Film

Andriej Rublow w Kinie KC i WEJŚCIÓWKI DLA WYWROTOWCÓW

KINO KC zaprasza na pokaz niezwykłego filmu Andrieja Tarkowskiego – „Andriej Rublow”.Jedyna okazja żeby zobaczyć obraz na dużym ekranie będzie 28 października o godz. 18:00 w KINIE KC.Film pokazujemy w ramach przeglądu PORTRETY FILMOWE.

 

„Andriej Rublow” Tarkowskiego powstał w 1966 roku, został jednak zatrzymany przez cenzurę i trafił na półkę. Trzy lata później zdobył nagrodę FIPRESCI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes i zachwycił zachodnich krytyków. To jednak nie przekonało cenzorów do dzieła Tarkowskiego – przeciwnie - wzbudziło większą podejrzliwość oraz niechęć. W ZSSR film wszedł do kin dopiero w latach 70tych i to jedynie na kilku kopiach.

 

Jest to poetycka i wciąż zachwycająca opowieść o średniowiecznym mnichu, artyście – mistyku, uważanym za najwybitniejszego przedstawiciela moskiewskiej szkoły pisania ikon. Jego postać do dziś stanowi tajemnicę. Film opisuje w ośmiu rozdziałach wędrówkę Rublowa przez Ruś, gdzie pada ofiarą lub jest świadkiem okrucieństw, zbrodni i mordów. Umacnia to jego moralność, nadaje głębszy sens jego sztuce i pozwala pomimo wszystko nawiązać kontakt duchowy z ludźmi i światem. Film poetycki, piękny, i wzruszający. Jedyna okazja, aby go zobaczyć go w kinie.

 

„Tarkowskiemu udała się rzecz niesłychana: ukazał proces kształtowania się wrażliwości genialnego malarza, odnajdującego w cierpieniu i zwątpieniu wiarę w Chrystusa. Janusz Wróblewski, POLITYKA ( 21.05.2009)

 

BILETY: 14 zł., KINO KC ( ul. Nowy Świat 6/12, dawny budynek Komitetu Centralnego)

 

Kalendarz kolejnych filmów przeglądu PORTRETY FILMOWE:

4.11 - „Skowyt” Rob Epstein, Jeffrey Friedman

11.11 - „Wojaczek” Lech Majewski

18.11 - „Cinema Paradiso” Giuseppe Tornatore

25.11 - „Amadeusz” Milos Forman

 

 

_________________________________________________________________________

 

UWAGA KONKURS!

 

Chcesz wygrać podwójną wejściówkę na pokaz filmu Tarkowskiego ,,Andriej Rublow" w warszawskim Kinie KC? Wystarczy, że odpowiesz na poniższe pytanie:

 

ILE NAGRÓD A. TARKOWSKI ZDOBYŁ NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU FILMOWYM W CANNES (W SUMIE PRZEZ WSZYSTKIE LATA)?

 

Odpowiedzi proszę przesyłać na adres: hayde@wywrota.pl w tytuł wiadomości wpisując: TARKOWSKI, w treści wiadomości odpowiedź + imię i nazwisko, na które później będziemy rezerwować bilety. Na odpowiedzi czekamy do piątku, do południa. 

 

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 24 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca