Łukasz Sroczyński

Łukasz Sroczyński

34 lata Będzin
12 artykułów 5 tekstów 36 komentarzy 4 posty

alfabetycznie chronologicznie

Angażowanie widza w sposób totalny. „Tato nie wraca” w reż. Piotra Ratajczaka

Na pewnym etapie spektaklu bohaterka współgra z widzami, niejednokrotnie wywołując w nich olbrzymie emocje, które uzewnętrzniają się za pośrednictwem łez. To naprawdę mocny fragment tej sztuki, który angażuje w sposób totalny.
Łukasz Sroczyński · 23 pazdziernika 2013 · teatr · 1 komentarz

Kamienica – teatr i znacznie więcej

Już po krótkim fragmencie zorientujesz się, że to przedsięwzięcie pełne humoru i wnikliwych obserwacji relacji kobieta-mężczyzna. Zastanawiasz się nawet przez krótką chwilę, jaką jajecznicę lubisz? Jesteś pewna/pewien, że właśnie taką? Czasem jest gorzko, ale zazwyczaj śmiesznie.
Łukasz Sroczyński · 22 pazdziernika 2013 · teatr ·

Nowa Chemia. Relacja z warszawskiego koncertu Chemii

W tym momencie było już fantastycznie, a koncert wciąż trwał. Wyjątkowo dźwięcznie wyszło znane z radia "Hero". Wokalista, Łukasz Drapała, udowodnił, że doskonale potrafi operować swoim głosem, uwalniając szereg emocji, które udzielają się innym.
Łukasz Sroczyński · 8 pazdziernika 2013 · muzyka ·

Bez zaskoczenia, jest lubieżnie i rubasznie – „Skecz zwany morderstwem” Marcina Wolskiego

Różnorodność postaci sprawia, że jest lubieżnie i rubasznie: „(…) opowiadają sobie kawały tak grube, że nie przeszłyby nawet przez odbyt najstarszego pederasty.” Nie jest to humor dyskretny, ale bardzo obrazowy i sugestywny dla postaci oraz środowiska gwiazd. W tej aurze dochodzi do zbrodni – jest morderstwo, zatem mamy kryminał.
Łukasz Sroczyński · 2 pazdziernika 2013 · książka ·

Powiedzieć prawdę o człowieku. „Kongres” Ariego Folmana

Ludzie i nic więcej. To oni stają się przyczyną wszystkiego, zapowiedzią i obietnicą, że to, co zobaczmy, dotyczy każdego z nas.

Podobają mi się ujęcia kamery Michała Englerta, które skupiają się na człowieku. Portretują go uważnie i drobiazgowo, akcentując każdą emocję, rejestrując każdy ruch i słowo.…

Łukasz Sroczyński · 29 sierpnia 2013 · kino ·

Coraz bliżej życia

W uczuciach wytwarzał się popłoch, w myślach zamęt. Mówiąc szczerze, to nie do końca wiem, w jaki sposób należałoby sklasyfikować ten film. Myślę, że wynika to z faktu, że cienka i niewyraźna jest granica między sztuką a życiem.
Łukasz Sroczyński · 26 listopada 2012 · kino ·

Wyrwać się z ciszy

Sosnowiecka klubokawiarnia Pod spodem 24. maja zapoczątkowała, przy wsparciu Gminy Miasta Sosnowiec, cykl filmów niemych z muzyką na żywo w ramach przedsięwzięcia Sosnowiec Sound – Miasto Dobrych Dźwięków. Gościem pierwszej edycji był Sebastian Pypłacz ze swoim projektem Meet The Ambient.
Łukasz Sroczyński · 4 czerwca 2012 · muzyka ·

Nie mylcie go z żadnym innym

Węgiel Film Festiwal. Najgorsi pracownicy miesiąca; kot alkoholik; pracownik, którego wszyscy biorą za kogoś innego; program o najnieszczęśliwszych ludziach miesiąca i wiele innych barwnych postaci i sytuacji...
Łukasz Sroczyński · 16 maja 2012 · kino ·

Głowy posypane złotym pyłem

Oto i on – wielka ikona. Antychryst wynoszony w procesjach na pola świata, w towarzystwie aplauzu wielbiących fanów i przy równie intensywnych okrzykach nienawiści rozhisteryzowanych wrogów. Bóstwo samotne i wyniosłe – Marilyn Manson.
Łukasz Sroczyński · 8 grudnia 2011 · książka · 2 komentarze

Zasłuchać się przez chwilę

Relacja z koncertu „Hendrix w Filharmonii", który się odbył 24 września w Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Ceremonialne ukłony i grzeczny wzrok widza towarzyszą zetknięciu z budynkiem, który dysponuje mianem Filharmonii Śląskiej. Jednak przy tymczasowej siedzibie, która mieści się przy ulicy…

Łukasz Sroczyński · 1 pazdziernika 2011 · koncert · 4 komentarze

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło