Sztuka

GRA MIEJSKA „63 dni z życia Warszawy”

Lubisz obserwować zmiany w mieście? Zauważasz twarze nowych sąsiadów? A może sprawia Ci przyjemność poznawanie nowych ludzi?

 

Poznaj mieszkańców Warszawy sprzed kilkudziesięciu lat. Weź udział w projekcie „63 dni z życia Warszawy”! To wyjątkowa gra miejska o zwykłych-niezwykłych Warszawiakach. Jej uczestnicy będą postawieni przed zadaniem powiązania losów odnalezionych bohaterów. Ich postacie naturalnej wielkości znajdą na fotografiach umieszczonych w miejscach związanych z ich powstańcza historią. Spotykając się ze spojrzeniem człowieka uchwyconym w ekstremalnej sytuacji wojny, uczestnicy gry będą musieli wykazać się wrażliwością, zdecydowaniem, spostrzegawczością, wyobraźnią i odrobiną refleksji nad życiem. Co myślał „Kris”, gdy przemykał ostrzeliwaną Szpitalną z Leicą w kieszeni? Co powiedział Brzechwa, gdy przeczytał scenariusz powstańczej szopki napisany przez młodziutką „Krystynę”? Do kogo biegł za barykadą „Jaglarz” chroniąc swój skarb - akordeon? O czym marzył „Antonio” ściskając w dłoni kamerę?

 

Nie bądź obojętny! Otwórz się na niezwykłe spotkania w zaskakujących miejscach! Zarejestruj się 63dni@1944.pl i zagraj w niedzielę 29 lipca 2012 r. Biorąc udział w grze oddajesz hołd i nie pozwalasz, aby pamięć o Powstańcach zaginęła. 

 

Na tych, którzy będą mieli szczęście czekają nagrody.

 

 

Kalendarium:

 

17 lipca – 26 lipca – rejestracja na grę 63dni@1944.pl

29 lipca, godz. 11.00-17.00 – gra miejska

·        Początek: przed ścianą z powstańczym graffiti, które powstanie 28 lipca w ramach projektu Graffiti Jam w In-City

·        Finał z losowaniem nagród: 17.00

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 lipca 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca