Muzyka

Mesajah wydaje nową płytę

Po trzech latach od swojego fonograficznego debiutu, Mesajah – wrocławski muzyk reggae, lider formacji Natural Dread Killaz wydaje swój kolejny album.

Premiera krążka „Jestem stąd” będzie miała miejsce 26 listopada podczas ósmej edycji One Love Sound Fest.

 

Mesajah to wokalista, założyciel i frontman grupy Natural Dread Killaz, który od kilku lat, równolegle z działalnością zespołu, tworzy i koncertuje także solo. W swojej muzyce sięga po gatunki mu najbliższe – reggae, dancehall, drum’n’bass i hip-hop, jednak pozostaje otwarty również na inne wpływy. Posiada zdolność do wychodzenia poza ich ramy, czerpania z kwintesencji przeróżnych styli, które umiejętnie wplata w swoje produkcje. – Moja muzyka nie jest czystym reggae, ale autorskim miksem, który można nazwać moim osobistym modern roots – opowiada Mesajah. – Poza gatunkami ściśle powiązanymi z reggae, ważną inspiracją są dla mnie także brzmienia soulu, bluesa czy salsy – dodaje. Nie powinno budzić to zdziwienia, bowiem pochodzący z Peru ojciec Mesajah jest muzykiem grywającym od lat właśnie salsę.


Intensywne prace studyjno-nagraniowe nad albumem „Jestem stąd” rozpoczęły się w czerwcu tego roku, jednak teksty – wszystkie autorstwa Mesajah, zaczęły powstawać dużo wcześniej. Ich treść stanowi osobisty komentarz społeczny muzyka, to jego spojrzenie na świat, na relacje i sprawy międzyludzkie. Czasem krytyczne, czasem pozytywne. Nie bez znaczenia pozostaje oczywiście nazwa płyty i jednocześnie tytuł jednej z piosenek. – Wielokrotnie zmagałem się w swoim życiu z brakiem tolerancji i musiałem udowadniać, że wbrew pozorom wcale nie jestem obcy. Postanowiłem te emocje i wspomnienia wyrzucić z siebie w formie utworu – wyznaje Mesajah.


Druga płyta Mesajah zapowiadana jest jako dojrzalsza od debiutanckiej. Sam autor wyznaje, że krążek „Ludzie prości” był pewnego rodzaju kolażem. „Jestem stąd” będzie bardziej przemyślany i stylistycznie jednorodny, gdyż zawarte w nim utwory powstały specjalnie na tę właśnie okazję. Za strefę muzyczną nagrywanych kawałków odpowiadają: House of Riddim, Riddim Bandits, Marek Bogdański z Dreadsquadu oraz Grand Papa Dziad (GPD), którzy od lat z artystą się przyjaźnią i koncertują wspólnie z nim oraz formacją Natural Dread Killaz. Na krążku nie zabraknie także znakomitych gości. Usłyszymy między innymi Kamila Bednarka, miloMailo, Dogasa ze składu Wice Wersa oraz Yanaza i brata paXona, czyli trzon NDK. Album wyda LionStage.


Wydanie płyty oraz premiera koncertowa odbędzie się 26 listopada podczas festiwalu One Love Sound Fest we Wrocławiu. Zdradzamy, że termin ten jest jednocześnie datą urodzin artysty!
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca