Muzyka

Międzynarodowy zestaw na jubileusz Niepokornych!

W krakowskim klubie Żaczek 16 czerwca spotkają się przedstawiciele kilku krajów. Tego dnia, w ramach cyklu Niepokorni, usłyszymy projekty: Paula i Karol, Bad Light District i brytyjskiego songwritera Alasdaira Boucha. Koncertom towarzyszyć będzie wystawa fotografii Piotra Czyża. Start o godz. 19.30. Będzie to 30 edycja Niepokornych!

 

 

Paula i Karol

Spośród kapel debiutujących na największych polskich festiwalach 2010 rokuwłaśnie oni zrobili na mnie największe wrażenie! Świetnie zagrali na Openerze, równie godnie na OFF Festivalu w Katowicach. Na tych koncertach czułem się, jakbym przeniósł się w czasie do lat 60. i był na hipisowskim występie Boba Dylana. Myślę, że to najważniejszy krajowy (choć w międzynarodowym składzie) debiut minionego roku! Potwierdziła to pierwsza płyta „Overshare” oraz liczne koncerty zagraniczne. Pozytywna hipisowska energia – tak najkrócej opisałbym ich występy.

www.myspace.com/paulaikarol

 

Bad Light District

Pochodzą z Krakowa, ale znani są w całej Polsce dzięki temu, że grają bardzo dużo koncertów. To jeden z dosłownie kilku zespołów, który nie siedzi pod Wawelem i nie narzeka, że „jest ciężko”. Śmiało i skutecznie atakują kluby w całej Polsce! Projektem od 2007 roku dowodzi Michał Smolicki z grupy New York Crasnals. Na scenie towarzyszą mu: Łukasz Lembas (Tele, Bubble Pie) na basie i Maciejem Pietrzykiem (10.000 Szelek) na perkusji. Za debiutancki album zebrali świetne recenzje w krajowej prasie. Ale to kapela, którą trzeba zobaczyć podczas koncertów!

www.myspace.com/badlightdistrict

 

Alasdair Bouch

Pochodzi z Wielkiej Brytanii, a mieszka w Pradze, stolicy Czech. Jego muzyka to połączenie alternatywnego folku, bluesa i popu. W dorobku ma debiutancką płytę „First Person Singular”, drugi album „Second-Hand Lullabies” trafi do sklepów tego lata. Zagrał już setki koncertów (tylko w 2010 roku było ich 150!) na terenie całego świata, m.in. w Nowej Zelandii, Belgii czy Laosie! Do Polski przybywa po raz pierwszy na krótką trasę koncertową.

www.myspace.com/myalasdair

 

Piotr Czyż (wystawa)

Gościł już  na Niepokornych. Ze swoim zespołem Mijagi. Tym razem zaprezentuje solową twórczość, ale nie muzyczną. Mieszkający w Radomiu Piotr Czyż pokaże kilkanaście swoich fotografii. Co to będą za zdjęcia? – Pomiędzy starymi, zakurzonymi ścianami, w zaparowanych oknach szyb, przez które nie wyglądała żadna twarz od wielu lat, ciągle możemy znaleźć zapach, smak, oddech, poczuć melancholię obrazów, które mamy przed oczami. Fotografia, ta prawdziwa, stara, wysłużona, trudna sama w sobie, bo nigdy nam nie pokazuje tego, co uchwyciliśmy albo chcieliśmy uchwycić. Potrzeba dużo czasu, żeby oswoić się z nią i samym sobą, oboje postawieni w nowej sytuacji musimy ciągle na nowo się odkrywać. Podróż w czasie, bo jak bardzo bym się nie starał nigdy nie wyprzedzę wskazówek zegara. Jestem fotografem przeszłości – odpowiada Piotr Czyż.

 

Niepokorni to cykl imprez w krakowskim klubie studenckim Żaczek (al. 3 Maja 5), który ma zaprezentować publiczności akademickiej twórczość ludzi odważnych, nie płynących głównym nurtem sztuki, często odstających od ogólnie przyjętej normy. Chcemy postawić na tych, którzy są w kolorowej awangardzie społeczeństwa oraz tych, którzy siedząc w kącie, nie zwracając niczyjej uwagi, tworzą rzeczy, które mogą zmienić bieg historii. Stawiamy bardziej na alternatywę niż główne nurty. Na każdym koncercie obok gwiazdy wieczoru  prezentują się mniej znani artyści. Chcemy dawać szansę przede wszystkim studentom krakowskich uczelni, ale też innych z całej Polski… i świata. W ramach cyklu, raz w miesiącu organizowane są koncerty znanych i mniej znanych muzyków, wernisaże fotografii i malarstwa. Na Niepokornych grali m.in. Muchy, Lao Che, Voo Voo, Loco Star, Iowa Super Soccer, Indigo Tree, The Car Is On Fire, Pustki, Dick4Dick, Żywiołak, Masala, Czesław Śpiewa, Pustki i Tres B. Producentem imprezy jest Ola Kuczara reprezentująca klub Żaczek, gospodarzem Bartek „Borówka” Borowicz, który przedstawiał zespoły.

 

 

www.borowkamusic.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca