Muzyka

Mikromusic kinowo i koncertowo

Najbliższe tygodnie zapowiadają się dla wrocławskiej formacji Mikromusic bardzo pracowicie.

16 kwietnia w Bratysławie z udziałem zespołu odbędzie się uroczysta premiera filmu „Konfident”, do którego Mikromusic skomponował i nagrał muzykę. Dzień później na sklepowe półki w Polsce trafi natomiast ich koncertowe DVD.

 
Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński – trzon zespołu Mikromusic, kilka miesięcy temu zostali  zaproszeni do współpracy przy produkcji słowackiego filmu „Konfident”, reż. Juraj Nvota. Przygotowali, skomponowali i nagrali muzykę do tego przejmującego obrazu, opowiadającego słodko-gorzką historię młodego radiowca, który staje się obiektem zainteresowania Służb Bezpieczeństwa i podejmuje walkę z panującym reżimem.

 

Na Słowacji film wejdzie na ekrany 16 kwietnia, a Natalia i Dawid pod nazwą „Mikromusic Cinema Project” zagrają koncert podczas jego uroczystej premiery w Bratysławie. „Konfident”, którego głównym producentem jest słowacki Attack F

ilm, a polskim koproducentem firma Apple Film Production, będzie dystrybuowany również w Polsce, jednak oficjalna data polskiej premiery nie została jeszcze ustalona. Pod tym linkiem dostępny jest słowacki trailer filmu: http://youtu.be/3P-7nG1-STg.

 

17 kwietnia odbędzie się z kolei sklepowa premiera nowego wydawnictwa Mikromusic pt. „Mikromusic w eterze", składającego się z dwóch płyt: „W obrazku” (DVD) i „W głośniku” (płyta audio). Album zawierać będzie obszerny materiał z zarejestrowanego w zeszłym roku koncertu zespołu w klubie Eter we Wrocławiu. – To prawdziwy przysmak dla fanów zespołu. Skręcony minimalistycznie, kameralnie, z oddechem, ale też z ogromną energią – tak album zapowiada wokalistka Natalia Grosiak. Dzięki niemu na własne oczy i uszy będzie się można przekonać, że Mikromusic to jeden z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce. Przedsmak tego wydawnictwa można już zobaczyć i usłyszeć tutaj: http://youtu.be/2mt9mY1MO-U.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 czerwca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca