Teatr

Klancyk inauguruje nowy sezon

KLANCYK!
To pierwsza warszawska grupa impro i jedna z niewielu w Polsce. Od pięciu lat występujemy z programami komedii improwizowanej w klubowo – teatralnych przestrzeniach Warszawy. Nasze spektakle na stałe goszczą w repertuarze Klubokawiarni Chłodna 25, Resort i Klubu Powiększenie. Klancyk! składa się w większości ze studentów i absolwentów Wiedzy
o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Grupa współpracowała z Akademią Teatralną
i Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Teatrem Studio, Muzeum Powstania Warszawskiego, a ostatnio dała o sobie znać podczas swoich perfomatywnych działań na Dworcu Centralnym. W trakcie występów na scenie pojawiali się gościnnie slamerzy, stand uperzy i aktorzy spoza grupy. Dwóch aktorów Klancyka można obejrzeć w stand upowym programie Comedy Central prezentuje. Publikujemy co miesiąc w piśmie literackim Bluszcz. Na tegorocznej 41 już FAMIE w Świnoujściu zostaliśmy nagrodzeni tytułem Honorowego Laureata Festivalu w kategorii teatr.

 

O SPEKTAKLU
Komora maszyny losującej jest pusta, to spektakl, w którym prezentujemy krótkie formy impro. Krótka improwizacja, to jedna z dwóch gałęzi komedii improwizowanej. Opiera się na gagowych, dynamicznych ćwiczeniach, z których każde wykorzystuje inne umiejętności (fizyczna improwizacja, budowanie postaci, refleks, opowiadanie historii itp.). W spektaklu prezentujemy sceny różnorodne, opierające się na różnych typach humoru,
a improwizatorzy muszą wykazać się pełnym wachlarzem swoich umiejętności. Każdą scenę budujemy na oczach publiczności i jest to sytuacja w pełni interaktywna.

Nasz występ poprzedzi zaprzyjaźniony z nami Karol Kopiec - komik uprawiający stand-up comedy. Występował zarówno w pierwszym jak i drugim sezonie Comedy Central Prezentuje. Uczestnik wielu przeglądów kabaretowych w Polsce, charakteryzujący się abstrakcyjnym poczuciem humoru zmieszanym ze sporą dawką improwizacji.

 

O IMPRO
Teatr improwizowany (znany także jako improv lub impro) jest formą teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Ma swój początek w zajęciach prowadzonych przez Violę Spolin i Keitha Johnstone'a w latach pięćdziesiątych XX wieku. Z takiej szkoły wyszli m.in. Bill Murray, John Belushi, John Candy, Robin Williams czy Mike Myers. Improwizacja jest szeroko spopularyzowana w Anglii i Ameryce, gdzie stanowi niezależną formę sztuki na granicy teatru, performancu i komedii.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca