Sztuka

Mróz i Lem – wykłady

 

We wtorek 9 października Centrum Designu Gdynia zaprasza na ostatnie spotkanie z cyklu wykładów towarzyszących wystawie Mróz i Lem, które poprowadzi niezwykle charyzmatyczny historyk sztuki, dr Jacek Friedrich.

Kontynuujemy dyskusje o Danielu Mrozie, tym razem skupimy się na rozkwicie nowoczesnej sztuki, która nastąpiła po śmierci Stalina. W tym okresie próbowano zamykać ją pojęciami takimi jak polska szkoła filmowa, polski jazz, polska szkoła plakatu i polska szkoła ilustracji. W tym samym czasie tworzył Daniel Mróz. Czy można jednak uznać go za współtwórcę polskiej szkoły ilustracji? A jeśli nie, to jakie pokrewieństwa wykazuje jego twórczość?

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, które poprowadzi historyk sztuki, dr Jacek Friedrich. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, równie zauroczony Krakowem, jak Daniel Mróz. Z pewnością razi nas swoimi bakcylem, jakim jest architektura i projektowaniem w Polsce po 1945 roku i pobudzi do dalszych poszukiwań ciekawostek z tego okresu.

Zapraszamy w najbliższy wtorek 9 października o godz. 18:00 do Sali Koralowej. 

Jednocześnie przypominamy, że wystawa „Mróz i Lem- ilustracje Daniela Mroza do dzieł Stanisława Lema potrwa do 11 października. Więcej informacji 
TUTAJ

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca