Film

"Obecność": Ugoda w sprawie o miliard dolarów

Wytwórnia Warner Bors. zawarła ugodę w sprawie o o naruszenie praw autorskich dotyczących popularnego horroru "Obecność". Sprawa dotyczyła blisko miliarda dolarów.
Gerald Brittle, autor książki "Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren", zarzucił wytwórniom Warner Bros. i New Line Cinema naruszenie praw autorskich. Dotyczyło to zarówno obrazu "Obecność" jak i jego kontynuacji i spin-offów. Autor domagał się aż 900 milionów odszkodowania. Pozew wpłynął do sądu pod koniec marca 2017 roku. Tuż przed końcem roku, stronom udało się dojść do porozumienia.

- Pan Brittle wycofuje pozew przeciwko New Line Cinema, co strony ogłosiły w sądzie w poniedziałek - powiedzieli we wspólnym oświadczeniu prawnicy pisarza i Warner Bros. - Pan Brittle zdał sobie sprawę, że pozew był błędem, a New Line Cinema nie zrobiło niczego niezgodnego z prawem.

Do ugody doszło w miniony weekend. Ujawniono także, że za pozwem krył się tak naprawdę jeden z producentów, Tony DeRosa-Grund.

Dotąd w ramach horrorowego uniwersum powstały "Obecność" (2013), "Obecność 2" (2016), "Annabelle" (2014) i "Annabelle: Narodziny zła" (2017). W 2018 roku doczekamy się prequela "The Nun". Na ekranie pojawią się Taissa Farmiga, Demián Bichir, Charlotte Hope i Bonnie Aarons.

Na razie seria zrobiła 1,2 miliarda dolarów.

Oryginał w reżyserii Jamesa Wana przedstawiał inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię ekspertów od zjawisk paranormalnych. W rolach głównych wystąpili Vera Farmiga i Patrick Wilson.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca