Wywrota
strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »
alfabetycznie chronologicznie

RPG, czyli Regularny Przegląd Galerii (odsłona 2)

Tytuł może się wydać nieco przewrotny. Termin RPG skojarzy się z grami fabularnymi (nie tylko komputerowymi) albo z... ręcznym granatnikiem przeciwpancernym zza wschodniej granicy (Rucznoj Protiwotankowyj Granatomiot).
Grzegorz Cezary Skwarliński · 2 stycznia 2013 · sztuka · 18 komentarzy

Optymistyczne przepowiednie

Wywiad z Adamem Laską i Szymonem Szewczykiem, autorami wystawy „Optymizm", którą możecie oglądać w katowickim Rondzie Sztuki od 16 grudnia 2012 do 7 stycznia 2013. Będą piramidy, ziemia i... batmobil.
Michał Seget · 22 grudnia 2012 · sztuka · 1 komentarz

Made in Silesia

„Śląski Harley Davidson”, „piesek-lampka", „szklane asteroidy", „śląskie pióra" oraz „Foka" - co łączy te wszystkie przedmioty?

Niedawno w katowickim Rondzie Sztuki odbyło się spotkanie promujące projekt 3x DESIGN. Przedmiotem prezentacji były IKONY ŚLĄSKIEGO DIZAJNU, wśród których znalazły się między innymi…

Ewa Mańka · 30 listopada 2012 · sztuka · 2 komentarze

1. Portfolio Artystów Wywroty

Ekspozycja prac reprezentatywnych autorów Wywroty, chętnych do współpracy z wydawnictwami literackimi i muzycznymi, a także z agencjami reklamowymi.

RAFAŁ BABCZYŃSKI (RDZA) SKĄD: Szczecin FORMA: fotografia, fotomontaż KONTAKT: rafibe@o2.pl PROFIL NA WYWROCIE: http://www.wywrota.pl/ludzie/rdza DOROBEK: WYSTAWY Wystawy zbiorowe: Szczecin,…

Redakcja · 20 listopada 2012 · sztuka ·

Mistrz i Crommelynckowie w Katowicach

Na wystawie prezentowane są akwaforty, akwatinty oraz zdjęcia z lat 60 i 70 XX wieku, kiedy to Picasso utrzymywał stałe kontakty z rodziną Crommelyncków.

15 listopada w katowickim Rondzie Sztuki odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej Świat jest teatrem. Pablo Picasso i Piero Crommelynck na scenie świata. Mougins. 1968. Wydarzenie…

Ewa Mańka · 18 listopada 2012 · sztuka ·

Zakończyła się druga edycja VoicEncounters

Dwa dni wypełnione warsztatami, panelami dyskusyjnymi oraz pokazami zakończył niezwykły koncert muzyki ormiańskiej w kościele św. Antoniego z Padwy. Kolejna edycja VoicEncounters już w maju.

Miniony weekend oprócz marszów z okazji Święta Niepodległości upłynął pod znakiem spotkań i rozmów na temat historii i kultury ormiańskiej. 10 i 11 listopada w Instytucie im. Jerzego…

Redakcja · 13 listopada 2012 · sztuka ·

Wprowadzenie do sztuki komputerowej, czyli o retrocomputingu i demoscenie

Czym jest demoscena? Najogólniej rzecz biorąc, jest to subkultura wykorzystująca do celów twórczych komputery.

Komputery minionej epoki mają się nieźle i to w dwojaki sposób. Pierwszy, dość oczywisty, czyli po prostu fizycznie wytrzymują próbę czasu i nadal działają. Na dowód bardzo chętnie…

Lucus · 29 pazdziernika 2012 · sztuka · 3 komentarze

RPG, czyli Regularny Przegląd Galerii

Tytuł może się wydać nieco przewrotny. Termin RPG skojarzy się z grami fabularnymi (nie tylko komputerowymi) albo z... ręcznym granatnikiem przeciwpancernym zza wschodniej granicy (Rucznoj Protiwotankowyj Granatomiot).
Grzegorz Cezary Skwarliński · 15 pazdziernika 2012 · sztuka · 5 komentarzy

PAW – Portfolio Artystów Wywroty

Nowy projekt Portalu Wywrota.pl skierowany do twórców sztuk plastycznych.

Szanowni Wywrotowcy, Pragnąc wyjść naprzeciw Waszych potrzebom i oczekiwaniom, postanowiliśmy stworzyć Portfolio Artystów Wywroty, którego nowe odsłony będą się ukazywać na portalu co 3…

Redakcja · 20 września 2012 · sztuka ·

Zostań tajnym foto-agentem we Wrocławiu

22 września mieszkańcy Wrocławia zostaną zwerbowani do tajnej agencji detektywistycznej. Impreza pod patronatem medialnym Wywroty.

Foto-Agenci: Kryptonim Olympus to seria fotograficznych gier miejskich zaprojektowana jako połączenie konwencji gry z hobby wykonywania zdjęć. Zarejestrowane drużyny staną do konkurencji o…

Redakcja · 11 września 2012 · sztuka ·

Recenzencka Młodzieżówka Wywrotka

Kultura Cię inspiruje, pociąga lub denerwuje? Opowiedz o tym! Dołącz do Młodzieżówki Recenzenckiej Wywrotka .

Jesteś młody? Lubisz czytać, słuchać muzyki albo oglądać filmy? Może interesuje Cię kultura w każdym swoim wydaniu i chciałbyś się na jej temat móc wypowiedzieć, ale nie tylko…

Redakcja · 5 sierpnia 2012 · sprawy organizacyjne ·

Okolice układów

Rozmowa z Wodkiem Majewskim, właścicielem belgijskiego Atelier 340, oraz z Marcusem Beringem, jednym z artystów wystawianych na „Okolicach układów".

Justyna Barańska: Co ważnego przekazuje odbiorcom wystawa Okolice układów? Czy dobór artystów z tak różnych krajów jest tutaj istotny dzięki temu można ująć wszechświat w ramy jak to…

Justyna D. Barańska · 30 lipca 2012 · sztuka ·

W gnieździe – relacja z wernisażu wystawy FLOCK OF DOTS

Relacja z wernisażu wystawy Współczesnej Sztuki Serbii; Ksenija Pantelić, Jovana Ćosić - Gniazdo Punktów / Flock of Dots

Stoimy wszyscy u progu Galerii Długiej BOK MCC w Bolesławcu. Jest 22 czerwca 2012. Razem ponad 50 osób. Flesze aparatów błyskają nam po oczach, kamera rejestruje każdy ruch. Jest duszny…

Agata Żukowska · 19 lipca 2012 · sztuka ·

Co „piszczy” w wywrotowej Galerii

Kreatywne, mocno przetworzone, wręcz malarskie zdjęcia Black Velvet przyciągają wzrok i zatrzymują na dłużej.

W wywrotowej Galerii nie ma dużego ruchu. Nie oznacza to, że nic sie w niej nie dzieje. Istnieje stałe grono aktywnych artystów, którzy co jakiś czas pokażą, nie tylko wywrotowemu gronu,…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 20 czerwca 2012 · sztuka ·

„ABCadło idei - Z-Zmiany”

Nie samymi koncertami człowiek żyje – czyli kultura na wysokim poziomie w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej.

15 czerwca po raz trzeci odbyło się spotkanie z cyklu ABCadło idei w Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej. Organizatorami wydarzenia była Fundacja Res Publica im. H. Krzeczkowskiego,…

Eni · 19 czerwca 2012 · sztuka · 1 komentarz

Fantastyczne wizje

O tym, co kryje się w głowach katowiczan, a także o tym, jak z nich wydobyć nawet najbardziej fantastyczne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni miasta.

Od otwarcia katowickiego Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej nie minął nawet miesiąc, a znów przyszło mi o nim napisać. Po inauguracyjnym wykładzie prof. P. Czaplińskiego, który się…

Justyna D. Barańska · 20 maja 2012 · sztuka ·

Wywrotowy konkurs na fotoreportaż

Wywrota okiem fotografów, czyli jak uchwycić wirtualną brać w ramy obiektywu i otrzymać za to nagrody.

Z okazji Wywrotowego Zlotu 2012 Redakcja Wywroty.pl ogłasza konkurs na fotoreportaż Regulamin I Organizatorem Konkursu jest Redakcja Portalu Wywrota.pl. II Konkurs skierowany jest do wszystkich…

Redakcja · 20 kwietnia 2012 · sztuka ·

Rewolucja systemu autoryzacji

„Zmiany to proces, poprzez który przyszłość wchodzi w nasze życie" – Alvin Toffler

Drodzy Wywrotowcy, Ze względu na nieporozumienia wynikające z sytuacji, w których nie można pogodzić wszystkich poglądów na sztukę, Redakcja Wywroty.pl postanowiła wyjść naprzeciw…

Redakcja · 30 marca 2012 · sprawy organizacyjne · 1 komentarz

Patrz na te ilustracje!

Na półkach księgarń coraz więcej rozsiada się fantazyjnie ilustrowanych książek dla dzieci, komiksy już dawno przestały być rozrywką dla małolatów, dlatego zachęcam do zapoznania się z tą pozycją ludzi, którzy pragną zaznajomić się z pradziadkami, dziadkami i ojcami współczesnych ilustracji.
Rafał Łukasik · 15 marca 2012 · sztuka ·

Just read it.

Dwadzieścia cztery lata zajęło „The Poster Handbook" doczekanie się polskiego wydania. Dość długo; pozostaje się domyślać, że końcówka lat 80. i początek 90. nie były w Polsce okresem szczególnie sprzyjającym reklamie w amerykańskim stylu.
Aleksandra Lubińska · 11 marca 2012 · sztuka ·

Gdynia designem stoi

Termin „design” nie ma (jak dla mnie) trafnego odpowiednika w języku polskim. Przyjęło się mówić o wzornictwie przemysłowym, choć określenie to nie oddaje w pełni istoty działalności.

Design definicja przyjęta przez International Council of Societies of Industrial Design (ICSID) mówi, że jest to działalność twórcza, mająca na celu określenie wieloaspektowych cech…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 19 lutego 2012 · sztuka · 3 komentarze

W żeglarskim duchu

Istnieją trzy ideały piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie i fregata pod pełnymi żaglami (Honore de Balzac)

Fotograf powinien oglądać dużo zdjęć. Jest to jeden z elementów doskonalących warsztat. Też to robię, ale raczej stronię od albumów fotograficznych. Trudno powiedzieć dlaczego. Może ze…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 16 lutego 2012 · sztuka ·

Otwarcie „instalacji do budowania światów"

Koń może mieć dwie głowy, tramwaj poruszać się wewnątrz muzeum, a sosny wyrastać z herbaty, czyli sukces Samoobsługowego Muzeum w MWW.

Muzeum Współczesne Wrocław przyciąga amatorów sztuki nie tylko bogatymi wystawami, lecz również wyglądem zewnętrznym oraz ciekawą aranżacją wnętrza, którego oryginalny charakter…

Justyna Białogłowicz · 22 stycznia 2012 · sztuka ·

Praca Roku 2011

Waldemar Dąbrowski zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką komputerową. Działalność artystyczną rozpoczął w latach 80. Projektant m.in. logo, stron internetowych. W latach 1985 – 89 był pracownikiem wrocławskiego Biura Wystaw Artystycznych.
Grzegorz Cezary Skwarliński · 17 stycznia 2012 · sztuka · 5 komentarzy

Październik – praca miesiąca

Krzysztof Schodowski zajmuje się głównie rysunkiem. W sztuce najbardziej interesuje go człowiek, jego wewnętrzne procesy, te o których mówi i te których nie ujawnia.

Portal Wywrota.pl to nie tylko literatura. To także szereg innych działów kultury. Jednym z nich jest sztuka wizualna zamieszczana w Galerii. Dobrzy obserwatorzy i stali bywalcy zauważą, że w…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 8 listopada 2011 · sztuka · 9 komentarzy



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca