Wywrota
strony: « ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Ruszyła kolejna odsłona akcji #zanimzostanezombie

Po zeszłorocznym sukcesie inicjatywy Zrób coś dobrego, zanim zostaniesz zombie, telewizja FOX wraz z partnerem Dawca.pl po raz drugi organizuje akcję, która ma na celu zwiększenie…

Redakcja · 9 pazdziernika 2015 · kino ·

„The Walking Dead” powraca z nowym sezonem

Szósty sezon najbardziej popularnej serii o zombie startuje już 12 października na kanale FOX. Fani serialu już niebawem zajrzą za mury Alexandrii. Pierwszy odcinek najnowszej serii The Walking …

Redakcja · 9 pazdziernika 2015 · kino ·

Dyskutując o "Sicario" w Kinie Muza

W ramach DKF Kamera przedyskutowaliśmy film Sicario. Dennis Villenueve zaprosił widzów na film zrobiony z największym rozmachem w dotychczasowej karierze. Kartele narkotykowe, FBI, CIA,…

Michał Domagalski · 23 września 2015 · kino ·

Anderson w Żubrówce

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie nowy film Wesa Andersona stanowi wyjście poza tematykę rodzinnych konfliktów i nieukojonych krzywd ekscentrycznych indywidualistów. „Grand Budapest Hotel” tylko na pierwszy rzut oka jest filmem akcji opowiadającym o Gustavie H. (Ralph Fiennes), konsjerżu, który dziedziczy spadek po jednej ze stałych bywalczyń tytułowego hotelu, Madame D (Tilda Swinton).
Renata Janus · 17 września 2015 · kino ·

Młodość nie zależy od wieku, ale stanu ducha („Młodość” Paolo Sorrentino, film)

Przede wszystkim jednak to bohaterowie obserwują siebie nawzajem dużo rozmawiając, tryskając humorem i całą gamą innych emocji, które jak podsumowuje jeden z bohaterów, choć są przez niektórych przeceniane, pozostają jedynym, co tak naprawdę mamy.
Robert Stawski · 17 września 2015 · kino · 1 komentarz

"Prawie jak matka" (recenzja film)

Jak często zdarza nam się nieświadomie naśladować zachowania swoich rodziców? Film "Prawie jak matka" w inteligentny sposób, pokazuje, że nie ważne jak bardzo uciekamy, charakter naszych rodziców gdzieś w nas pozostaje.
Agata Iżykowska · 17 września 2015 · kino ·

Wywiad z Saifem Ali Khanem

Żona w moje życie wniosła… kraciaste obrusy – wywiad z Saifem Ali Khanem, aktorem filmu „Love Aaj Kal”, który można zobaczyć od 15 września w ramach Indian Film Festival.

Film Cocktail (2012) był wielkim sukcesem jak ty oceniasz film i swoją rolę? Nie wydaje mi się, żeby film Cocktail można było nazwać wielkim. Uważam, że postać głównego bohatera (aktor…

Redakcja · 16 września 2015 · kino ·

Ten fantastyczny realizm... Język filmowy Jana Jakuba Kolskiego ("Jasminum")

Film dysponuje większą od literatury ilością środków, by móc przedstawiać niektóre treści w atrakcyjnej formie.Wizualność angażuje odbiorcę szybko i mocno. Lubimy historie wyraziście zilustrowane, wciągające świeżymi obrazami.
Julia Kosmala · 16 września 2015 · kino ·

Nie odkładaj robienia dzieci, kobieto

Nie odkładaj macierzyństwa na potem. Nie idź na studia. Nie wychodź poza kuchnię. Poza kuchnią mieszka szatan.

Proszę robić dzieci. Natychmiast. Nie szlajać mi się po Paryżach. Nie myśleć o karierze. Toż wstyd służyć mamonie, gdy trzeba Bogu służyć. I Ojczyźnie. Jak możesz służyć mamonie,…

Michał Domagalski · 13 września 2015 · felieton · 8 komentarzy

POLACY STWORZYLI NIESAMOWITY TRAILER DLA RIDLEY’A SCOTTA

Do sieci trafiła zaskakująca zapowiedź amerykańskiej superprodukcji „Marsjanin”. To więcej niż trailer. To oddzielny trzyminutowy film wprowadzający w tematykę „Marsjanina”. W realizację tego nowatorskiego zwiastuna zaangażowana była polska firma Juice.
Redakcja · 11 września 2015 · kino ·

"Cierpienia młodego Edoardo" zapowiedzią 6. Festiwalu KAMERA AKCJA w Łodzi

Rozpoczynający się kadrem masturbowanego przez ojca młodego chłopka w celu zapobiegnięcia wystąpienia u niego stulejki film, dosyć mocno mnie zaniepokoił. Bynajmniej nie dlatego, że jestem pruderyjny, ale ze względu na lubość europejskiego kina do przekraczania granic obyczajowych w ostatnim czasie.
Robert Stawski · 9 września 2015 · kino ·

Kto tu jest psychiatrą? ("Pieśń słonia", recenzja)

Absolutnie magnetyczny Xavier Dolan tworzy z Brucem Greenwoodem mieszankę wybuchową. Postać stworzona przez Dolana, bardzo umiejętnie balansującego na granicy przesadnej ekspresji, stanowi niezaprzeczalny argument za tym, że "Pieśń słonia" koniecznie trzeba zobaczyć.
Karolina Obszyńska · 9 września 2015 · kino · 1 komentarz

Czego nie należy mówić pisarzom

Napisałam i wydałam książkę, a potem wpadłam w otchłań. Po intelektualno-emocjonalnym zrywie przyszedł najgorszy zjazd ever, pojawiła się pustka, której nic nie było w stanie…

dominika ciechanowicz · 3 września 2015 · felieton · 2 komentarze

O miłości, której chce się za dużo ("Love" reż. Gaspar Noé)

„Love” budują detale, które czynią go frapującym piękno-gorzkim dziełem.

Edward Murphy, prawodawca słynnej teorii wszystko, co może pójść źle, pójdzie źle postulował, aby kluczową zasadą projektowania wszelkich działań było przewidywanie wydarzeń tak, jak…

Karolina Obszyńska · 3 września 2015 · kino ·

"Moja chuda siostra", recenzja filmu

Filmów o anoreksji jest pełno. "Moja chuda siostra" to kolejna tego typu produkcja. Tym razem problem choroby został ukazany w plastyczny i przejmujący sposób. Obraz przewyższył historię, a film pozostaje w pamięci.
Agata Iżykowska · 2 września 2015 · kino ·

Czy cud równa się fałsz? Recenzja filmu „Anioł”

Film „Anioł” to produkcja wyjątkowa - uhonorowana nagrodą publiczności na 21-szym Festiwalu Wiosna Filmów. To libański film poruszający kwestie wiary i odmienności. Wszystko ubrane w komediowe szaty lekko oprószone nostalgią i melancholią. Zdecydowanie, film nie do przegapienia.
Agata Iżykowska · 21 sierpnia 2015 · kino ·

W "Nieracjonalnym mężczyźnie"... nie "wszystko gra"

W najnowszym obrazie Woody’ego Allena, "Nieracjonalnym mężczyźnie", znać klasyczne dla reżysera, żeby nie powiedzieć – wyświechtane – środki wyrazu.

Zaczyna się do bólu schematycznie. Abe (Joaquin Phoenix) to znudzony życiem profesor filozofii po czterdziestce, a Jill (Emma Stone) jest studentką wodzącą oczami za swoim wykładowcą już od …

Karolina Obszyńska · 20 sierpnia 2015 · kino ·

Miłość to stracona gra ("Amy", recenzja filmu)

Całość okraszona koncertowymi i studyjnymi nagraniami, nie ma na celu dociekać, kto jest winien przedwczesnej śmierci Winehouse, ani gloryfikować jej talentu. To historia Kopciuszka, zniekształcona i nieprawdziwie dotąd kreowana przez media, skupiające się na sensacjach i tworzeniu mitów.
Robert Stawski · 31 lipca 2015 · kino ·

Śmieszni, aż do bólu ("Gołąb przysiadł na gałęzi...", recenzja)

Całość opowiedziana jest językiem teatru absurdu, skutecznie przełożonym na obraz filmu. Nie tylko jednak sterylna przestrzeń i ascetyczna scenografia zwiastują reżyserski zamysł posłużenia się techniką sztuki absurdu.
Karolina Obszyńska · 30 lipca 2015 · kino · 1 komentarz

Dokąd teraz? ("W rytmie marzeń", recenzja)

"W rytmie marzeń" Andrea Dresen to opowieść o straconym pokoleniu. Reżyser przybliża losy młodych chłopców, którzy zmagając się z nowym, starają się podążać za swoimi marzeniami.

Andrea Dresen przedstawia obraz straconego pokolenia. Opowiada historię o pustce i problemach jakie stawia nowa rzeczywistość. A jest to rzeczywistość lat 90 XX wieku, kiedy NRD staje się…

Agata Iżykowska · 28 lipca 2015 · kino ·

Technika kamuflażu ("Sens życia oraz jego brak", recenzja)

Jest coś, co Polacy pokochają w tym filmie. Z pewnością siebie samych.

W filmie węgierskiego twórcy Gábora Reisza nie ma głównego bohatera. W oku kamery Áron Szentesi jest jedynie elementem układanki tworzącej ten słodko-gorzki obraz o trudnym dojrzewaniu w…

Karolina Obszyńska · 21 lipca 2015 · kino · 1 komentarz

Mad Max: Na drodze gniewu, recenzja

"Mad Max: Na drodze gniewu" - długo oczekiwana czwarta część filmu australijskiego reżysera, Georga Millera. Film pełen efekciarstwa czy jednak opatrzony postapokaliptycznym przesłaniem?

Wybuchy, wyścigi, pojazdy i piękne kobiety. Recepta na męskie kino, w którym panowie wiodą prym, prowadząc swoje podrasowane samochody. Tym razem te składniki George Miller wykorzystał do…

Agata Iżykowska · 30 czerwca 2015 · kino · 1 komentarz

Etiuda rewolucyjna na niebiesko-żółtym fortepianie ("Piano", film dokumentalny)

Strzały, krew, łzy, strach, rozpacz, gniew, bohaterstwo, patriotyzm, nadzieja, modlitwa i muzyka. Wszystko to towarzyszyło bestialskim wydarzeniom w centrum Kijowa.

To nie politycy, ale zwykli ludzie potrafią zmieniać upiorną rzeczywistość. Niestety Ci pierwsi, czując się zagrożeni, wytaczają najcięższe siły przeciwko własnemu narodowi, wywołując …

Robert Stawski · 19 czerwca 2015 · kino ·

Milcząca próba obnażenia uczuć

Całość - wbrew opinii niektórych krytyków - nie poraża, a chwilami wręcz męczy i nudzi. Czy tego chcemy, czy nie, słowa są częścią naszego jestestwa, także w sferze uczuciowej.

Spływająca po nagim ciele woda, urwane spojrzenia, seria sugestywnych gestów, odgłosy otaczającej nas rzeczywistości i tylko dwa słyszalne słowa, składają w całość chęć…

Robert Stawski · 13 czerwca 2015 · kino ·

Przypadki z podróży koleją ("Jak zatrzymać ślub", recenzja)

Dwa zupełnie odmienne charaktery, sprzeczne ze sobą osobowości, powoli znajdują wspólny język, a z pozoru banalna konwersacja, okraszona mnóstwem intrygujących spojrzeń i gestów, przeradza się w wytrawną grę płci i prowadzi do zaskakującego, choć oczekiwanego przez widza finału.
Robert Stawski · 29 maja 2015 · kino ·



strony: « ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca