Hej, majówka! Zlot Wywrotowców 2013


  Luty, luty, więc lepiej podkuj buty, co łatwiej będzie Ci dotrzeć na Zlot Wywrotowców!

  Drodzy Wywrotowcy!

   

  Większość z Was dobrze wie, co oznacza luty i jakich informacji należy wypatrywać. Osoby, które jeszcze tego nie wiedzą – bez obaw, zaraz wszystko zostanie Wam przedstawione. Już tradycyjnie na długi weekend majowy zaplanowaliśmy Zlot Wywrotowców. Ten niewątpliwie będzie wyjątkowy, nie tylko dlatego, że wyjątkowi ludzie nas odwiedzą – tych to akurat nigdy nam nie brakuje – przede wszystkim ze względu na jubileusz Wywroty. W 2013 roku naszej Wywrotce wypadają 15 urodziny i należy się zaopiekować tą szaloną nastolatką. Im nas będzie więcej, tym lepiej.

   

  Póki co koordynatorka zlotu, Ewa Matuszek (ew), przygotowała wstępny program, który może jeszcze ulec zmianom. Wszelkie sugestie, pomysły, propozycje pomocy są mile widziane. Robicie coś szczególnego? Chcielibyście zaprezentować swój talent? Proszę bardzo! Zlot to świetna ku temu okazja.

   

  W tym roku odwiedzimy kolebkę Andrzeja Cnotliwego, tereny, z których pochodzi Wywrotowiec mający na swoim koncie najwięcej recenzji i... pachołów. Ale tę historię możecie poznać w relacji z zeszłego roku – polecam, pachołów tam co nie miara. W każdym razie wybieramy się do Ostrzeszowa (południowa część województwa wielkopolskiego, na pograniczu Niziny Wielkopolskiej i Niziny Śląskiej) w pierwszy dniach maja: od 1 (środa) do 4 maja (sobota). Będziemy śpiewać, snuć opowieści przy ognisku, posłuchamy muzyki, wybierzemy się na wycieczki... nie zabraknie również zadań specjalnych, które już zbieramy na tajnej liście.

   

   

  Program szczegółowy ogłosimy przed zlotem. 

   

  Program:

   

  1 V

   

  Z wyjątkowo energiczną piosenką wyruszamy do Ostrzeszowa, niech z daleka będzie słychać: Hej ho, hej ho, na zlot by się pojechało! Powitamy się, pościskamy i już rozgrzane gardła wykorzystamy przy ognisku.

   

  Oczywiście nie zabraknie Pojedynków Literackich! Która to już edycja? Kto wie? Pierwszego wieczoru wyzwiecie się na długopisy i ołówki, naostrzycie zęby i słowa, by 3 maja stanąć w szranki i odczytać pojedynkowe teksty. Możecie się spodziewać również innych zabaw i konkursów, także rozgrzewajcie swoje możliwości!

   

  2 V

   

  Wielka wyprawa, podczas której zbadamy okoliczny teren. Jak zapewniają nas tubylcy, w pobliżu ośrodka czekają na nas ciekawe miejsca o nie mniej ciekawych nazwach, chociażby takie Głodne Źródełko. Ciekawe czy wywrotowa brać poskromi jego apetyt.

  Odwiedzimy także Muzeum Regionalne, w którym znajdują się stałe ekspozycje o tematyce: twórczość Antoniego Serbeńskiego – artysty malarza, rzeźbiarza; fotografie i dokumenty z czasów powstania wielkopolskiego oraz zbiór dokumentów z czasów II wojny światowej.

   

  o 17.00 zbieramy się w ostrzeszowskiej Restauracji Zacisze, gdzie odbędzie się:

  • Koncert kameralny Dahlii von Meck (instumenty klawiszowe) i Katarzyny Jankowiak ( wokal)
    

  • Wywrócone poezje i herezje – wieczór poetycki, prowadzenie M. Kiliński
    

  • Koncert Liar - Trio w składzie Łukasz Kościow (gitara), Maciej Cuglewski (wokal, gitara)
    

  • Taneczne karaoke  – prowadzenie Maciej Cuglewsski

    

   

  3 V

   

  Zdobędziemy drugie pod względem wysokości wzniesienie Wzgórz Ostrzeszowskich: Bałczynę (278 m n. p. m.). Znajduje się ono kilka kilometrów od centrum Ostrzeszowa, we wsi Rogaszyce.

   

  Wieczorem udamy się do centrum Ostrzeszowa, gdzie wznosi się baszta Kazimierzowska – jedyna pozostałość po zamku wzniesionym tutaj przez Kazimierza Wielkiego .

   

  Wieczorem WIELKI POJEDYNEK WYWROTOWCÓW!

  4 V 


  Staramy się nie płakać przy pożegnaniach (pamiętajcie o chusteczkach dla Ewy!) i wracamy do domu, Wywrotki i własnej twórczości.

   

   

  Noclegi:
  http://osir-ostrzeszow.pl/index.php?kt=3

   

  koszt: zlotu: 140 zł (w tym: 3 noclegi, koszt udziału w dwóch ogniskach)
  do 5 III 2012 – 70 zł (wtedy musimy wysłać zaliczkę za noclegi)
  do 15 IV 2012 – 70 zł

   

  Prosimy wpisać w tytule przelewu: imię i nazwisko, ew. nick + dopisek WYWROTA.

  A oto nr konta:
  Ewa Matuszek
  B.S. Tworóg
  o / Krupski Młyn
  64 8466 0002 0003 4672 3000 0001

   

   

   

  Nie zapomnijcie o zaliczce. To bardzo ważne, abyśmy zdążyli zapłacić na czas, w przeciwnym razie właściciele ośrodka wyprzedadzą nasze miejsca. 

   

   

   

   

   

   

  Pozdrowienia śle

  Załoga Wywroty

   

   

   

  Krótka historia ostatnich zlotów:

   

  Szczyrk 2008

  Szczyrk 2009

  Wrocław 2010

  Wówczas nie udało nam się zorganizować dużego zlotu... Ale, ale dzielni Wywrotowcy nie poddają się nigdy, choćby mieli się spotkać w małym gronie. Trójgłowy potwór Wywrotowy wałęsał się po Wrocławiu, niosąc dobrą nowinę o naszej Wywrotce ;)

  Dylaki 2010

  Niespodziewane spotkanie, którego wynikiem był powrót Ew, Jacy i Hayde na stanowiska opiekunów poezji.

  Międzybrodzie Bialskie 2011

  Odrodził się duch Wywrotowych Zlotów. Znowu było ognisko, piesze wycieczki, były pojedynki literackie, Marta ułożyła wiersze o Wywrotowcach... a ile osób wróciło do domu poHAJDanych

  Złoty Potok 2012

  Ogień, kiełbaski, gitary i pojedynki literackie - tego można było się spodziewać. Specjalnym gościem był Zygmunt Krasiński, choć w zasadzie to my go odwiedziliśmy. Ponadto trochę pokoncertowaliśmy, trochę się powystawialiśmy, trochę przepytaliśmy Wywrotowych pisarzy na wieczorku autorskim, kilku osobom przybyły dziwne tytuły, np. Łowca Klaksonów. Generalnie, dla mnie bomba!

   

   

   

   

   

  SPONSORZY NAGRÓD ZLOTU 2013

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Redakcja

  Redakcja

  19 lat z Internetu
  7076 artykułów 1720 tekstów 11 nagrań 3 komentarze 7 postów 435 tekstów piosenek
  Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


  Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
   
  Znaleziono 39 komentarzy. Poniżej ostatnie 25.
  Justyna D. Barańska
  Justyna D. Barańska 23 lutego 2013, 20:43
  a rozprawa o ciszeanizmie będzie? :D
  Ata
  Ata 3 marca 2013, 20:02
  wygląda na to, że przekonam się jak to 'niefajnie" ;)
  +plus mechanik tomek zimakowski
  Majówka - chujówka . Tyle .
  +plus mechanik tomek zimakowski
  Votum separatum to już jest aaaagrasja dzisiaj ???
  Dobra lala , dobra , niczego nie rozumie - biznes az jużual . :glaszcze:
  +plus mechanik tomek zimakowski
  ... powiem jeszcze bardziej od czapy : kiedy jest się mniejszością w mniejszości , to ta mniejszość jest większością w jeszcze większej większości . I nic więcej nie gadam , bo naprawdę nie muszę . Powiedziałem już dość , tu i gdzie indziej . I nic z tego nie mam oprócz garbu i migreny , oraz jeszcze czegoś paskudniejszego . Wychoodzę i nie przeszkadzam już .
  Figa
  Figa 26 marca 2013, 16:40
  rozprawę o ciszeaiźmie (jeśli będzie), proszę mi nagrać i przesłać po majówce, gdyż ta filozofia stała się niemal moją religią :P
  Dżastin
  Dżastin 2 kwietnia 2013, 05:07
  Ach, jak mi kochani smutno, że mnie ten Zlot ominie!!!! :(
  Jacek
  Jacek 15 kwietnia 2013, 12:31
  Dobra, kto w takim razie z W-wy się wybiera? I jak jedziecie? Jadąc pociągiem można zbankrutować. Jeśli nie chciałbym zbankrutować, musiałbym przyjechać około 14. Polski Bus nie dojeżdża do Ostrzeszowa, ani do żadnej innej miejscowości obok. PKS-u nie ma... ma ktoś jakieś pomysły? A może ktoś wybiera się autem z Warszawy albo Łodzi?
  Jacek
  Jacek 15 kwietnia 2013, 12:55
  Jeśli chodzi o Warszawiaków - najdogodniejsza trasa to następujące godziny odjazdów: 02.01 W-wa zach. - Koluszki, 05.04 Koluszki - Łódź Kaliska, 07:40 Łódź Kaliska - Ostrów Wlkp.. W Ostrowie jesteśmy o 10.04. Tu zaczyna się problem, bo pociąg do Ostrzeszowa jest dopiero o 13 z hakiem. Będziemy zatem błagać o pomoc mobilnych wywrotowców.
  Jacek
  Jacek 15 kwietnia 2013, 13:03
  opcja nr 2: W-wa Centralna - Poznań Gł. wyjazd 23:20 - przyjazd 03:19, Poznań Gł. - Ostrów Wlkp. - wyjazd 06:09 - przyjazd 08.15. I ponownie liczymy na mobilnych.
  ew
  ew 16 kwietnia 2013, 20:42
  Jacusiu, Ty na tak zawiłej trasie mi się pogubisz,dziecko..
  Z W-wy jadą na pewno trzy osoby w tym zero mobilnych.
  Jacek
  Jacek 17 kwietnia 2013, 15:03
  Jak przed Szczyrkiem, Ewuś ;p Wiesz już zapewne, że do Estelki dojeżdżam :)
  +plus mechanik tomek zimakowski
  +plus mechanik tomek zimakowski 23 kwietnia 2013, 16:39
  Mam dużo prezerwatyw od zarazy powietrza .
  Figa , może w drodze wstąpisz do mnie po ich transport ,
  bo mnie się nie przydadzą , a Wam - tak .

  P.S. "Ciszeanizm" - a co to za nowy trend w literaturce jest , z którego pewnie piszesz uczoną dysertację . Może mnie oświecisz przy okazji ?
  Justyna D. Barańska
  Justyna D. Barańska 23 kwietnia 2013, 19:44
  Tomaszu, przestań być bezczelny. Jak masz jakiś problem to go rozwiąż, a nie wypisuj tutaj takich pierdół.
  estel
  estel 24 kwietnia 2013, 13:23
  tomaszu, siedzisz we własnych rzygowinach i naprawdę wyglądasz żałośnie. Napisałeś, że wychodzisz - wyjdź proszę i nie wracaj. Życzę okazji do używania prezerwatyw!
  Jacenty 26 kwietnia 2013, 14:12
  Cześć wszystkim Wywrotowiczkom i Wywrotowiczom, w szczególności tym, którzy jadą na Zlot. Wiem, że już trochę późno, ale chciałem się w ostatniej chwili Was zapytać, czy jedzie ktoś z Wrocławia i jak? Nie chodzi mi o to, żeby się wbić do kogoś, tylko pojechać razem - autobusem albo pociągiem (oczywiście samochód też może być). Tak żeby było miło. Ja będę pierwszy raz na Zlocie i nie będę nikogo znał (oczywiście tylko przez pierwszą godzinę ;-)
  Piszcie na skrzynkę: jacencius@wp.pl

  Jacenty
  Bragi
  Bragi 27 kwietnia 2013, 17:11
  prawdopodobnie będę miał 2-3 miejsca w samochodzie, startuję spod Częstochowy i będę przez Miasto Świętej Wieży przejeżdżał...
  ewentualny kontakt - gg (7741967)
  Figa
  Figa 28 kwietnia 2013, 11:50
  Jakie szczęście, że Figu tego nie czyta... Od razu internet przestałby być anonimowy :P
  ew
  ew 28 kwietnia 2013, 15:02
  Uwaga. Wszyscy piszący zabierają ze sobą swoje wierszyki.
  Pływający mogą zabrać stroje kąpielowe, bo mamy niemałe zniżki na pływalnię.
  Ata
  Ata 28 kwietnia 2013, 21:42
  Jedziemy z koleżanką pociągiem z Krakowa /przez: Miechów, Koniecpol, Częstochowa stradom, Wieluń, Wieruszów Miasto, Kępno/, jeśli ktoś chciałby się do nas dosiąść - służę kontaktem na pw. :)
  Justyna D. Barańska
  Justyna D. Barańska 30 kwietnia 2013, 17:52
  Bragi, jak będziesz miał w drodze powrotnej, to w sumie jakbyś mnie wyrzucił w Częstochowie na dworcu, to mogłabym się zabrać ;P
  Justyna D. Barańska
  Justyna D. Barańska 5 maja 2013, 10:49
  Zdjęcia ze zlotu proszę przesyłać na adres: hayde@wywrota.pl
  Figa
  Figa 6 maja 2013, 10:57
  Estel, kiedy będzie relacja? :P
  estel
  estel 6 maja 2013, 11:47
  jak odeśpię i sobie wszystko przypomnę! póki co jest 7 stron pojedynków :P
  Jacenty 9 maja 2013, 15:12
  No estel! No kiedy, no kiedy ta relacja? No kiedy, no, no? :-| Bo ja już się doczekać nie mogę...
  rss więcej komentarzy »
  Usunięto 3 komentarze
  przysłano: 19 lutego 2013

  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

  Zgłoś obraźliwą treść

  Uzasadnij swoje zgłoszenie.

  wpisz wiadomość


  lub tradycyjnie
  login lub email
  hasło