Wywrota

Konkurs Sztuki na Bilbordach Art Moves

Dziesięć najlepszych prac wyłonionych przez międzynarodowe jury zostanie pokazanych na bilbordach w przestrzeni miejskiej Torunia we wrześniu / październiku 2011. Autor najlepszej pracy otrzyma Główną Nagrodę w wysokości 10.000 PLN. Konkurs towarzyszy 4. Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki na Bilbordach Art Moves [Sztuka Porusza].

Wraz z Organizatorami zapraszamy Was do udziału w Konkursie Sztuki na Bilbordach Art Moves!

 

Zaproszenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych artystów oraz studentów. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Dziesięć najlepszych prac wyłonionych przez międzynarodowe jury zostanie pokazanych na bilbordach w przestrzeni miejskiej Torunia we wrześniu / październiku 2011. Autor najlepszej pracy otrzyma Główną Nagrodę w wysokości 10.000 PLN.
Konkurs towarzyszy 4. Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki na Bilbordach Art Moves [Sztuka Porusza].
 
Praca konkursowa ma być twórczą wypowiedzią artystyczną, nawiązującą do konkursowego hasła, które w tym roku brzmi: Rzeczywistość czy fikcja? Udajmy, że tego nie ma.
Hasło to można traktować jako pewnego rodzaju metaforę procesów zachodzących we współczesnym świecie. Jest to pytanie o to, czy to z czym mamy zwykle do czynienia jest realne czy fikcyjne i jak można odróżnić jedno od drugiego? Pytanie to równocześnie zachęca do namysłu nad tym, co my jako pojedyncze jednostki ludzkie, jak i całe zbiorowości, staramy się ukryć. Czy są takie zjawiska, procesy, wydarzenia, których staramy się nie dostrzegać i udajemy, że „tego nie ma”?
Czy internet jako najnowocześniejsze medium komunikacji pomaga nam w dotarciu do tego, co jest prawdą, czy raczej wciąga nas w świat wykreowanej fikcji? Czy nowoczesne formy komunikacji pomagają nam, czy utrudniają kontakt z realnością? Takich tropów interpretacyjnych jest bardzo wiele i wiele jest odpowiedzi. Uważamy, że pytanie o to, co jest realne, a co fikcyjne, ma głęboki sens. Bo jeśli przestaniemy pytać o to, co jest prawdziwe, a co nie, co dostrzegamy, a co ukrywamy, to czy w ogóle będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie kim jesteśmy i jaki jest świat, w którym żyjemy?
 
Prace można nadsyłać do dnia 20.07.2011 drogą elektroniczną na adres: artmoves@tlen.pl


Więcej informacji o Konkursie i Festiwalu można znaleźć na:   http://www.artmovesfestival.org/polski/aktualnoscipl.html

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca