Muzyka

FOKUS (PAKTOFONIKA) O SWOJEJ SOLOWEJ PŁYCIE

FOKUS - ALFA I OMEGA - PREMIERA 17.11

FOKUS (PAKTOFONIKA) O SWOJEJ SOLOWEJ PŁYCIE
MUZYKA na płycie Alfa i Omega (z trzydziestu utworów tylko dwa są wyjątkiem od tej reguły), została stworzona przeze mnie i jest dokładnie taka, jaka chciałem, żeby była. Razem z tekstami wytwarza spójny klimat, idealnie oddając to czego sam lubię słuchać. Pomimo moich inspiracji angielską sceną muzyki elektronicznej płyta nawiązuje atmosferą do hip-hopu, który zafascynował mnie w roku 1996 (eastside), tego, na którym się wychowałem. Jest to dość poważny klimat, raczej do wgłębiania się w niego, niewiele jest typowych, imprezowych kawałków. Ja sam traktuję słuchanie tego albumu jako podroż. Dwie gościnne kompozycje to Soundkillers, który został zrobiony przez MTI, oraz remix SMSów autorstwa Staha, laureata konkursu, który zorganizowałem na fokuspace.com. Pozostałe wyróżnione remiksy, znajdują się jako mp3 na singlu.TEKSTY są zróżnicowane, są takie, które oddają tylko moje emocje, niektóre znów dotykają spraw, które dotyczą nas wszystkich, inne opowiadają historie, jeszcze inne są po prostu zabawą słowem. Choć starałem się unikać patosu są teksty o sprawach śmiertelnie poważnych, ale większość jest napisana bez niepotrzebnego napinania się. Świetnie w klimacie zarzuconych tematów odnaleźli się

GOŚCIE. Jest Rahim z naszego składu Pokahontaz, Pezet, O.S.T.R, Śliwka Tuitam, HST, Aes, Trask, Mr Hide, K2, Ćma. Swoje zwrotki zostawili też goście z Londynu: Wordsmith, Ahmos i Genesis Elijah.

Cała PRODUKCJA w trakcie pracy nad płytą przeniosła się ze studia DJ'a 5:CET (z którym tworzymy skład brak2sensu - i to na tym projekcie pozwolę sobie na totalne eksperymentowanie z wszelkimi elektronicznymi brzmieniami - AiO jest albumem hip-hopowym) - Neuron Studio, gdzie zarejestrowałem wszystkie wokale na stół mikserski Ons'a, do jego studia Nawiedzony Dom, gdzie materiał został poskładany, zmiksowany i zmasterowany. Zapytany jak chciałbym, żeby materiał brzmiał odpowiedziałem, ze jak Cypress Hill III: Temples of Boom. Myślę, że udało nam się uzyskać zbliżony, mroczny efekt poprzez dużą przestrzeń, pogłosy i echa.
PRZEKAZ Alfy i Omegi jest paradoksalnie pozamuzyczny - Początkiem jest sam pomysł, a Końcem fizyczny nośnik, który możesz wrzucić do odtwarzacza. Pokrywa się to z moją ideologią, że nie można koncentrować się na przeszkodach, jakie stawia życie, a na Celu i rozwiązywaniu tychże problemów.

Wydawca: Foana
Dystrybucja: Rockers Publishing

 

Zdjęcia


przysłano: 15 listopada 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca