Muzyka

Tylko NIE Bytom! Oh No! Yoko (Kanada), Kaseciarz (Kraków)

W świeżutkiej przestrzeni klubu Fantom zagrają: Oh No! Yoko, czyli indie rockowa, taneczna eksplozja młodości, prosto z Kanady w finale europejskiej trasy oraz krakowski, garażowy surf rock bez kompleksów i bez dostępu do morza - Kaseciarz. Impreza towarzysząca XXI edycji Festiwalu Ars Cameralis.

To cykl koncertów połączonych mający na celu przybliżenie śląskiej publiczności najciekawszych zjawisk pojawiających się na szeroko rozumianej alternatywnej scenie muzycznej. Myślą przewodnią całego cyklu jest współpraca artystów zagranicznych z rodzimymi, konfrontacje doświadczeń nie tylko muzycznych, które być może zaowocują dalszą współpracą w przyszłości. Chcemy zachęcić muzyków nie tylko do współdzielenia sceny, ale również otwarcia się na nowe wpływy i pokuszenie się o stworzenie czegoś zupełnie nowego. Artyści będą wspólnie eksperymentować na oczach i uszach naszej publiczności, bagaż ich doświadczeń zderzonych ze sobą z pewnością da interesujący efekt. 

Na kolejną odsłonę projektu wybraliśmy bytomski klub Fantom, który zaprosi w swoje gościnne progi do nowego, zmienionego po remoncie, wnętrza. Zapraszamy na intrygujące starcie kanadyjskiego indie rocka z małopolskim psychdelicznym surf-rockiem w niebanalnej przestrzeni.

 

Oh No! Yoko (Kanada)

Oh No! Yoko pochodzą z Abbotsford, części Vancouver, największego miasta na zachodnim wybrzeżu Kanady. W tych idyllicznych okolicach w 2007 roku trzej chłopcy z Oh No! Yoko zaczęli wspólnie tworzyć muzykę. Dlaczego chłopcy? Bo mieli wtedy po 14 lat. Dziś żaden z nich nie skończył jeszcze 20 lat, więc śmiało można ich muzykę określić jako „młodzieżową”. Ich porywająca mieszanka indie rocka, synth popu i nieograniczonej, młodzieńczej energii zapewniła im stałe miejsce w sercach fanów w rodzimej Kanadzie. Wydana w 2011 roku płyta "Pau Pau" to dowód na to, że rock'n'roll to od zawsze i na zawsze domena młodości. Młody wiek muzyków nie oznacza jednak, że brakuje im jeszcze umiejętności i ogrania. Setki zagranych koncertów i tysiące fanów potwierdzają, że Oh No! Yoko na żywo to prawdziwa bomba. Koncert w Bytomiu będzie zwieńczeniem nadchodzącej europejskiej trasy zespołu, która obejmie 34 koncerty w 14 państwach.

Oh No! Yoko tworzą: Everett Morris (klawisze, gitara, wokal), Liam Hamilton (perkusja) i Nic Denis (bas, klawisze, krzyki).

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ws-04TGMBC0

http://ohnoyoko.bandcamp.com/album/pau-pau

http://www.facebook.com/ohnoyoko

http://www.ohnoyoko.com/

 

 

Kaseciarz (Kraków)

Kaseciarz to projekt powstały w głowie pochodzącego z Krakowa Macieja Nowackiego jako pretekst do mówienia na imprezach, że „robi w kulturze”. Pierwszym efektem tego zamysłu jest płyta „Surfin’ Małopolska”, powstała w iście partyzanckich warunkach. Album został zarejestrowany bez budżetu, na sprzęcie, który jest ogólnodostępny dla wszystkich chętnych odwiedzających krakowski Saltrom. Muzyka Kaseciarza to mieszanka surf-rocka, psychodelii, noise i ambientu, którą autor egocentrycznie określa jako Dziadostwo Rock. Trzyosobowy skład koncertowy z każdym kolejnym występem prezentuje się coraz lepiej. Posłuchajcie i zobaczcie, jak można grać rocka, kiedy ma się pomysł, poczucie humoru i zero kompleksów.

Maciej Nowacki – gitara

Łukasz Cegiełka - bas

Piotr Lewicki – perkusja

http://www.facebook.com/kaseciarz

http://kaseciarz.bandcamp.com/

 

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 pazdziernika 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca