Teatr

„Nasze miasto” i „Pan Tadeusz" na 52. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

„Nasze miasto” Thorntona Wildera w reż. Szymona Kaczmarka oraz „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” Adama Mickiewicza w reż. Mikołaja Grabowskiego na 52. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych (12-13 maja 2012 r.)


Przedstawienia Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej tj. „Nasze miasto” Thorntona Wildera w reżyserii Szymona Kaczmarka oraz „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” Adama Mickiewicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego zostaną zaprezentowane w dniach 12 („Nasze miasto”) i 13 („Pan Tadeusz…”) maja b.r. na 52. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych - Festiwalu Sztuki Aktorskiej.


Kaliskie Spotkania Teatralne są jednym z najstarszych festiwali sztuki scenicznej w Polsce i odbędą się w dniach od 11 do 19 maja b.r. Przez dziewięć dni widzowie obejrzą osiem spektakli konkursowych, w wykonaniu m.in. Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, Teatru Współczesnego w Szczecinie, Teatru Dramatycznego w Warszawie i warszawskiego Teatru Ateneum oraz scen w Łodzi i Wrocławiu.


Do 19 maja wystąpią m.in. Jan Peszek, Krzysztof Globisz, Tadeusz Huk i wiele innych znakomitości polskiej sceny. Najlepszym kreacjom aktorskim zostaną przyznane Grand Prix Festiwalu, Główne Nagrody Aktorskie, Nagrody za Role Drugoplanowe, Nagroda ZASP-u i inne wyróżnienia. Spektakle będą oceniać Ewa Kaim, Adam Nalepa, Paweł Szkotak, Ewa Wencel, Waldemar Zawodziński, Emilia Komarnicka.
Wśród laureatów kaliskiego Festiwalu Sztuki Aktorskiej znaleźli się dotychczas m.in.: Jerzy Radziwiłowicz, Jerzy Stuhr, Jan Peszek, Mikołaj i Andrzej Grabowscy, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Zofia Kucówna, Tadeusz Łomnicki, Barbara Lauks i Bronisław Wrocławski, Jan Englert, Władysław Kowalski, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Andrzej Hudziak, Maja Ostaszewska, Iwona Bielska, Zbigniew Zapasiewicz, Witold Dębicki, Małgorzata Buczkowska i Ireneusz Czop.

 

Kaliskie Spotkania Teatralne na stałe wpisały się nie tylko w kalendarz cyklicznych imprez kulturalnych miasta i regionu, ale także utrwaliły swoje miejsce wśród ważnych wydarzeń w polskim środowisku teatralnym. Oprócz przedstawień konkursowych w programie festiwalu znajduje się szereg imprez towarzyszących - monodramy, przedstawienia teatrów alternatywnych, koncerty, wystawy i konferencje naukowe.


Więcej o festiwalu: www.teatr.kalisz.pl

 


 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 maja 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca