Sztuka

Karolina Freino ,,Chansons de Geste" | Galeria Entropia

 

Galeria ENTROPIA
Wrocław ul.Rzeźnicza 4
71 3444 634
_______________________
 
Karolina Freino
Chansons de Geste
13.12.2012 - 11.01.2013
otwarcie wystawy i performance: 
13.12.2012 /czwartek/ godz.18.00
 
współpraca:
Radomir Piorun (ruch)
Cezary Duchnowski (dźwięk)
oraz
Inga Leśniewska (historia)
 
 
Premierowa odsłona projektu Karoliny Freino
_______________________
 

Chansons de Geste [Pieśni o czynie/Pieśni gestu] podobnie do swojego literackiego pierwowzoru skupiają się na sylwetkach historycznie ważnych postaci. Koncentrując się na gestach towarzyszących przemówieniom osób istotnych dla dziejów świata w XX wieku, transkrybują je na dźwięk przy pomocy Thereminu (wynalezionego w postrewolucyjnej Rosji pierwszego elektronicznego instrumentu, na którego polu elektromagnetycznym gra się bezdotykowo). Chansons de Geste są więc pieśnią historii XX wieku, a przede wszystkim wizualno-dźwiękowym portretem władzy.
 
Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 
Karolina Freino /1978/ Studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu [rzeźba], Edinburgh College of Art [School of Sculpture] i Uniwersytecie Bauhausu w Weimarze [MFA "Sztuka Publiczna i Nowe Strategie Artystyczne"]. Od 2007 roku asystentka w Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu. Stypendystka m.in. Alfred Töpfer Stiftung [2005/6] i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego [2012]. Od 2006 roku pracuje z Dušicą Dražić [SRB], Samem Hopkinsem [UK/KEN] i Teresą Luzio [P] jako usually4
"Artystyczna nomadka", często pracuje w przestrzeniach publicznych w różnych zakątkach świata. Używa wielu mediów i technik wypowiedzi. Inspirują ją konteksty miejsc, w których pracuje, ich historia, przestrzeń i funkcja. Wkracza w nie pozostawiając dyskretne interwencje. Wnikliwie obserwuje i interpretuje współczesność i historię najnowszą.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca