Wywrota
strony: « ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Dyktatura par, czyli "Lobster" (recenzja)

Lobster przypomina nam o kilku ważnych kwestiach. Miłość romantyczna jest wciąż dość nowym kulturowym wynalazkiem, a co więcej, jak się okazuję, nie odróżnia się znowu tak bardzo od…

sierzantpieprz · 5 marca 2016 · kino ·

Festiwale filmowe w Polsce, których nie możesz przegapić!

Rok 2016 jest niezwykle bogaty w różnego rodzaju festiwale filmowe. Kilka z nich już minęło, ale nie wszystko stracone, jest jeszcze mnóstwo wydarzeń, których nie możesz przegapić. Poniżej prezentujemy najciekawsze z nich.
Redakcja · 29 lutego 2016 · kino ·

Tylko razem możemy przetrwać (Pokój, recenzja)

Są filmy, które stanowią połączenie dwóch oferowanych nam przez kino sposobów odbioru: jednym z nich jest emocjonalne zaangażowanie, empatyczna wędrówka wraz z bohaterami przez całą…

sierzantpieprz · 25 lutego 2016 · kino ·

Wygrać wojnę z naturą („Barany. Islandzka opowieść", recenzja filmu)

Porywająco piękne pejzaże niewielkiej wioski położonej na Islandii i życie mieszkańców, które toczy się tak spokojnie, jakby Matka Natura otoczyła ich specjalną opieką. Tyle daje nam…

Karolina Obszyńska · 24 lutego 2016 · kino ·

Yona (recenzja filmu)

Film to dobrze zbudowana poetycka opowieść o pasji. O narodzinach Wallach jako twórcy, o jej buncie, eksperymentach, miłości, poszukiwaniu siebie jako artystki. Yona Wallach urodziła się 10…

Agata Iżykowska · 17 lutego 2016 · kino ·

Umrika (recenzja filmu)

American dream już od lat 30-stych spędza sen z powiek marzycielom śniącym o wielkim świecie. W 1931 roku James Truslow Adams powiedział: życie powinno być lepsze i bogatsze i pełniejsze…

Agata Iżykowska · 9 lutego 2016 · kino ·

Ciche przyzwolenie na przemoc w filmie „Spotlight” Toma McCarthy`ego

Spotlight to kolejny pretendent do Oscara w kategorii Najlepszy film . W przeciwieństwie do Zjawy to właśnie fabuła wiedzie prym nad reżyserią. Film Toma McCarthy`ego może nie zachwyca…

Anna Bugajna · 7 lutego 2016 · kino ·

Narodziny wolnej woli, ("Lucyfer", recenzja)

Za meksykańskość, za belgijskość, za wychodzenie poza swoją istotę, za bycie sobą. Za kusząco bogatą, a zarazem uzasadnioną mityzację i mistyfikację tego, co jest rzeczywiste i tego, co …

Karolina Obszyńska · 3 lutego 2016 · kino ·

Surowe kino Iñárritu – recenzja „Zjawy”

Wszyscy pewnie stawiają sobie podobne pytanie, czy Zjawa zgarnie tegorocznego Oscara, a wraz z nią DiCaprio? Sporo szansy ma również reszta ekipy, w końcu Zjawa w reżyserii Iñárritu…

Anna Bugajna · 2 lutego 2016 · kino ·

Mowić własnym głosem, czyli spotkanie z Wojciechem Pszoniakiem

Kilkadziesiąt lat temu w filmie Ziemia obiecana Wajdy zagrał postać Moryca Welta. Film który uznawany jest za jedno z najwybitniejszych dzieł polskiej kinematografii - powstał na podstawie…

Iga Herłazińska · 1 lutego 2016 · kino ·

Dokument o nieumarłych - "Co robimy w ukryciu"

Co się dzieje, gdy wampiry mieszkają obok nas... Viago, Deacon i Vladislav żyją razem w Nowej Zelandii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że są wampirami. Jako współlokatorzy…

Agnieszka Deja · 29 stycznia 2016 · kino ·

Emocjonalna sinusoida, "Moje córki krowy" (recenzja)

To film pokazujący rodzinną rzeczywistość z całym jej ciężarem, bez cięć tam, gdzie mogłoby zaboleć. Matka (Małgorzata Niemirska) choruje na raka. Przy okazji rutynowych badań okazuje…

Karolina Obszyńska · 15 stycznia 2016 · kino ·

Stare grzechy mają długie cienie (recenzja filmu)

Juan w poprzednim ustroju dokonał czegoś złego, co ciągle ciąży mu na sumieniu. Tłumaczenia filmowych tytułów na język polski znane są ze swojej niedoskonałości. Często odwołują się …

Agata Iżykowska · 12 stycznia 2016 · kino ·

Wywiad z twórcami filmu dokumentalnego Shoulder the Lion

W holu głównym zatłoczonego Zamku w Poznaniu spotykamy się na kilka minut, aby porozmawiać. Zanim zadam pierwsze pytanie, Patryk Rebisz podbiega po leżącą na ziemi pufę, którą przeciąga…

DonnyDonowitz · 3 stycznia 2016 · kino ·

Twórca "Swobodnego opadania" adaptuje Stanisława Lema

Jeden z najciekawszych węgierskich reżyserów, György Pálfi, twórca nagrodzonego w Karlowych Warach Swobodnego opadania przygotowuje kolejny film na podstawie prozy Stanisława Lema - podaje…

Redakcja · 31 grudnia 2015 · kino ·

20. Forum Kina Europejskiego Cinergia (relacja)

20. Forum Kina Europejskiego Cinergia 27 listopada 4 grudnia, Łódź Uważam Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi za jeden z najbardziej autorskich i ciekawych spośród europejskich…

Agnieszka Makarow · 17 grudnia 2015 · kino ·

Art War (recenzja filmu)

Sztuka wizualna od wieków była uwikłana w konteksty społeczno-polityczne. Sztuka zaangażowana, a przede wszystkim sztuka krytyczna śmiało wypowiadała swoje zdanie, bądź sprzeciw, wobec…

Agata Iżykowska · 1 grudnia 2015 · kino ·

Cieszę się, że jestem człowiekiem Teatru

Przed duże T. Tylko tak można mówić o spektaklu Eweliny Marciniak, który w sobotę miał premierą na Dużej Scenie Teatru Polskiego. Śmierć i Dziewczyna inscenizacja pozbierana z mini…

Karolina Obszyńska · 23 listopada 2015 · felieton · 1 komentarz

TOLEFRANCE?

The Krasnals​ powtarzają dzisiaj swój rysunek. 14 listopada powtarzają rysunek, który tak naprawdę jest pytaniem powtarzanym przez wielu tego dnia. Dnia, który wstrząsnął nie tylko…

Michał Domagalski · 14 listopada 2015 · felieton · 1 komentarz

Niepodległość, czyli prawo do aborcji (wokół "Pro")

Przy okazji nadchodzącego kolejnego Dnia Niepodległości warto się zastanowić, cóż znaczy ta niepodległość państwa dla jego obywatela. Czy powinna być jedynie hasłem tkwiącym w nim,…

Michał Domagalski · 10 listopada 2015 · felieton · 4 komentarze

Przedstawiamy Jury 9. „Sputnika nad Polską”!

W tegorocznym Konkursie Głównym zaprezentujemy 15 tytułów, które ubiegać się będą o Grand Prix 9. Sputnika nad Polską . Najlepszy film Festiwalu wybierze Jury w składzie: Przewodniczący, …

Robert Stawski · 3 listopada 2015 · kino ·

9. Festiwal Filmów Rosyjskich SPUTNIK - KONKURS!

W dnach 5-15 listopada br. w Warszawie wyląduje SPUTNIK z 9. Festiwalem Filmów Rosyjskich. W związku z powyższym mamy dla Was prosty konkurs, w którym do wygrania są trzy podwójne bilety na…

Robert Stawski · 28 pazdziernika 2015 · kino ·

Zawód muzyka, a współczesna rzeczywistość

Pozycja współczesnego artysty nie jest zależna tylko od doświadczenia, kwalifikacji, umiejętności lecz przede wszystkim od świadomych działań marketingowych.

Tak jak z biegiem wieków zmieniała się rola i funkcja muzyki, tak również zawód muzyka poddawany został stopniowym przeobrażeniom. Uwarunkowania kulturowe czy historyczno-socjologiczne…

Mateusz Marzec · 28 pazdziernika 2015 · felieton ·

Kamera Akcja! Relacja z 6. edycji festiwalu krytyki sztuki filmowej

Zakończyła się 6 edycja festiwalu krytyki sztuki filmowej Kamera Akcja . To do tej pory jedyny w Polsce festiwal poświęcony krytyce filmowej. W dniach od 8 do 11 października 2015 r. centrum…

Sebastian Szajner · 20 pazdziernika 2015 · kino ·

"Pod elektrycznymi chmurami" recenzja

Czy świat w 2017 roku może być pozbawiony wszelkich wartości? Przyszłość maluje się w szarych barwach. Być może nie dla wszystkich. Jednak Aleksey German w swoim najnowszym filmie

Globalizacja nas nie zjednoczyła. Historia się nie skończyła. Jest rok 2017. Czekamy na wielką wojnę. Pod elektrycznymi chmurami zaczyna się dość pesymistycznie. Od pierwszych minut będzie …

Agata Iżykowska · 12 pazdziernika 2015 · kino ·



strony: « ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca