Wywrota
strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »
alfabetycznie chronologicznie

Ikar

Figurka człowieka klęczącego z jedną ręką i jednym skrzydłem (Ikar) została złożona z kwadratowej kartki (70x70cm) ,bez użycia nożyc i kleju. Jest dla mnie ogromną motywacją jeśli…

Adam Piskorek · 11 września 2008 · sztuka · 1 komentarz

Drapnij Ciacho :D

http://drapnijciacho.republika.pl/ Sens strony tkwi w komiźmie sytuacyjnym aczkolwiek nie uważam, by strona miała nienadać się na konkurs :) Kilkoro młodzieńców postanowiło w pełni…

katarzyna fąk · 27 sierpnia 2008 · sztuka ·

Malarstwo procesualne. Autoportret sól, pleśń

Malarstwo procesualne jest nietypowym rodzajem malarstwa ze względu na zwracanie uwagi przede wszystkim na proces twórczy a nie na efekt ostateczny, który jest jedynie pozostałością po malarstwie(trwającym w czasie).tech.min.sól,pleśń na płótnie90x140cm.
Zofia · 26 sierpnia 2008 · sztuka · 1 komentarz

autoportret

http://user.img.digart.pl/data/users/i/zdjecie/142029.jpg albo http://uncertain.eu.interii.pl/autoportret.jpg

Agat · 15 sierpnia 2008 · sztuka ·

Na ścieżkach reprogramowania świata

Czy można stworzyć portret generacji istniejącej poza jednym narodem, charakteryzującej się formą sieciowych kontaktów, pracującej w oparciu o bazy danych i tworzącej własne sub-wersje instrukcji do programu, jakim jest ludzkie życie ?
Recykling Idei · 6 sierpnia 2008 · sztuka · 1 komentarz

W poszukiwaniu zaginionej sztuki

Wczoraj we Wrocławiu uroczyście rozpoczął się sezon letni, a jedną z imprez inaugurujących było otwarcie Survivalu - przeglądu młodej sztuki w ekstremalnych warunkach.

Redakcja Wywroty wybrała się na poszukiwania niezwykłych form sztuki które w tym czasie pojawiły się w mieście. Bez dobrej przewodniczki, lub bez mapy dotarcie do niektórych prac, a nawet…

Arkadiusz Janicki · 1 lipca 2008 · sztuka · 2 komentarze

,,Kochajcie wiosenne pąki - rozmowa z reżyserem Johnem Greenem

Kochajcie wiosenne pąki" - rozmowa z reżyserem Johnem Greenem - Czy to prawda, że jesteś Anglikiem? - Tak, ale jestem też Niemcem, Egipcjaninem, Francuzem, Kolumbijczykiem, Czechem,…

Hubert Czarnocki · 30 czerwca 2008 · sztuka ·

SURVIVAL - Nie tylko dobro przychodzi z góry

Na dwa dni przed otwarciem SURVIVALu doszło do aktu cenzury jednej z przygotowywanych na przegląd prac. Żelazna wstęga Huberta Czerepoka, swym kształtem powtarzająca układ napisu nad bramą obozu w Auschwitz została zdemontowana.
Piotrek Stasiowski · 28 czerwca 2008 · sztuka ·

Drogi (felieton)

Polskie drogi są kręte i zawiłe, nieprzebyte tak jak i zdobyte, są z dziurami i łatami, z widokami na góry czy na lasy pierwszej czy ostatniej klasy. Mogą być skrzyżowane, okrążane,…

Tomasz · 26 czerwca 2008 · sztuka ·

Era plastikowej muzyki - felieton

Po 20:00 wchodzę do klubu ze znajomymi. Szybki drink na wejście i ruszamy na parkiet. Przez pierwsze piętnaście minut tańczymy... podrygujemy w ciasnym kole. Z biegiem czasu jednak podłącza…

blueswoman · 26 czerwca 2008 · sztuka ·

SURVIVAL 6 - Przegląd Młodej Sztuki już za 5 dni!

Już za pięć dni otwarcie szóstej edycji SURVIVALU, Przeglądu Młodej Sztuki w ekstremalnych warunkach!!! Trzy dni święta sztuki współczesnej w pełnej historii i tajemniczych zakamarków…

Redakcja · 24 czerwca 2008 · sztuka ·

Survival 6 - aktualności i mapa festiwalu

Projekcje wideo na fasadach i we wnętrzach budynków, performance, obiekty, instalacje dźwiękowe, interwencje... 43 projekty i 54 artystów z całej Polski zostanie zaprezentowanych od 29 czerwca do 1 lipca we wrocławskiej Dzielnicy
Redakcja · 10 czerwca 2008 · sztuka ·

Wielka Parada Smoków w Krakowie

Teatr Groteska w Krakowie od ośmiu lat jest organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków. Jest to impreza plenerowa, o międzynarodowym zasięgu, dla rzeszy publiczności, gromadząca każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy widzów.
Redakcja · 5 czerwca 2008 · sztuka · 1 komentarz

Festival Of Fools 2008

Jeśli lubisz dobrze się bawić i teatry uliczne to coś co Cię kręci - to Wywrota.pl wspolnie z WAPnet.pl ma dla Ciebie fotorelacje z Festival Of Fools 2008, czyli czegoś co potrafi wywołać uśmiech na niejednej twarzy!
Łukasz Ludziejewski · 5 maja 2008 · sztuka · 2 komentarze

ImMEDIAte ART: Oliver Grau: Historie sztuki mediów.

CSW Łaźnia rozpoczęło projekt kuratorski pod nazwą ImMEDIAte ART. Kurator Katarzyna Woźniak postawiła sobie za zadanie przybliżyć świat sztuki najnowszej poprzez cykl spotkań z artystami przedstawiającymi swoją twórczość i naukowcami teoretykami prezentującymi spojrzenie głęboko zakorzenione w historii sztuki.
melunholy · 12 marca 2008 · sztuka ·

Najwyższa determinacja

Co Waszym zdaniem najsilniej determinuje pojedynczego człowieka. Kasa, seks, ambicja czy niepowodzenia? Wydaje się, że pośród ludzi istnieje niepisane prawo, w ramach którego wygrywają nie tyle najsilniejsi, ile najszybsi. Również w myśleniu.
Agnieszka Kłos · 2 marca 2008 · sztuka ·

Sexhibicja

Sex to jedna z podstawowych aktywności ludzkich. Źródło przyjemności, ale także narzędzie opresji i dominacji, nadal najpewniejszy sposób na prokreację. Może być prymitywny lub bardzo wyrafinowany. Naturalny dla starożytnych, demonizowany i ukrywany w tradycji chrześcijańskiej. Zaliczany raczej do niskich instynktów i wstydliwy dla współczesnych Polaków. Wypierany w czystej postaci" ze sfery oficjalnej, panoszący się w Internecie porno-prasie.
red · 1 marca 2008 · sztuka ·

Dialogi z przestrzenią - Coś optymistycznego

Czy rzeczywiście miasto wywołuje tylko złe emocje? Czy w jego przestrzeni nie odnajdziemy nic optymistycznego? - Interdyscyplinarny projekt dla młodych twórców.

Zwyczajny dzień w miejskiej przestrzeń. Łódź, Warszawa, Kraków ... trud, brud i smród. Poczucie zapadania się w paranoję. Anonimowy tłum poruszający się w nieokreślonym kierunku.…

red · 1 marca 2008 · sztuka ·

Czy sztuka powinna być zaangażowana?

Abramowski właściwe zadanie artysty widział w wyzwalaniu rzeczy od umysłowości, pozarozumowa natura piękna zakładać musiała indywidualizm jego przeżywania, bowiem wyzwolenie od intelektu, od apercepcji, jest zarazem wyzwoleniem indywiuum od społeczeństwa.
Recykling Idei · 15 lutego 2008 · sztuka ·

Czernobyt

Paul Fusco nie odkrywa przed nami żadnej prawdy, a jednak wierzy się jego kadrom. W kilku zaledwie obrazach pokazał wszystko, co kojarzy nam się ze słowem "Czernobyl". Stereotypowe wyobrażenie katastrofy ekologicznej znalazło swój wyraz w oszczędnych, ascetycznych kadrach.
Agnieszka Kłos · 6 lutego 2008 · sztuka · 2 komentarze

Republika Bananowa

Byli odważni, dowcipni i wyluzowani, skłonni do ryzyka, prowokacyjni, niepokorni. Polscy 'dzicy', bo o nich tutaj mowa, stanowili 'cr me de la creme' polskiej sztuki lat 80-tych, sztuki, która po próbach czasu nie odeszła do lamusa historii zachwycając do dziś swoją bezkompromisowością, perwersyjnością, nowatorstwem osiągnięć formalnych.
red · 30 stycznia 2008 · sztuka ·

Szósta edycja Przeglądu Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL

Przegląd Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach SURVIVAL to przedsięwzięcie artystyczne realizowane w przestrzeniach wychodzących poza tradycyjne instytucje wystawiennicze, nastawione na maksimum konfrontacji z widzem.
red · 23 stycznia 2008 · sztuka ·

Sasnal. Przewodnik Krytyki Politycznej

Wilhelm Sasnal to obecnie najbardziej rozpoznawalny na świecie polski artysta, tymczasem w Polsce paradoksalnie jego twórczość jest mało znana.

Obok reprodukcji najważniejszych prac Wilhelma Sasnala (m.in. fragmentów niewydanego dotychczas komiksu Diamond Sea), w przewodniku zebraliśmy najciekawsze zagraniczne i polskie teksty o jego…

red · 27 grudnia 2007 · sztuka ·

Mr Emnezz

Marcin Szambelan Emnezz" - człowiek o tysiącu min, niebanalnym poczuciu humoru, a przede wszystkim plastycznej wyobraźni tak potrzebnej w pracy fotografa.

Jego zdjęcia można zobaczyć dosłownie wszędzie - od magazynów hiphopowych, poprzez witryny internetowe na książkowych publikacjach skończywszy. Robił zdjęcia do okładek płyt: 2Cztery7,…

Meg · 10 grudnia 2007 · sztuka · 2 komentarze

Jego świętobliwość Fuss

Papieże sprzedają się najlepiej nie tylko na odpustowych jarmarkach pod świątyniami, ale także jako temat funkcjonujący w sztuce współczesnej. Każda artystyczna ingerencja, podejmująca papieski wątek, niechybnie zostanie zauważona w kraju, gdzie według oficjalnych danych ponad 90 procent obywateli to katolicy. Każda z nich jest bowiem potencjalnym zarzewiem konfliktu na tle obrazy uczuć religijnych.
Piotr Stasiowski · 29 listopada 2007 · sztuka ·



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca