Muzyka

Gwiazda gruzińskiej muzyki prosto z Tbilisi w Krakowie

ZumbaLand to jeden z najbardziej popularnych zespołów w Gruzji. Z powodzeniem łączą różne gatunki muzyki: jazz, fusion, folk, funk, rock.

Publiczność uwodzą niesamowitą plastycznością brzmienia, które zdaje się przenosić w odległe przestrzenie, zarówno te geograficzne jak i metafizyczne. Gruzińską tożsamość i kulturę ZumbaLand przeciwstawia kosmopolityzmowi i wszechobecnej popkulturze. Ich muzyka wyróżnia się żywiołowością, pasją i rozmaitością brzmień, ukazuje prawdziwą kaukaską duszę. 28 lutego publiczność będzie miała wyjątkową okazję by posłuchać ich muzyki na żywo w Klubie Żaczek.

Zumba to akronim gruzińskiego przysłowia „Wystarczy chcieć – na pewno się spełni”. W 1994 zespół wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową, a w 1995 roku ukazał się ich debiutancki album „Czekam na wschód słońca”. Dwa lata później muzycy oczarowali publiczność dwóch bardzo ważnych festiwali w Tbilisi: „Hands” i „Margarita”, wygrywając w kategorii „najlepszy zespół gruziński”. Kolejne lata lider zespołu Zaza Korintieli spędził w Polsce, studiując w krakowskiej Akademii Muzyki Współczesnej i Jazzu. W 2000 r. nagrał w „krakowskim składzie” płytę „Project Union”. W tym samym roku Korinteli powrócił do Gruzji i ostatecznie ustanowił skład zespołu.

 

Lider zespołu Zaza Korinteli jest również znany ze swojej działalności jako ambasador gruzińskiej muzyki ludowej i folkloru na całym świecie.

 

Koncert Zespołu Zumbaland
28.02.2012, wtorek, 20:00
Klub Żaczek, Kraków
http://klubzaczek.pl/
Bilety: 15zł studencki 20zł normalny
w dniu koncertu o 5zł droższe

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca