Genocyd - Tryptyk o kanonie nadziei

Genocyd

„Tryptyk o kanonie nadziei” to widowisko symfoniczne poświęcone męczennikom trzech krajów - duchownym, którzy oddali swe życie za współwięźniów w obozach koncentracyjnych na terenie Polski podczas II Wojny Światowej: św. Grzegorzowi Peradze (Auschwitz), bł. Emilianowi Kowczowi („Proboszcz Majdanka”) i św. Maksymilianowi Kolbe („kapłan Oświęcimia”).

Na koncert składają się premierowe wykonania dzieł trzech kompozytorów: Reso Kiknadze z Gruzji - Hymn „Psalm pochwały prawości”, Igora Szczerbakowa z Ukrainy - Elegia „Lamentacja z majdanu milczenia” oraz Piotra Bańki z Polski - Litania „Ekstaza do świętego z feretronu”. Kompozycje stanowią hołd złożony ofiarom ludobójstwa oraz niosą uniwersalne przesłanie pokojowego współistnienia całej ludzkości.

W warstwie wizualnej pojawiają się kolaże - fotografie i filmy z obozowego życia, animacje kontekstowe, krótkie felietony biograficzne świętych, a także archiwalia z okresu ich męczeństwa. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadzi jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów Marcin Nałęcz - Niesiołowski (dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej), zaś wśród solistów znajdą się m.in. Ewa Majcherczyk (solistka Teatru Narodowego i Opery Wrocławskiej).

Koncert, zrealizowany przez TVP S.A. w nowoczesnej Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie 15 grudnia 2017 roku, ma formułę koncertu biletowanego wraz z sektorem dla zaproszonych gości. Premiera telewizyjna widowiska planowana jest na 28 stycznia 2018 roku w TVP 2.

Genocyd - Tryptyk o kanonie nadziei

kup bilety LUBLIN
Centrum Spotkania Kultur 2017-12-15
15 grudnia 2017
LUBLIN
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 20 listopada 2017


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło