Film

Spectator - plany premier kinowych sierpień-październik

SIERPIEŃ:

 

26.08 „Dzieciństwo Ikara” reż. Alexandre Iordachescu,  Szwajcaria, Rumunia, Francja 2009, 96 min

 

 

Link do polskiego zwiastuna:http://www.youtube.com/watch?v=r3z1VkA99Dc

 

Opis:

Jonathan Vogel (Guillaume Depardieu) chce cofnąć czas i odwrócić skutki wypadku, który uczynił go kaleką i zrujnował życie. Kiedy dowiaduje się, że Stivlas Karr (Carlo Brandt), znany profesor i genetyk, opracował terapię genową umożliwiającą regeneracje ludzkiego ciała, zgłasza się na ochotnika do testów klinicznych. Terapia jednak nie idzie zgodnie z planem i prowadzi do nieprzewidzianych konsekwencji. Jonathan, którego życie jest w niebezpieczeństwie, zaczyna rozumieć, że jedyną osobą, która może mu pomóc, jest Alice (Alysson Paradis), córka profesora Karra.

 

 

 

 

 

 

WRZESIEŃ

 

23.09 „Ewa” reż. Adam Sikora, Ingmar Villqist, Polska 2010,   108 min.

 

Film wygrał m.in. 10. Festiwal Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Nagrodę w kategorii Nowe Filmy Polskie 2010  przyznało jury w składzie:  reżyserzy Stig Björkman i Petr Zelenka, niemiecki krytyk filmowy i sekretarz generalny FIPRESCI Klaus Eder, selekcjoner festiwalu Berlinale Nikolaj Nikitin i krytyk Screen International Theodore Schwinke.  Ponadto  obraz zdobył dwie nagrody na 7.  Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku: w kategorii najlepszy debiut oraz najlepsza aktorka dla Barbary Lubos – Święs.

 

 W rolach głównych: Barbara Lubos – Święs,  Andrzej Mastalerz , Anna Guzik oraz Aleksandra Popławska,  Robert Talarczyk i Michał Rolnicki.

 

Link do zwiastuna: http://www.youtube.com/watch?v=GG2O_dzqKvc

 

Opis:

Film „EWA” to historia prawdziwej miłości, tak prawdziwej, że trudno w nią uwierzyć. Poruszający obraz o silnych relacjach emocjonalnych w rodzinie, o kobiecie, matce, żonie, w której - w obliczu grożącej jej rodzinie biedy - budzi się charakterystyczna dla kobiet siła do walki o to, co dla niej najważniejsze - o dzieci, dom, stabilizację, o możliwość godnego życia.

 

 Giza ( Barbara Lubos- Święs) mieszka ze swoim mężem Erwinem ( Andrzej Mastalerz)  i dwójką dzieci w familoku na Śląsku. Erwin stracił pracę w kopalni i teraz zajmuje się wynoszeniem złomu z opuszczonych hal.  Uporczywie szuka pracy, próbując dostosować się do nowej rzeczywistości.  Stara się sprostać wymaganiom opanowania obsługi komputera i znajomości języków obcych, stawianym przez pracowników urzędu pracy.

 

Mimo wielkiej miłości łączącej głównych bohaterów, brak pieniędzy wywołuje coraz częstsze kłótnie.. Przez splot okoliczności oraz przypadków, Giza poznaje elegancką Monikę (Anna Guzik), która proponuje jej pracę w klubie nocnym. Na początku Giza tylko sprząta, ale wkrótce otrzymuje bardziej intratną propozycje. Albo zajmie się prostytucją albo może się wynosić. Narastające długi i coraz gorsza sytuacja finansowa powodują, że kobieta wbrew sobie godzi się na prace w agencji w innym charakterze niż sprzątaczka...

 

 

I jak zawsze prawda wychodzi na jaw, a mąż dowiaduje się o niej ostatni...

 

 

PAŹDZIERNIK

 

28.10 „Klatka” reż. Johan Lundborg, Johan Storm, Szwecja 2010

 

„Klatka” to thriller psychologiczny, który łączy w sobie cechy typowe dla thrillera: napięcie , poczucie paranoi i strachu, z uwielbianym przez polskich widzów skandynawskim poczuciu humoru. Porównywany przez zagranicznych krytyków do „Lokatora” Romana Polańskiego oraz filmów Alfreda Hitchcocka.

 

Link do zwiastuna: http://www.youtube.com/watch?v=gZ3mEc7YYaE

 

W jednej z głównych ról - Peter Stormare znany z takich filmów jak: „Constantine”, „Nieustraszeni Bracia Grimm”, „Parnassus” czy „Tańcząc w ciemnościach”.

 

 

Opis:

 

 Frank jest pilnym studentem medycyny, który całe dnie spędza w swoim przytulnym mieszkanku, gdzie uczy się do egzaminów. Jego spokojne życie zakłóca spotkanie na schodach dość irytującej sąsiadki Lotty. Nagle zauważa, że coś dziwnego zaczyna się dziać wokół niego. Za każdym razem, kiedy opuszcza swój dom, Frank odczuwa strach…

 

Zbyt gadatliwa dozorczyni, za głośne dzieci, wścibska sąsiadka i niebezpieczny narzeczony Lotty, straszny Micke zamieniają życie spokojnego studenta w prawdziwy koszmar…

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 stycznia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca