Muzyka

Album Zaginionego coraz bliżej

 

Pierwszy legalny album Zaginionego „Czerwone samochody i białe dziewczyny” ukaże się już w marcu nakładem Koka Beats i będzie rezultatem wygrania przez artystę konkursu „Nagraj płytę z Orange”.

 

Płytę promuje klip do utworu „Puls” http://www.youtube.com/watch?v=F6pfPKyNqvs

 

O to co sam artysta ma do powiedzenia na temat płyty 'Czerwone samochody i białe dziewczyny':

„Nie jest to klasyczny hip-hopowy album, nie jest też newschoolowy, jest chyba po prostu taki mój. Dążyłem do tego, aby wypracować sobie swój własny, oryginalny styl, ale jednocześnie bez silenia się na oryginalność. Główny nacisk położyłem na treść. Jest dużo historii, 3-zwrotkowe utwory, które są częścią całości, a jednocześnie stanowią odrębne "dzieło". Jeśli chodzi o formę, postawiłem na czysty, spokojny flow, dobrą dykcję, taki jest mój styl. Nie ma tu gier słownych i szybkich nawijek, nie pasowało mi to do koncepcji płyty. Ktoś mi kiedyś powiedział, że łączę w swojej działalności mainstream z undergroundem, bardzo spodobała mi się ta opinia i nawet jeśli tak nie jest, to na pewno będę do tego dążył w przyszłości, ponieważ niezależność artystyczna i prawdziwość mojego rapu to coś czego nigdy nie dam sobie odebrać, a bardzo chciałbym robić właśnie takie prawdziwe rzeczy w mainstreamie. Płyta w dużej mierze porusza wątek moich relacji z kobietami. Przewija się też na niej motyw samochodów, które są moją wielką pasją, a w kontekście tytułu albumu symbolem marzeń ("za wszystko o co walczymy, czerwone samochody i białe dziewczyny").

 

Na płycie usłyszeć będzie można Ńemy'ego (laureata konkursu, który organizował RZA z Wu-Tang Clanu), Kay'a (znany dobrze ze współpracy z Biszem na projekcie B.O.K), zespół BEER BEER i Kasię Łuczyńską. Poza nimi Zaginionego wspierają muzycy: Marcin Pawłowski-Pawbeats (klawisze), Natalia Winczowska (skrzypce), Rafał Kaczewski i Kuba Gadomski (bas) oraz DJe: Kebs, Hałas i Haem.

 

Na albumie pojawia się aż siedmiu producentów, jednak materiał pozostaje spójny. Pierwszy singiel "PULS" wyprodukował Mr.Ed z Bydgoszczy i z tamtejszej sceny na płycie pojawiają się również Kosa (znany ze współpracy z Biszem) oraz 8611. Kilka utworów wyprodukował Szatt (z duetu Nocne Nagrania), jeden beat jest autorstwa Ńemego, a dwa utwory wyprodukował Flamaster, który też jest odpowiedzialny za brzmienie albumu (miks i mastering) oraz realizację wokali. Rzutem na taśmę na płytę wejdzie również bardzo nowoczesny track na bicie JH, który współpracował już m.in. z Onarem i Hemp Gru.

 

Zaginiony, właściwie Marcin Feltynowski jest warszawskim raperem, autorem tekstów, uczestnikiem slamów poetyckich. Zaczynał w 2001 roku, jednak oficjalnie zadebiutował dopiero dziewięć lat później albumem STREETWORKERZ, "Street Art", nagranym wraz z Nieukiem (AlboAlbo).

Płyta zaskakiwała specyficznym wydaniem, umieszczona została w dużej, metalowej puszce wraz z akcesoriami związanymi z graffiti. Uwagę zwracał również specyficzny sposób promocji: "uliczne akcje promocyjne", slamy poetyckie, oraz eventy pokroju Pecha Kucha Night Warsaw czy Bitwa Ulicy Warszawskiej.

Dwa lata później ukazał się album Zaginiony/Skajsdelimit - "Legendy płynące z tych okolic" oparty na soulowych samplach. W ramach tego projektu duet trafił do finałowej piątki prestiżowego konkursu Coke Live Fresh Noise, pokonując ponad 400 zespołów reprezentujących różne gatunki muzyczne.

W roku 2012 Zaginiony został polskim ambasadorem marki adidas Originals.

Nadchodząca płyta będzie owocem wygarnia przez Zaginionego konkursu organizowanego przez wytwórnię KOKA BEATS i Orange, w którym pokonał on ponad 300 innych wykonawców.

http://www.orange.pl/kid,4002756221,id,4002924131,title,Zaginiony-STREETWORKERZ-zwyciezca-konkursu-Nagraj-plyte-z-Orange,video.html

 

Więcej informacji na http://www.facebook.com/zaginiony


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Katarzyna Stolarczuk
Katarzyna Stolarczuk 30 stycznia 2013, 23:39
wstawiłam hiperłącza jakby co.
przysłano: 28 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca