Film

Życie po... Życiu

Film dokumentalny o współczesnym "jaskiniowcu"

Dokument; produkcja AKF „ZOOM” Jelenia Góra; reżyseria Jan Wieczorek; scenariusz Jan Wieczorek; zdjęcia Marek Oleksy; montaż Marek Oleksy; w filmie wykorzystano fragmenty utworów P. Czajkowskiego; czas trwania 17 min. 20 sekund.

            Życie po...Życiu, jest opowieścią o człowieku, który zrezygnował z życia w społeczeństwie na rzecz życia w lesie. Indywidualiście, dla którego materia ludzkich zmagań, osiągnięć i celów pozostaje poza głównym nurtem zainteresowań. Opowieść o Leonie (tak brzmi imię bohatera), to przede wszystkim skupienie się na teraźniejszości, współczesnym czasie tzw. „wielkich transformacji”, które to niekoniecznie zawsze muszą oznaczać progresję, a co za tym idzie postęp. Główny bohater opowiada o świecie z perspektywy ogromnego dysonansu; jego domem jest wykopana w skarpie ziemianka, w której toczy się życie po..., egzystencja na podobieństwo pierwotnej tyle, że w  XXI wieku. Film nie jest kolejną opowieścią o bezdomności. Leon stwierdza: „Nie jestem bezdomny, tylko nie mogę się tu zameldować”. Jest to opowieść o świadomym wyborze człowieka, jego troskach, zmaganiach, nałogach i szczęściu, które potrafi się narodzić w istocie ludzkiej wbrew ogólnie przyjętym przez społeczeństwo trendom, kryteriom, do których należy dołączyć przede wszystkim posiadanie.

Jan Sebastian Wieczorek

Jan Sebastian Wieczorek

malarz współczesny
15 artykułów 1 tekst 156 komentarzy
Nie maluję, nie dyskutuję, nie podchodzę do pracy w myśl zasady „sztuka dla sztuki”. Pragnę w rozmaity sposób zaprosić ludzi do refleksji nad sobą i światem. Inna forma działania nie ma dla mnie najmniejszego sensu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 sierpnia 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca