Wywrota
strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »
alfabetycznie chronologicznie

TIFF Festival 2020 /„Kronika oddalenia” / Distancing Chronicle/ Dariusz J. Gorski, Mira Boczniowicz

kurator: Mariusz Jodko Wystawa towarzyszy 10. Międzynarodowemu Festiwalowi Fotografii TIFF Festival 2020 // Procesy __________ Godziny pracy Galerii: do końca września: Galeria czynna pon pt…

Dariusz J. Gorski · 10 września 2020 · sztuka ·

V Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej "Eko - Balt" Gdynia 2009

Twórcy zgłaszający swoje prace do biennale mieli nawiązać (poprzez tematykę, formę czy użyte materiały) do zagadnienia ekologii, a szczególnie ochrony fauny i flory Morza Bałtyckiego.

To już piąte biennale zorganizowane przez Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era-Art (drugie przy współpracy Muzeum Miasta Gdyni, które użyczyło swojej powierzchni wystawienniczej).…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 23 grudnia 2009 · sztuka ·

W gnieździe – relacja z wernisażu wystawy FLOCK OF DOTS

Relacja z wernisażu wystawy Współczesnej Sztuki Serbii; Ksenija Pantelić, Jovana Ćosić - Gniazdo Punktów / Flock of Dots

Stoimy wszyscy u progu Galerii Długiej BOK MCC w Bolesławcu. Jest 22 czerwca 2012. Razem ponad 50 osób. Flesze aparatów błyskają nam po oczach, kamera rejestruje każdy ruch. Jest duszny…

Agata Żukowska · 19 lipca 2012 · sztuka ·

W poszukiwaniu zaginionej sztuki

Wczoraj we Wrocławiu uroczyście rozpoczął się sezon letni, a jedną z imprez inaugurujących było otwarcie Survivalu - przeglądu młodej sztuki w ekstremalnych warunkach.

Redakcja Wywroty wybrała się na poszukiwania niezwykłych form sztuki które w tym czasie pojawiły się w mieście. Bez dobrej przewodniczki, lub bez mapy dotarcie do niektórych prac, a nawet…

Arkadiusz Janicki · 1 lipca 2008 · sztuka · 2 komentarze

W żeglarskim duchu

Istnieją trzy ideały piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie i fregata pod pełnymi żaglami (Honore de Balzac)

Fotograf powinien oglądać dużo zdjęć. Jest to jeden z elementów doskonalących warsztat. Też to robię, ale raczej stronię od albumów fotograficznych. Trudno powiedzieć dlaczego. Może ze…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 16 lutego 2012 · sztuka ·

Wariat z aparatem, czyli rozmowa z Michałem Gromadą

Fotografia w jego życiu była obecna od dawna, ale zawodowo związał się z nią czystym przypadkiem. Realizuje sesje zdjęciowe, robi własne projekty, publikuje, choć nie uważa siebie za…

Ewelina Włodarczyk · 22 stycznia 2018 · sztuka ·

Wielka Parada Smoków w Krakowie

Teatr Groteska w Krakowie od ośmiu lat jest organizatorem i pomysłodawcą Wielkiej Parady Smoków. Jest to impreza plenerowa, o międzynarodowym zasięgu, dla rzeszy publiczności, gromadząca każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy widzów.
Redakcja · 5 czerwca 2008 · sztuka · 1 komentarz

Wiesz, czego chcesz? Nie bój się po to sięgnąć!

Brzmi jak typowy motywujący slogan trenerów rozwoju osobistego, ale jest w nim sporo prawdy. Gdyby nie odwaga założycieli firmy Lune i wiara w marzenia dziś nie wypuszczaliby na rynek kolejnych …

Karolina Adamska · 29 pazdziernika 2015 · sztuka ·

Wprowadzenie do sztuki komputerowej, czyli o retrocomputingu i demoscenie

Czym jest demoscena? Najogólniej rzecz biorąc, jest to subkultura wykorzystująca do celów twórczych komputery.

Komputery minionej epoki mają się nieźle i to w dwojaki sposób. Pierwszy, dość oczywisty, czyli po prostu fizycznie wytrzymują próbę czasu i nadal działają. Na dowód bardzo chętnie…

Lucus · 29 pazdziernika 2012 · sztuka · 3 komentarze

Wszechświat pomiędzy zerem a jedynką

Nie tworzymy typowego portalu społecznościowego. To komuna, w której ludzie z pasją odgrywają najważniejszą rolę, a technologia – Internet, stanowi tylko ich dopełnienie, medium niezbędne do komunikacji, alternatywną wersję starej, dobrej rzeczywistości.
Arkadiusz Janicki · 19 września 2007 · sprawy organizacyjne · 3 komentarze

Wszyscy jesteśmy PRoduktami

W chłodny jesienny wieczór spotkałem ten dziwny duet w kawiarence nieopodal wrocławskiego rynku. Natalia i Tomek – dwoje wywrotowców - na pierwszy rzut oka ludzie z zupełnie innych światów, jednak wkrótce przekonałem się jak wiele ich łączy...
Arkadiusz Janicki · 7 listopada 2009 · sztuka · 4 komentarze

Wyjątkowe mozaiki w Türkiye (Turcji)

Niezliczone cywilizacje zamieszkujące obszary dzisiejszej Türkiye (Turcji) przez tysiąclecia stworzyły liczne dzieła sztuki. Niemalże każdego dnia udaje się odkryć nowe i ekscytujące…

Synertime · 28 września 2022 · sztuka ·

Wystawa Elżbiety Terlikowskiej w Food Art Gallery

Elżbieta Terlikowska jest znaną wrocławską malarką oraz scenografką i kostiumologiem. Jej dzieła zarówno obrazy, jak i kostiumy zdobyły wiele prestiżowych nagród, w Polsce i za granicą.…

ek · 22 lutego 2016 · sztuka · 1 komentarz

Wystawa fotograficzna „Wejherowo... z innej perspektywy”

Położenie Wejherowa blisko dużej aglomeracji (dobrze skomunikowane) nie sprzyja intensywnemu rozwojowi kultury. Miasto niestety coraz bardziej spełnia rolę sypialni większego sąsiada.

Dla sporej grupy społeczeństwa słowo prowincja ma wydźwięk pejoratywny. Kojarzy się często z zaściankowością i pustynią kulturalną. Jest to typowe generalizowanie, które z prawdą ma…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 23 sierpnia 2013 · sztuka ·

Wystawa i aukcja Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989

Są kontrowersyjni i obrazoburczy. Ich sztuka to niekończący się projekt badawczy. Mają niezwykłe, ironiczne poczucie humoru. Kolektyw Slavs and Tatars posadził arbuzy w słynnej Secesji…

DESA Unicum · 14 czerwca 2020 · sztuka ·

Wystawa konkursu Ale Sztuka!

Serdecznie zapraszamy na wystawę konkursową Ale Sztuka! Młode Polskie Malarstwo do CSW Solvay w Krakowie (ul. Zakopiańska 62) . Na wystawie prezentowane będą obrazy wyłonione przez jury…

Redakcja · 13 lipca 2015 · sztuka ·

Wystawa Magdaleny Beyer w gdańskiej galerii WL4

Prace Magdaleny Beyer po raz pierwszy zostały zaprezentowane w 2014 roku na wystawie Zabawa w Warszawie. Na wykonanych w konwencji fotografii reklamowej zdjęciach artystka pokazała naznaczone…

Magdalena Beyer Press · 19 maja 2021 · sztuka ·

Wystawa prac Klasyków Awangardy po 1945 roku

Prosta błękitna linia. Tyle wystarczyło, uznawanemu za jednego z najwybitniejszych polskich artystów, Edwardowi Krasińskiemu do zakreślenia swojego duchowego kręgu . W ramach cyklu działań…

DESA Unicum · 5 marca 2020 · sztuka ·

Wystawa Refika Anadola „Rumi Dreams” – połączenie archiwów Rumiego ze sztuką cyfrową

Światowej sławy artysta multimedialny Refik Anadol zaprezentował swój najnowszy projekt Rumi Dreams podczas największego wydarzenia kulturalnego i artystycznego w Stambule, Festiwalu na Szlaku…

Synertime · 4 lipca 2022 · sztuka ·

Wystawa Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie

Prezentowany po raz pierwszy w Polsce unikatowy autoportret Meli Muter, praca Zdzisława Piotra Jasińskiego, która po 130 latach nieobecności wróciła do kraju i akt autorstwa Mojżesza Kislinga …

DESA Unicum · 5 kwietnia 2020 · sztuka ·

Wystawa Sztuka Współczesna. Nowe Pokolenie po 1989

Męski akt naturalnych rozmiarów. To pierwsza taka praca na aukcji w Polsce. Nadzy modele Wojciecha Ćwiertniewicza to postacie z otoczenia artysty. Są nimi znajomi historycy, krytycy sztuki i…

DESA Unicum · 5 kwietnia 2020 · sztuka ·

Wywrotowe rozdanie!

Wywrotowe rozdanie i ogłoszenia portalowe - nadaje Redakcja. Mamy kilka pomysłów na ciekawe projekty i rozwój Wywroty. Jeden z nich prezentujemy. Chętnie rozważymy Wasze propozycje i pomysły na artystyczne bądź społeczne przedsięwzięcia.
Redakcja · 24 września 2010 · sprawy organizacyjne · 12 komentarzy

Wywrotowy konkurs na fotoreportaż

Wywrota okiem fotografów, czyli jak uchwycić wirtualną brać w ramy obiektywu i otrzymać za to nagrody.

Z okazji Wywrotowego Zlotu 2012 Redakcja Wywroty.pl ogłasza konkurs na fotoreportaż Regulamin I Organizatorem Konkursu jest Redakcja Portalu Wywrota.pl. II Konkurs skierowany jest do wszystkich…

Redakcja · 20 kwietnia 2012 · sztuka ·

Władysław Hasior. Konserwatywny skandalista

Gdy w latach 60. wkroczył do sztuki, szybko został zauważony i doceniony przez środowisko krytyków oraz instytucji. Stał się głosem swojego pokolenia. Język artystyczny Władysława Hasiora …

DESA Unicum · 1 grudnia 2020 · sztuka ·

XXXII EDF PAKA Europejska Stolica Śmiechu

Zapraszamy Was do Europejskiej Stolicy Śmiechu, którą jest oczywiście Kraków, a w nim Rotunda podczas 32.EDF PAKI. To, że od zawsze jesteśmy, przynajmniej geograficznie, w Europie nie podlega …

paka · 19 marca 2016 · sztuka ·



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca