Wywrota

Czym aplikować podkład - akcesoria do makijażu

Podkład nakłada się na dobrze oczyszczoną, odświeżoną tonikiem i nawilżoną skórę. Kosmetyk należy rozsmarować szczególnie dokładnie w okolicach uszu, szyi i oczu. Trzeba go precyzyjnie rozetrzeć także przy linii, gdzie skóra styka się z włosami. Można go nałożyć opuszkami palców, pędzlem lub lateksową gąbką.

 

Jak wybrać podkład?

Przy wyborze podkładu najważniejszy jest jego odcień, który powinien być zbliżony do barwy skóry. Aby kupić kolor najbliższy naturalnemu, należy sięgnąć po 3 kosmetyki w odcieniach, które wydają nam się być podobne do koloru skóry. Następnie trzeba nałożyć podkład palcem w okolice żuchwy i rozetrzeć. Należy kupić ten, który będzie najmniej widoczny na skórze.

Wybierając podkład, warto zwrócić uwagę na funkcje, jakie ma spełniać. Przykładowo, podkłady do twarzy Bourjois są dostępne w wersji rozświetlającej lub matującej. Kryjące i mocno matujące kosmetyki rozprowadzają się nieco trudniej niż lekkie nawilżające podkłady. Podkładu matującego lepiej nie nakładać pod oczami, gdzie będzie podkreślał zmarszczki lub zbierał się w nich, tworząc grudki. Można go też wymieszać z kremem nawilżającym lub tym pod oczy, aby był rzadszy i aby było łatwiej go nałożyć.

Pędzle do nakładania podkładu

Pędzel do nakładania podkładu powinien być dość mocno zbity, a włosie sztywne, aby jego włoski nie rozchodziły się przy malowaniu. Najczęściej jest wykonany z syntetycznego włosia, które nie uczula.

 

W drogeriach internetowych dostępne są następujące rodzaje pędzli do nakładania podkładu:

  1. Najbardziej popularny rodzaj pędzla to tzw. koci języczek, który jest płaski i ma półokrągłe zakończenie. Dzięki niemu uzyskamy efekt mocnego krycia. Minusem tego pędzla są smugi, które często zostawia. Koci języczek jest łatwy w czyszczeniu – jest nieduży, a włosie nie jest bardzo ciasno ułożone. Chłonie jedynie niewielką ilość podkładu.
  2. Pędzel flat top kryje równie dobrze co aplikator w kształcie kociego języczka, jednak nie pozostawia smug. Dobrze rozprowadza gęste podkłady, np. matujące. Jest zwykle wykonany z gęstego włosia syntetycznego. Jest okrągły i płasko ścięty. Chłonie dosyć dużo podkładu. Można zmniejszyć tę ilość, zwilżając go przed użyciem.
  3. Czarno-biały pędzel duo fibre jest wykonany z włosia syntetycznego i naturalnego o różnych długościach, dzięki którym można bardzo precyzyjnie nałożyć podkład. Tak rozprowadzony kosmetyk wygląda bardzo naturalnie. Duo fibre chłonie niewiele podkładu. Pozostawia jednak czarne włosie na skórze. Naturalna część włosia w tym pędzlu może uczulać.

Gąbki do nakładania podkładu

Do nakładania podkładu służą też gąbki, zazwyczaj wykonane z silikonu. Używając spiczasto zakończonej gąbki, łatwiej rozprowadzimy podkład w trudno dostępnych miejscach, jak np. linia włosów bądź skóra przy skrzydełkach nosa i pod oczami. Gąbkę przed użyciem należy zwilżyć wodą, aby łatwiej rozprowadzić kosmetyk. Dzięki temu zabiegowi silikon wchłonie mniej podkładu. Nakładanie podkładu za pomocą gąbki należy zacząć od położenia go na wierzchu dłoni lub bezpośrednio na gąbce. Następnie trzeba przykładać akcesorium do skóry miejsce po miejscu i wklepać. Gąbką z podkładem nie powinno się smarować twarzy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca