Wywrota

I Wielickie Dyktando „Sprawdź się”

 

Już 21 maja Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce zaprasza na I Wielickie Dyktando. Zmagania z ortografią odbędą się w Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnym „Solne Miasto” o godz. 10:00. Każdy kto chce zostać Wielickim Mistrzem Ortografii najpóźniej do 11 maja musi zgłosić swoje uczestnictwo w dowolnie wybranej bibliotece publicznej na terenie powiatu wielickiego. „Sprawdź się” i baw się razem z nami, to nie takie trudne.

 

Swoimi działaniami bibliotekarze z Wieliczki pragną zachęcić mieszkańców małej Ojczyzny do pracy nad poprawnością ojczystej mowy. I Wielickie Dyktando to doskonała okazja do promowania czytelnictwa oraz sprawdzenia umiejętności poprawnego pisania.

 

Będzie to nie tylko sprawdzian własnych umiejętności, ale przede wszystkim dobra zabawa. Projekt ma na celu nie tylko szerzenie kultury i edukacji, ale również rozwijanie zainteresowania językiem, jako składnikiem dziedzictwa kulturowego. Uczestnikiem dyktanda może być każdy mieszkaniec powiatu wielickiego oraz, w miarę wolnych miejsc, osoby spoza powiatu, które mają ochotę sprawdzić swoje umiejętności i zdolności ortograficzne. Udział w zmaganiach jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy gwarantują pełną dyskrecję wyników ortograficznych zmagań.

 

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego  - Marek Sowa, Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł a także Starosta Powiatu Wielickiego Jacek Juszkiewicz. Do współpracy przy organizacji Wielickiego Dyktanda przyłączył się znany krakowski aktor Grzegorz Mielczarek, który będzie pełnił funkcję lektora. W skład komisji oceniającej będą wchodzić wybitni przedstawiciele naukowego świata Krakowa i Wieliczki, m.in. prof. zw. dr hab. Aleksandra Cieślikowa, profesor Instytutu Języka Polskiego PAN, autorka tekstu dyktanda oraz przewodnicząca jury. W komisji zasiądą również prof. dr hab. Renata Przybylska - kierownik Katedry Historii Języka i Dialektologii Wydziału Polonistyki UJ, prodziekan Wydziału Polonistyki oraz prof. zw. dr hab. Piotr Żmigrodzki - dyrektor Instytutu Języka Polskiego PAN, kierownik Pracowni Wielkiego Słownika Języka Polskiego.

 

Szczegółowy regulamin I Wielickiego Dyktanda  oraz karta zgłoszeniowa dostępne na www.biblioteka.wieliczka.eu

 

 

 

Program imprezy:

 


Program:

10:00 –10.50 – rejestracja wcześniej zgłoszonych uczestników;

11:00 – 11:30 – powitanie uczestników, prezentacja Jury;

11:30 – 12:30 – pisanie dyktanda;

12:30 – 13:30 – przerwa, obrady Jury;

13:30 – 14:30 – ogłoszenie wyników, rozdanie nagród.

21 maja 2011, 10:00

Patronat medialny:
Wywrota

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 19 kwietnia 2011, 17:08
Niech ktoś zaznaczy patronat, bo nie mam tej funkcji obecnie :>
przysłano: 12 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca