Literatura

XIV Konkurs poetycki „O złote pióro Sopotu”

Sopocki Klub Pisarzy i Przyjaciół Książki

im. Jerzego Tomaszkiewicza - „BRODWINO"

oraz
Miejska Biblioteka Publiczna
im. Józefa Wybickiego w Sopocie

ogłaszają

XIV Konkurs poetycki
„O ZŁOTE PIÓRO SOPOTU"|

 

 

Sopocki Klub Pisarzy i Przyjaciół Książki im. Jerzego Tomaszkiewicza - „BRODWINO" oraz Sopocka Biblioteka im. Józefa Wybickiego zapraszają autorów do udziału w czternastym konkursie poetyckim. Konkurs ma charakter otwarty - skierowany jest zarówno do autorów zrzeszonych w związkach twórczych, jak i niezrzeszonych.

 

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 3 tekstów poetyckich o dowolnej tematyce, niepublikowanych i nienagradzanych wcześniej.

 

Prace należy opatrzyć, zamiast podpisu imiennego, znakiem graficznym - godłem lub hasłem i przesłać w trzech egzemplarzach na adres: Sopocki Klub Pisarzy i Przyjaciół Książki im. Jerzego Tomaszkiewicza - „BRODWINO", 81-881 Sopot, ul. Cieszyńskiego 22. Do utworów należy dołączyć zaklejoną kopertę, opatrzoną takim samym godłem lub hasłem jak wiersze, w której znajdować się będą dane biograficzne autora (imię, nazwisko, wiek, wykształcenie, zawód, informacje o dotychczasowych publikacjach) oraz adres i numer telefonu.

 

Konkurs trwać będzie od 23 lutego do 14 kwietnia 2009 roku.

 

Teksty oceniać będzie profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Autorzy najlepszych tekstów uhonorowani zostaną nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi. Zwycięzca otrzyma ufundowane przez Prezydenta miasta pamiątkowe pióro oraz nagrodę pieniężną. Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w kolejnym wydaniu antologii literackiej „Miejsce Obecności" 2009.

 

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 5 czerwca 2009 roku (piątek) o godzinie 1800 w trakcie XV Sopockiej Wiosny Literackiej

 

Wszyscy laureaci zostaną zaproszeni na spotkanie, na którym zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca