Alex Reed

Alex Reed

30 Głogów
20 artykułów 3 teksty 40 prac 1 nagranie 203 komentarze 12 tekstów piosenek
Zasłużeni dla serwisu

alfabetycznie chronologicznie

Ość w radościach. „Radości” Grzegorza Kwiatkowskiego

Przez długi czas nie wiedziałam, co myśleć o tym tomie. I jeszcze dłużej zabierałam się za ułożenie tego w słowa, a po głowie wciąż tułało mi się motto, jakim są obdarzone „Radości” Grzegorza Kwiatkowskiego.
Alex Reed · 6 stycznia 2014 · książka · 1 komentarz

Andrzej Sosnowski & Chain Smokers, „Dr Caligari resetuje świat”

Jedno jest pewne: zabawy co niemiara i prędko się ona nie skończy.

W grudniu ubiegłego roku światło dzienne ujrzał kolejny owoc współpracy teamu Andrzej Sosnowski-Chain Smokers: drugi krążek recytującego poety i akompaniujących mu muzyków, zatytułowany…

Magda Czuczwara · 5 marca 2012 · album muzyczny ·

Furia i instynkt Janusza Stycznia

Według Heraklita z Efezu „Na jawie świat jest dla wszystkich jeden i ten sam, ale we śnie każdy ucieka do własnego świata”. Czasem jednak ktoś nam zostawia otwartą furtkę i gestem zaprasza do zgłębienia się w tym jego świecie.
Magda Czuczwara · 24 grudnia 2011 · książka ·

Salwy w płuca albo sznur na szyję

Fonetyka jest świetną kapelą, ale teksty to mają jakieś takie słabe... No dobra, żarty na bok. Chłopaki w składzie Przemek Wałczuk, Daniel Zaklikowski i Piotrek Jabłoński postanowili wziąć na warsztat teksty Rafała Wojaczka. Co wynikło z tego — cokolwiek ryzykownego — pomysłu?
Magda Czuczwara · 2 listopada 2011 · album muzyczny · 2 komentarze

Magiczny realizm kobiet bez mężczyzn (Tramwaj Literacki)

Mają ropę, gaz ziemny, dywany, koty, pistacje i rodzynki, kobiety należy chować w domu, a największe dochody przynosi im ponoć eksterminacja gejów — tyle wie przeciętny Polak o Iranie. Zainteresujmy się jednak sytuacją istot skrywających się pod czadorem.
Magda Czuczwara · 4 pazdziernika 2011 · książka ·

Jakub Jacek Schönhof-Wilkans ― „Obcokrajowiec” poszukujący języka

Jako produkt końcowy otrzymujemy niejednoznaczny, poetycki notatnik z podróży po Czarnym Lądzie, opisujący nie tylko ludzi, miejsca i zderzenie różnych kultur, ale także stany wewnętrzne i uczucie wyobcowania, jakie temu towarzyszą.
Magda Czuczwara · 28 czerwca 2011 · książka · 1 komentarz

Bartosz Porczyk, „Sprawca” idealny

Nie jest to zwyczajny album: to prawdziwe zjawisko artystyczne z gatunku tych, które pojawiają się na rynku niezwykle rzadko i są przeznaczone raczej dla wymagającego odbiorcy, niż dla mas.

Niedawno nakładem oficyny wydawniczej Luna Music ukazał się muzyczny debiut Bartosza Porczyka, aktora filmowego i teatralnego. Nie jest to jednak zwyczajny album: to prawdziwe zjawisko…

Magda Czuczwara · 24 maja 2011 · muzyka · 6 komentarzy

Nocne życie Bohdana Zadury

„Nocne życie” to literacki kompozyt, którego właściwości nie są sumą czy średnią poszczególnych jego komponentów, a w którym natomiast jeden ze składników odpowiedzialny jest za spójność, podczas gdy pozostałe zapewniają większość pozostałych „właściwości”.
Magda Czuczwara · 24 maja 2011 · literatura · 7 komentarzy

Nie skończona bajka

Co takiego jest w wierszach Rafała Wojaczka, że jedni go mają za grafomana i kabotyna, a inni w czterdzieści lat po jego śmierci nadal się nimi zachwycają?

Rafał Wojaczek już za ― swoją drogą, niezbyt długiego, acz burzliwego ― życia wzbudzał wiele wątpliwości i kontrowersji. I nie uświadczysz dwóch jednakich relacji na temat polskiego…

McVara · 11 maja 2011 · felieton · 1 komentarz

Powiew świeżości, czyli „EON: Powrót Lustrzanego Smoka” Alison Goodman

„Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii” – czytamy już na samym początku. Należałoby to uzupełnić o kolejną tezę: kobiecie nie przysługuje miejsce w świecie fantastyki.
McVara · 22 kwietnia 2011 · książka · 5 komentarzy

O książce Javiera Cercasa pt. „Prędkość światła”

Podobno dobre książki nie zawierają dialogów wcale lub zawierają je w niewielkiej ilości. Jeśli patrzeć pod tym kątem, „Prędkość światła” jest książką wyśmienitą.

Ilość dialogów nie jest jednak najlepszym wyznacznikiem oceny powieści Javiera Cercasa. Choć nie jest to lektura łatwa, lekka i przyjemna to czyta się ją naprawdę dobrze. Napisana jest z…

McVara · 15 grudnia 2010 · książka · 3 komentarze

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło