Muzyka

Multimedialne show „Breslau” Igora Boxxa

Igor Boxx – połówka znanego duetu Skalpel, wystąpi 23 października w Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu i zaprezentuje materiał z sygnowanego przez legendarną londyńską wytwórnię Ninja Tune solowego albumu „Breslau”.

Spektakularne show, którego bohaterem będzie miasto Wrocław i fragment jego burzliwej przeszłości, zakończy trzecią edycję przeglądu Wrocławski Sound. 

 

 

Igor Boxx to pseudonim sceniczny Igora Pudło z wrocławskiego duetu Skalpel, który w londyńskiej wytwórni Ninja Tune wydał dwie płyty. Rok temu ukazał się pierwszy solowy album Igora Boxxa zatytułowany „Breslau”. Krążek, będący muzyczną fantazją na temat oblężenia Festung Breslau przez Armię Czerwoną w 1945 roku, to sugestywny soundtrack do przerażających, ale jednocześnie fascynujących scen wojennej Apokalipsy.

 

Podczas koncertu galowego w ramach Wrocławskiego Soundu, publiczność będzie miała szansę przenieść się w przeszłość dzięki magnetyzującej muzyce i wizualizacjom. – Mój projekt nie interpretuje, ani nie prezentuje precyzyjnie historii Wrocławia, ale jest swoistą abstrakcją czy impresją, która uruchamia wyobraźnię odbiorców. Tak naprawdę spektakl odbywa się w wyobraźni publiczności, a muzyka i wizualizacje jedynie inicjują powstawanie obrazów w jej głowach – opowiada o swojej twórczości Igor Boxx. – „Breslau” prezentowany na żywo na scenie jest dla mnie po prostu muzycznym teatrem wyobraźni – podsumowuje artysta.

 

Podczas prezentacji tej historyczno-muzycznej opowieści, na scenie towarzyszyć będą Igorowi: VJ Spectribe – reżyser multimediów dla projektów teatralnych, Magierski z hip-hopowego składu producenckiego White House oraz Mazzoll – klarnecista, wybitna osobowość sceny yassowej. Występ to połączenie brzmień tradycyjnych akustycznych instrumentów z dźwiękami generowanymi elektronicznie. Usłyszymy muzyczne eksperymenty z takimi gatunkami jak ambient, jazz, alternatywny rock czy muzyka filmowa. Sferę wizualną koncertu stanowić będą wyświetlane na kilku ekranach animacje, fragmenty teledysków, filmów historycznych oraz filmów z okresu radzieckiej propagandy połączone z obrazami z kamer na żywo rejestrujących pracę artystów na scenie. Wszystko to uzupełni niezwykle efektowna gra wielobarwnych świateł.

 

Multimedialne show „Breslau” Igora Boxxa – koncert, w którym przenikać się będzie wyrafinowany świat muzyki z surrealistycznym światem obrazu, zapowiada się zatem jako intrygujące i uroczyste zwieńczenie tegorocznego święta wrocławskiej muzyki, czyli przeglądu Wrocławski Sound.

 

 

Gala 3. Wrocławskiego Soundu: Igor Boxx „Breslau” & VJ Spectribe, Mazzoll, Magierski

23 października 2011, godz. 19:30

Centrum Sztuki Impart, ul. Mazowiecka 17, Wrocław

Support: zwycięzca konkursu „Młody Wrocław”

Bilety: 15 zł

Bilety i karnety na przegląd Wrocławski Sound:

  • wstęp na koncerty w dniu 20.10 (konkurs „Młody Wrocław”) - bezpłatny,
  • bilet jednodniowy (21.10 lub 22.10) - 30 zł,
  • bilet jednodniowy na Galę Igor Boxx „Breslau” (23.10) - 15 zł,
  • karnet dwudniowy (21-22.10) - 50 zł,
  • karnet trzydniowy (21-23.10) - 65 zł.

Rezerwacja: rezerwacje@impart.art.pl, tel. 71 341 94 32.

Sprzedaż: CS Impart, salony Empik, Media Markt i wszystkie punkty sprzedaży sieci Eventim oraz na www.eventim.pl.

Więcej informacji o przeglądzie: www.wroclawskisound.pl.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca