Wywrota
Artur Żejmo

Artur Żejmo

44 Wro
11 artykułów 22 komentarze

alfabetycznie chronologicznie

Tinariwen. Wielcy muzycy z Mali

Brzmienie Tinariwen powstało na styku tak odmiennych tradycji, jak tuareska muzyka pustyni i zachodnia tradycja blues-rockowa. Zespół znajduje drogę do serc zarówno mieszkańców nowoczesnych miast Europy i Ameryki, jak i tych, którym bliższe są piaski Sahary.
Artur Żejmo · 4 listopada 2011 · muzyka · 1 komentarz

Czerwona książeczka o Trójmieście

Naczelną tezą przewodnika Krytyki Politycznej po Trójmieście jest potrzeba transgresji – wykorzystania uśpionego potencjału i zrobienia kroku ku przyszłości.

Gdańsk patrzy za siebie. Gdańsk spogląda wstecz. W Gdańsku się zaczęło. Pisze w notatkach o Trójmieście Piotr Czerski. Trójmiasto. Przewodnik Krytyki Politycznej otwiera część…

Artur Żejmo · 7 marca 2011 · książka · 4 komentarze

Ludzi leczy wiara. „Biała gorączka” Jacka Hugo - Badera

HIV, heroina, prostytucja, bieda, wódka, korupcja, bandyci i szamani. Postsowiecki świat opisany barwnie i bez znieczulenia.

Biała gorączka kusi arcyciekawym początkiem. Już w pierwszym zdaniu pojawia się obawa przed grasującymi po syberyjskich bezdrożach bandytami. W porównaniu z całą książką brzmi to jednak …

Artur Żejmo · 21 lutego 2011 · literatura · 3 komentarze

Benefis dla Gapy w CRK

Świetna impreza we wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury. Kto nie był, niech żałuje.

Czarno-czerwone wnętrze sali koncertowej przy CRK dość szczelnie wypełniło się w ostatnią sobotę stycznia. Powodem była benefisowa impreza na operację i leczenie psa Gapy. Wśród…

Artur Żejmo · 30 stycznia 2011 · muzyka · 1 komentarz

Spal swoje pieniądze. Premiera filmu „Zeitgeist: Moving forward”.

Świat czekał na ten film. Piętnastego stycznia w 60 krajach jednocześnie odbyła się premiera trzeciej części jednej z najpopularniejszych niezależnych produkcji w Sieci. W Polsce jako pierwsi „Zeitgeist: Moving forward” mogli zobaczyć widzowie we Wrocławiu i Łodzi.
Artur Żejmo · 17 stycznia 2011 · kino · 3 komentarze

„Nie będę wisiał ukrzyżowany”. Recenzja książki o 30 latach punk rocka na Dolnym Śląsku.

Ciekawa książka, której ukazanie zbiegło się w czasie z wydaniem autobiografii Krzysztofa Grabowskiego „Dezerter. Poroniona generacja". Z kolei Cezary Marszewski, Tomasz Nuzban i Marek Świerk montują pełnometrażowy film o wrocławskiej scenie punkowej. Czyżby punk rock przechodził do historii?
Artur Żejmo · 14 stycznia 2011 · muzyka · 1 komentarz

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca