Literatura

Przystanek Literacki nr 2

Ukazał się drugi numer „Przystanku Literackiego”, a w nim m.in. nowe wiersze Jacka Łukasiewicza i Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, szkice o Urszuli Kozioł i Tadeuszu Nowaku oraz rozmowy z Jackiem Dehnelem i Bohdanem Zadurą. Na łamach „Przystanku” debiutuje też Jakub Kowalski, kolejny laureat „Skrzynki na wiersze”.

 

Po bardzo dobrze przyjętym, wydanym w czerwcu, pierwszym „Przystanku Literackim” wracamy z kolejną porcją wierszy, szkiców i rozmów z wybitnymi autorami. Drugi numer poświęconego książkom biuletynu zdominowali polscy poeci. Gazetę otwiera blok poświęcony Eugeniuszowi Tkaczyszynowi-Dyckiemu, laureatowi nagród literackich Nike i Gdynia - o jego nowej książce „Imię i znamię” pisze Piotr Śliwiński.

 

Na kolejnych stronach m.in. rozmowa z Jackiem Dehnelem o tomie „Rubryki strat i zysków” oraz szkice Mariana Stali i Jana Stolarczyka o premierowych wierszach Jacka Łukasiewicza z tomu „Stojąca nad ruiną”. Obszerna rozmowa z Bohdanem Zadurą towarzyszy premierze „Klasyka na luzie”, zbiorowi wywiadów z tegorocznym laureatem Silesiusa.

 

Ten sam Bohdan Zadura pisze o Tadeuszu Nowaku przy okazji premiery ukazujących się w dwudziestą rocznicę śmierci poety „Psalmów i innych wierszy”. Osobny blok poświęciliśmy Urszuli Kozioł, nagrodzonej w tym roku Silesiusem za całokształt twórczości, prezentując „Fugę (1955-2011)”, obszerny zbiór wierszy wrocławskiej poetki.

 

Na łamach drugiego „Przystanku” publikujemy także fragmenty laudacji Piotra Śliwińskiego, wygłoszonej podczas gali Nagrody Literackiej Gdynia, uzasadniającej wyróżnienie Andrzeja Sosnowskiego prestiżową Nagrodą Osobną. Przedstawiamy również sylwetkę Jakuba Kowalskiego, laureata drugiej odsłony „Skrzynki na wiersze”.

 

Przypominamy, że „Przystanek Literacki” - dzięki wsparciu Miasta Wrocław, Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - jest dostępny za darmo. Można go dostać w siedzibie Biura Literackiego, na Przystanku Literackim przy pl. Grunwaldzkim, jako gratis w internetowej księgarni poezjem.pl oraz w wybranych księgarniach i klubach (m.in. wrocławskie Tajne Komplety, Mleczarnia, Literatka, Niskie Łąki).

 

„Przystanek Literacki” w księgarni poezjem.pl >>>

http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/?find=przystanek+literacki&x=0&y=0


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca