Wywrota

„Dorzecze Różewicza”

 

Świętując przypadającą w 2011 roku 90. rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza, Biuro Literackie zapowiada serię publikacji i projektów uświetniających ten szczególny jubileusz. Po wydanej w czerwcu "Wycieczce do muzeum", a także planowanym na listopad "Marginesie, ale...", na stronie biuroliterackie.pl rozpoczął się właśnie cykl "Dorzecze Różewicza". Projekt jest przedsięwzięciem, w którym poeci z kraju i zagranicy interpretują wybrany, ważny dla nich wiersz autora "Nauki chodzenia", określając przez to swoje inspiracje i związki z jego twórczością, będącej od ponad 60 lat żywym źródłem niezależnej, odkrywczej sztuki dla kolejnych generacji. Wśród ponad 30 autorów, których interpretacje będziemy mogli przeczytać na łamach "Dorzecza", znajdą się m.in.: Jacek Gutorow, Bogusław Kierc, Krzysztof Lisowski, Zbigniew Machej, Karol Maliszewski, Bianka Rolando i Andrzej Słomianowski. Teksty zapowiadające książkę zostaną zaprezentowane w biurowej Przystani!

 

Już w tych dniach można przeczytać "Dziewięć wersów Różewicza" Jacka Gutorowa oraz "Pisklę" Bogusława Kierca. Premiera tomu "Dorzecze Różewicza" została zaplanowana na 16. festiwal literacki Port Wrocław 2011. W ramach jubileuszowego wieczoru poświęconego autorowi "Marginesu, ale..." wszyscy poeci odczytają wiersze pomieszczone w publikacji. Okazją do spotkania z twórczością autora "Kup kota w worku" jest także otwarcie nowej siedziby Biura Literackiego w Przejściu Garncarskim 2 na wrocławskim rynku, 30 września w czwartek o godzinie 18:00.

 

Wydarzenie uświetnia bowiem premiera "Wycieczki do muzeum" - ostatniej książki autora oraz wystawa grafik "Nauka chodzenia" prezentująca prace Tadeusza Różewicza i Eugeniusza Geta-Stankiewicza (miedzioryty z zapiskami i rysunkami). Wśród zaproszonych gości m.in. Prezydent Miasta Rafał Dutkiewicz, Bogusław Kierc i Andrzej Zawada.

 

Wstęp na wydarzenie wolny. Przyjdź na spotkanie z twórczością Tadeusza Różewicza

 

http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro?site=210&news_ID=2010-09-22

 


przysłano: 13 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca