Muzyka

Nowy singiel Matisyahu, koncert już w lutym we wrocławskiej Hali Stulecia

 

Przyjazna melodia, radosny tekst, świąteczny nastrój – tak można scharakteryzować najnowszy singiel Matisyahu, przygotowany specjalnie z okazji żydowskiego Święta Świateł – Chanuki, która rozpocznie się 8 grudnia. W Polsce na żywo tego utworu w wykonaniu Matisyahu będzie można posłuchać 28 lutego podczas koncertu we wrocławskiej Hali Stulecia.

Matisyahu zaledwie dwukrotnie występował w Polsce, na Heineken Open’er Festival w 2010 roku i na Life Festival w Oświęcimiu w 2011 roku, za każdym razem gromadząc kilkunastotysięczną widownię. Koncert w Hali Stulecia będzie pierwszym koncertem w zamkniętym obiekcie. Przyjazd Matisyahu to niezwykle atrakcyjna propozycja dla kilkuset tysięcy fanów jego muzyki w Polsce, a przyjazne reggae i pokojowy przekaz piosenek to idealna propozycja familijna. 

Szerokiej publiczności Matisyahu może kojarzyć się z utworem „One Day” - hymnem Igrzysk Olimpijskich w Vancouver oraz zapewne z publikowanym ostatnio singlem „Happy Hanukkah”. Utwór ten powstał specjalnie z okazji Chanuki – żydowskiego, trwającego 8 dni święta, podczas którego zapala się światełka lub świeczki oraz ofiarowuje najbliższym prezenty. Święto to swoim radosnym charakterem przypomina chrześcijańskie Boże Narodzenie czy Mikołajki, dlatego idealnie wpasowuje się w coraz bardziej już odczuwalną atmosferę przedświątecznego zgiełku.

Utworu „Happy Hanukkah” w wykonaniu Matisyahu można posłuchać tutaj: 
http://www.matisyahuworld.com/happyhanukkah
http://www.youtube.com/watch?v=psbcyo0qxxQ&feature=youtu.be
oraz wykonaniu na żywo: http://www.youtube.com/watch?v=9TxoDx_U84U


Koncert MATISYAHU
28.02.2013
Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
www.halastulecia.pl/matisyahu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca