 · felieton ·

Wywnetrznienie na temat facetow

Juz lepiej pojsc na piwo. Ale nie w dresach, bo to niebezpieczne. W dzisiejszych czasach krolweskie korony trzyma sie w sejfie w banku szwajcarskim, tylko poza Europa. Tu tak strasznie kradna.

Dupa Maryna z tymi facetami. Chcac nie chcac, zawsze cos jest nie tak. Kiedy jestes pewna, ze ksiecia na bialych rumakach juz dawno wymarli, nagle zjawia sie On. Zaczynacie rozmawiac. Z poczatku…

Hermenegilda · 2 listopada 2002 · felieton · 4 komentarze

Wywrotowa Spowiedź Kulturalna 2013 #1

Wywrotowa Spowiedź Kulturalna, czyli polecane przez redakcję dzieła literackie, muzyczne, filmowe i inne, których nie można przegapić wchodząc w nowy rok. Dziś z uczestnictwa w kulturze spowiada się Marcin Sierszyński.
Marcin Sierszyński · 31 grudnia 2013 · felieton ·

Wywrotowa Spowiedź Kulturalna 2013 #2

Wywrotowa Spowiedź Kulturalna, czyli polecane przez redakcję dzieła literackie, muzyczne, filmowe i inne, których nie można przegapić wchodząc w nowy rok. Dziś z uczestnictwa w kulturze spowiada się Dominika Ciechanowicz.
dominika ciechanowicz · 1 stycznia 2014 · felieton ·

Wywrotowa Spowiedź Kulturalna 2013 #3

Spowiedź, czyli wyznanie grzechów. Czy ja popełniłem jakieś „grzechy” wobec kultury? Z pewnością. Choćby to, że od lat nie składam wizyt w teatrze. Rok 2013 nie był żadnym wyjątkiem. To chyba jednak jedyny mój „grzech”. Skoro tak, to tekst poniżej jest wyznaniem, zbiorem spostrzeżeń czy refleksją? Wydarzenia poleca Grzegorz Cezary Skwarliński.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 2 stycznia 2014 · felieton ·

Wywrotowa Spowiedź Kulturalna 2013 #4

Wywrotowa Spowiedź Kulturalna, czyli polecane przez redakcję dzieła literackie, muzyczne, filmowe i inne, których nie można przegapić wchodząc w nowy rok. Dziś z uczestnictwa w kulturze spowiada się Karolina Obszyńska.
Karolina Obszyńska · 3 stycznia 2014 · felieton ·

Władywostok, Holandia?

Rozumiem, że pisząc tutaj, w tym serwisie, występując z nie-lewicowymi (albo nie-liberalnymi) poglądami jestem na straconej pozycji. Niestety, dzieci same się nie obronią. Nie staną twarzą twarz z taką matką, nie rozpłaczą się, nie powiedzą: błagam, pozwól mi żyć, nie zabijaj mnie.
ortega · 11 lipca 2002 · felieton · 5 komentarzy

Zaduszki warzywne czyli Dziady karmione dynią.

(...) w zasadzie nic mi do tego, kto jak traktuje i obchodzi to święto. Pod jednym wszakże warunkiem - jeśli chce kto obchodzić je tak, jak to robią za oceanem, niech wysili się troszkę i dowie się, jak obchodzili je na naszej ziemi przodkowie, których miejsc pochówku nawet nikt nie pomni. Jeśli zechcemy zmienić sposób obchodzenia świąt, to zróbmy to świadomie, nie zaś pod wpływem tv i supermarketów, które chętnie wepchną nam jeszcze jeden chłam pod obojętnie jakim pretekstem.
JotPeX · 31 pazdziernika 2003 · felieton · 6 komentarzy

Zagadka, której żaden detektyw nie rozwiąże

Co kryje się za fenomenem powieści kryminalnych? Gatunek jest już stary, ale kolejne powieści nadal powstają. W bibliotece półki uginają się od kryminałów, a w księgarniach najczęściej …

Anna Bugajna · 18 maja 2016 · felieton ·

Zawód muzyka, a współczesna rzeczywistość

Pozycja współczesnego artysty nie jest zależna tylko od doświadczenia, kwalifikacji, umiejętności lecz przede wszystkim od świadomych działań marketingowych.

Tak jak z biegiem wieków zmieniała się rola i funkcja muzyki, tak również zawód muzyka poddawany został stopniowym przeobrażeniom. Uwarunkowania kulturowe czy historyczno-socjologiczne…

Mateusz Marzec · 28 pazdziernika 2015 · felieton ·

Zbrodnia i kara

Zbrodnia była. Małolat Piotruś zapotrzebował w trybie nagłym trochę kasy na wino na sylwestrową imprezę. Sam nie miał, ale wiedział, kto ma. Starucha Marynia z Komorowa poznała chłopczyka po głosie i wpuściła go, gdy prosił.
Jacek Łaszcz · 1 kwietnia 2008 · felieton ·

„Bitwa” na „Statku Głupców”

Znowu, zamiast zastanowić się nad wydźwiękiem całości, będziemy kruszyć kopie o detal.

Gdy spojrzałem po raz pierwszy na obraz The Krasnals Bitwa pod Grunwaldem/Statek Głupców1 zauważyłem Pudziana, który pod dosłownie pod tęczową flagą prezentuje swoje bądź co bądź…

Michał Domagalski · 8 kwietnia 2014 · felieton ·



strony: « 1 2 3 4 5 6 7

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca