Film

„Fryzjerka” w kinach już od jutra!

Optymistyczna, „nieestetyczna”, zdeterminowana „Fryzjerka” już od jutra na ekranach kin! (reż. Doris Dörrie, Niemcy 2010)

 

Kathi, pokaźnych rozmiarów fryzjerka, żyje marzeniami. Jej DDR już nie istnieje. Nie ma mężczyzny, domu z ogródkiem i pracy. Zostały mieszkanie w wielkiej płycie, rozwód i dorastająca córka. Mąż zdradzał ją z jej najlepszą przyjaciółką, dziecko się jej wstydzi, a w banku nikt nie chce dać pożyczki. Na dodatek jest gruba. Bardzo gruba. I dlatego „nieestetyczna”. Tak przynajmniej sądzi szefowa salonu, w którym Kathi miała pracować. JednakKathi nie poddaje się tak łatwo! Jej recepta na uszczęśliwienie świata jest niezwykle prosta - dobra fryzura rozwiąże każdy problem. Kathi wierzy w swoją „misję” i gorliwie zabiera się do realizacji planów. Ustawiczna chęć niesienia pomocy sprawia jednak, że droga do własnego salonu fryzjerskiego zaczyna biec pod górkę… Kathi to przemyca Azjatów przez granicę, to dorabia robiąc fryzury staruszkom z domu spokojnej starości, to zostaje zatrzymana przez policję. Konsekwentnie dąży jednak do celu. Rozpoczyna się walka z urzędami, bankami i doradcami. Bo nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być gorzej…

 

Fryzjerka” (Die Friseuse) to najnowszy film Doris Dörrie, reżyser znanej polskiej publiczności między innymi z „Hanami – Kwiat wiśni” oraz „Nagich”. Produkcja jest równieżoryginalną satyrą na współczesny kanon mody i piękna, lansowany przez media.

 

W kinach od 5 sierpnia 2011.

Reż. Doris Dörrie

Występują m.in.: Gabriela Schmeide, Natascha Lawiszus, Katharina Derr


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Michał Domagalski
Michał Domagalski 5 sierpnia 2011, 13:09
Zapowiada się nieźle...
przysłano: 19 stycznia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca