Muzyka

Roboty na wysokościach

Czewiec, pierwszy miesiąc działania klubu Jedyne Wyjście zakończy się z elektronicznym przytupem. Z tej właśnie okazji zaproszono najbardziej znane stołeczne ROBOTY! W elektroniczną podróż na krańce techniki zabiorą Was ROBODROM i LAST ROBOTS.

ROBODROM

Ten warszawski duet powstał na fali tęsknoty za tym, co Eugene Scribe zwykł był nazywać "sztuką dobrze skrojoną", tęsknoty za harmonijnym współgraniem struktur, gdzie muzyka, słowo i ruch sceniczny budują spójną i, przede wszystkim, skuteczną wypowiedź. Tu treść staje się formą, a forma, nawet nie posiadająca oryginalnie treści, niesie z sobą mnogość znaczeń i mgławicę sensów. Pogoń za formą idealną nie odbiera jednak młodym artystom chęci do eksplorowania przestrzeni nie do końca jeszcze opanowanych, poznanych, a równie ciekawych i świeżych.

 

Dobór instrumentów, choć na pozór chaotyczny, jest nieprzypadkowy. Każdy element aranżacji pełni swoją, jasno określoną rolę. Struny, wibracje, zera-jedynki, głos. Człowiek zjednoczony z maszyną. Amalgamat brzmień i kocioł nut.

 

Członkowie zespołu to:

Tomasz Robaczewski, multiinstrumentalista, kompozytor oraz poeta, znany z projektów: OBBER, KAELSTROEM i ONNANOKOTO. Skromny, nieśmiały, zamknięty w świecie dźwięków i pauz. Wiecznie szukający logiki, w tym co rozsypane.

Grzegorz Drojewski, poeta freestyler, radiowiec, oraz laureat wielu nagród plastycznych, w tym ZŁOTEGO KAMELA za wystawę "non-profit" w Łódzkiej galerii "Wentyl 2". Wiecznie rozsypujący to, co logiczne.

 

Nowoczesne brzmienia, kabaret w starym stylu, taniec, pantomima, crowd surfing, boob braking, pokaz świateł i darmowy dym dla każdego, kto wyciągnie rękę w geście proszącym!

http://www.facebook.com/pages/Robodrom/166379933378341?sk=info


LAST ROBOTS

Dziś Last Robots, wcześniej Electricity!, a indywidualnie - Bert i Igor. Ten znany warszawski duet działa od 6 lat, choć obaj jego członkowie mają za sobą o wiele dłuższe doświadczenie djskie. 

 

Bert pojawił się na warszawskiej scenie klubowej w końcu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, początkowo jako członek breakbeatowego kolektywu Boogie Mafia, potem jako rezydent klubu Piekarnia za czasów jego pierwszej, kultowej odsłony. Prowadził autorskie audycje radiowe, najpierw w starej Radiostacji, a od 2006 roku w Radiu BIS (obecnie Radio Euro). W roku 2009 był szefem muzycznym tegoż radia. Jako dziennikarz muzyczny publikował artykuły w Techno Party, Laifie i Dzienniku. Śmiało można stwierdzić, że w swej wieloletniej podróży djskiej odwiedził wszystkie liczące się kluby w Polsce, na czele z sopockim Sfinksem, poznańskim SQ i białostockim Metrem. „Dzielił decki” z około setką wykonawców zagranicznych, prawdziwych światowych sław, takich jak Jacques Lu Count, Marshall Jefferson czy Roger Sanchez. Był jurorem wielu konkursów djskich, w tym. Nokia DJ’s Cup oraz Heineken Thirst, a także wykładowcą Coke Live Fresh Noise.

 

Bert był również pomysłodawcą i organizatorem konkursu dla młodych djów „Pierwsze Koty” w Piekarni. Konkurs ten okazał się prawdziwą trampoliną dla wielu wtedy młodych talentów, a obecnie czołowych warszawskich dj-ów, w tym także dla Igora, który w pierwszej edycji konkursu, w 2002 roku, zajął drugie miejsce. Po tym sukcesie kariera dj-ska Igora nabrała dużego tempa. Zaczął regularnie występować w Piekarni, następnie w klubach w całej Polsce, dotarł również do półfinałów w konkursach Heineken Thirst i Nokia DJs Cup. Jako członek kolektywu Deepconection organizował imprezy klubowe, występował w Instytucie Energetyki, na imprezach Isle Of MTV, i Import! oraz na Festiwalu Muzyki Elektronicznej na Ukrainie.

Jednocześnie z rozwojem indywidualnej kariery Igora zacieśniała się przyjaźń i współpraca między nim a Bertem. W 2005 roku, już jako duet dj-ski, Bert i Igor zostali rezydentami klubu On-Off a potem Vinyl, w których to klubach współorganizowali cykl imprez Electricity! Wśród gwiazd cyklu pojawili się między innymi Felix Da Housecat, Annie Mac, Touche, Justin Robertson, King Roc oraz dwaj ulubieni producenci Last Robots - Yuksek i Alex Metric.

Współpraca dj-ska szybko przerodziła się we współpracę studyjną. Dziś Last Robots nie tylko miksują na imprezach, ale przede wszystkim produkują własne nagrania a także są autorami remiksów dla zespołów Plastic, Fox, Artybishop oraz dla Noviki. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - ogromną popularnością cieszy się nowa wersja "Piosenki Młodych Wioślarzy" Kultu. Zajmują się również tworzeniem muzyki do reklam.

Last Robots można usłyszeć w całej Polsce - nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Duet występował na Openerze, Audioriver czy Coke Live. Na tym ostatnim zagrali jako oficjalny support przed grupą The Prodigy. Wystąpili również na scenie festiwalu Trends Lab obok Soulwax, Booka Shade oraz Maxa Sedgley’a. Obu artystów można usłyszeć w polskim eterze - Igor prowadzi audycję Last Robots Alive w Radiu Roxy, zaś Bert Klubotekę w Czworce (Polskie Radio). 

Jedyne Wyjście Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca