Muzyka

PLANET L.U.C KOSMOSTUMOSTÓW TOUR 2012

PLANET L.U.C

KOSMOSTUMOSTÓW TOUR 2012

 

koncert premierowy / Wrocław
17 marca 2012, godz. 19.00

sala widowiskowa CK Agora

 

17 marca 2012 roku wrocławski koncert premierowy Planet L.U.C Kosmostumostów Tour 2012 rozpocznie ogólnopolskie tournée, obejmujące swoim zasięgiem cały kraj. 6-osobowy skład muzyczny zaprezentuje najnowszy program przy wykorzystaniu żywych instrumentów. Materiał z nowego albumu różni się od poprzednich dokonań Planet L.U.C. Tym razem artysta postawił na muzykę bardziej taneczną, basową, miejscami nawiązującą wręcz do rytmów reagge. Występom live towarzyszyć będą niezwykle oryginalne, specjalnie przygotowane „komiksowe" wizualizacje nawiązujące w prostej linii do warstwy tekstowej i klimatu płyty Kosmostumostów. Ich autorem jest utalentowany rysownik Grzegorz Przybyś. Rysunki wraz z muzyką będą tworzyć jeden z pierwszych w Polsce komiksowych spektakli muzycznych.

Kosmostumostów w niespotykany dotąd sposób kreuje odrealniony mikroświat odnosząc się do konkretnego miasta, wychodząc w jego przestrzeń poprzez murale i akcje ambientowe. Płyta opowiada w fabularny przygodowy sposób o autentycznej przemianie szarego zakompleksionego człowieka w zdeterminowanego i nagradzanego twórcę znanego dziś jako L.U.C. Wszystko to przez pryzmat baśniowo ukazanego Miasta Stumostów - Wrocławia, który faktycznie odegrał kluczową rolę w życiu artysty, odmieniając jego życie w niewiarygodny sposób. Na roztańczonej płycie niosącej uniwersalny, filozoficzny przekaz o ludzkim powołaniu, jako postaci wystąpiły wyjątkowe osobowości miasta z najróżniejszych środowisk m.in. Waldemar Kasta, Mesajah, prof. Jan Miodek, Trzeci Wymiar, Natalia Grosiak, Leszek Cichoński, Cezary Studniak i Philippe Fairweather.

L.U.C Kosmostumostów składa się z czterech powiązanych ze sobą elementów. Pierwszym z nich jest album muzyczny oraz dwa teledyski. Drugim z elementów, który zostanie przygotowany w formie osobnego wydawnictwa będzie komiks autorstwa L.U.C z rysunkami utalentowanego młodego rysownika Grzegorza Przybysia, który zilustruje historię opowiedzianą na płycie. Trzecim elementem, który połączy płytę i komiks jest własnie multimedialny koncerto-spektakl, z użyciem komiksowej rzeczywistości. Czwartym - nawiązujące do płyty, komiksu i okładki, a także rozpoczętej przez autora projektu akcji pospoliteruszenie.com - murale ulokowane w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

--------------------------------------------------------

L.U.C

(Łukasz Rostkowski) - producent muzyczny, performer i kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną i Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku. Autor mega widowiska 39/89, zorganizowanego wspólnie z Narodowym Centrum Kultury. Pomysłodawca i organizator Rymoliryktanda – ogólnopolskiego dyktanda ortograficznego. Za rozmach i odwagę swoich produkcji, eklektyzm oraz niekonwencjonalne rozwiązania muzyczne niezależnie od talent show, samotnie zdobywał szacunek kolejnych mediów oraz wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach takich jak: Wyborcza, Newsweek, Dziennik, Polityka, Wprost czy Przekrój.

 

Skład Planet L.U.C:

Łukasz Rostkowski
Radek Bednarz
Michał Lasota
Michał Niedopytalski
Radosław Janicki – vj

 

Więcej na:

http://www.eluce.pl
http://www.facebook.com/L.U.C.official.page
http://www.myspace.com/luksfera
http://www.pospoliteruszenie.pl
http://www.sorrychomiku.pl
http://www.zrozumiecpolske.pl
http://www.youtube.com/watch?v=R9jO69iVhmw

 

Bilety:

25 zł/os. – przedsprzedaż TicketPro od 27 lutego 2012 r.
30 zł/os. – sprzedaż w dniu koncertu w CK AGORA

 

Miejsce:

sala widowiskowa Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5a, Wrocław

 

Informacja:
Marta Klonowska - Procków
marta.klonowska@ckagora.pl
tel. 071 325 14 83 wew.106

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 25 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca