Sztuka

Zdobądź FAMĘ

Skostniały rynek muzyczny? Sztywni aktorzy? Nieśmieszne kabarety? Zmień To. Właśnie ruszył casting do kolejnej edycji festiwalu FAMA.

 

Jeśli przespałeś parę ostatnich lat, na początek kilka słów wyjaśnień. FAMA to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury. Początkujący artyści z całego Wrocławia zmierzą się w 4 kategoriach:

 

Teatr i Kabaret
Hip Hop, Reggae i Ska
Rock, Blues i Funk
Jazz, Piosenka i inne

 

Zgłoszenia trwają do końca kwietnia.

 

Podczas nich w ramach każdej kategorii wyłonionych zostanie 5 zespołów (wykonawców), którzy od 17 do 20 maja zmierzą się przed szeroką publicznością , w klubie NIETOTA. I to właśnie możliwość zaistnienia dla młodych twórców będzie najważniejsza.

 

Do wygrania jest zaproszenie na ogólnopolski finał festiwalu do Świnoujścia. Tam natomiast pula nagród przekraczać będzie 25 tysięcy złotych. Oprócz tego nagrania studyjne, koncerty i wiele innych „zdobyczy”.


Oczywiście nie da się zamknąć całej kultury świata w tych czterech kategoriach, dlatego FAMA również nie zamierza tego robić. W ramach festiwalu odbędzie się konkurs fotograficzny, na który już teraz można wysyłać swoje zdjęcia. Organizatorzy dodatkowo podkreślają, że nawet jeśli Twój zespół nie odnajduje się w tych czterech kategoriach, warto się zgłosić i wziąć udział w procesie rekrutacji.


Drugiego tak dużego i dającego wymiernego efekty wydarzenia dla debiutantów ze święcą szukać. Wystarczy wymienić tylko niektórych wykonawców, którzy składają się na czterdziestoletnią historię festiwalu, a są to m.in. Dżem, Marek Grechuta, Zespół T-Love, Formacja Chatelet, Maciej Stuhr czy Coma.

 

Nie zwlekaj. Wyślij swoje zgłoszenie poprzez stronę bądź zajrzyj na naszego fejsbuka i pozwól, by poznała i pokochała Cię cała Polska! 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 kwietnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca