Muzyka

„Alchemy” według Clive'a Nolana - koncertowe DVD oraz box

 

Z końcem lutego ukazała się „Alchemy”, nowa studyjna płyta sygnowana nazwiskiem Clive’a Nolana, muzyka doskonale znanego wszystkim miłośnikom rocka progresywnego z zespołów Pendragon, Arena czy Strangers on A Train. Clive Nolan: "'Alchemy' jest największym artystycznym wyzwaniem w całej mojej karierze. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek przyjdzie mi zmierzyć się z projektem większym niż 'SHE' - myliłem się! 'Alchemia' jest o wiele większa i bardziej rozbudowana pod względem struktury i głębi."
W pracach nad studyjną wersją „Alchemy”, Clive’a Nolana wspomagali znakomici artyści - odtwórczyni tytułowej roli rock opery 'SHE', Agnieszka Świta, David Clifford (Red Jasper), Tracy Hitchings (Landmarq), Andy Sears (Twelfth Night), Paul Manzi (Arena), Damian Wilson (Threshold), a także Noel Calcaterra - urugwajska aktorka i piosenkarka, która w 2010 roku użyczyła wokalu na płycie 'Otra Vida' skomponowanej przez Clive'a Nolana. Za instrumentalną stronę „Alchemy” odpowiedzialni byli Clive Nolan (instrumenty klawiszowe), Scott Higham (perkusja), Mark Westwood (gitary), Claudio Momberg (instrumenty klawiszowe) i Kylan Amos (gitara basowa).
Koncertowa premiera rock musicalu miała miejsce 22 lutego br. w Teatrze Śląskim w Katowicach. Widzowie przybyli na ten spektakl zobaczyli na scenie prawie całą oryginalną obsadę „Alchemy”. Wyjątkiem była rola Jessamine, wykonywana na płycie przez urugwajską artystkę teatralną i telewizyjną, Noel Calcaterrę. W Katowicach w tej roli wystąpi młodziutka aktorka, Soheila Clifford, na co dzień związana z londyńskim teatrem muzycznym. Zmianie uległ również odtwórca roli Bena Greaves’a – zamiast Paula Menel (ex-IQ) wystąpił Chris Longman znany z brytyjskiej formacji Metropolis. 
 
A już we wrześniu ukaże się koncertowa wersji „Alchemy”. Materiał dostępny będzie w dwóch wersjach – DVD oraz w specjalnym, ekskluzywnym boksie, zawierającym oprócz płyty DVD dwie płyty CD z koncertem w wersji audio, bonusowe DVD z serią dodatkowych materiałów dających pełniejszy obraz tego wielkiego przedsięwzięcia oraz bonusowe CD zawierające utwory w wersjach demo, alternatywne wersje kompozycji i inne atrakcje!
 
Zarówno DVD jak i 2DVD+3CD box ukażą się nakładem Metal Mind Productions już 9 września!

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 lipca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca