Wywrota

felieton

strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »
alfabetycznie chronologicznie

Marzenia spiętej głowy. Felieton Rafała Gawina

System freudalny Notatki na marginesie osobnych przyjemności Jeżeli popęd seksualny determinuje wszystkie działania człowieka, jeżeli są one efektem wyparcia, sublimacji lub wzmocnienia…

Rafał Gawin · 29 lipca 2014 · felieton ·

Mały prostest przeciwko wojnie

Chciałbym nawiązać do felietonu pt. "Mój znicz nie płonie".

W związku z obecną sytuacją na świecie każdy taki głos pozwala mieć nadzieję że jeszcze nie jest tak źle. Niestety od chwili ataku na USA media prześcigają się w najnowszych…

konrad · 9 pazdziernika 2001 · felieton ·

Między literaturą a programowaniem

Uwaga, w środku grasuje "ostateczny renderer ultymatywnej zagłady"!

Kod programu może być bezpieczny, szybko działać lub być czytelny. Te możliwości wykluczają się wzajemnie. Na przykład w wariancie bezpiecznym umieszcza się dodatkowe instrukcje…

Maciek Kapustka · 9 grudnia 2009 · felieton ·

Migrena czyli wielki ból głowy

Liczę na nocleg codziennie po północy. Przebudzić się to tak jakby urodzić się na nowo. Czemu nie? Jak do tej pory nikt nie wymyślił jeszcze maszyny (maszyny, maszyny, maszyny? a gdzie człowiek? , chyba w maszynie) do przenoszenia się w czasie.
Voodoo child · 16 kwietnia 2000 · felieton · 1 komentarz

Mleko matki z kartonu - o reklamie społecznej w Polsce

Czy picie mleka rzeczywiście przekłada się na sukcesy w dorosłym życiu? Śmiem w to wątpić. Potencjał do sukcesu w pewnym sensie wysysa się z mlekiem matki, ale chodzi tu raczej o genetczne predyspozycje (...)
Arkadiusz Janicki · 9 marca 2008 · felieton · 2 komentarze

Moda i styl kontra kultura masowa

Dlaczego moda tak bardzo różni nastolatków ? Co jest tego przyczyną ? Jaką rolę odgrywa kultura masowa w życiu młodych ludzi? Walka pomiędzy kulturą masową a indywidualnością ludzką.

Co ma wspólnego moda i styl młodych ludzi z podaną w temacie kulturą masową? Otóż faktem jest, że jedno ma bardzo duży, o ile nie decydujący wpływ na drugie. Na czym opiera się kultura…

Annia · 17 lipca 2007 · felieton ·

Mój znicz nie płonie

A w sąsiednim bloku, klatce obok, w mieszkaniu na tym samym piętrze samotnie umiera człowiek.

Płomienie tysięcy zniczy tańczą w rytm zachodniego wiatru. Zachodni wiatr niesie odór śmierci tysięcy ludzi. Swój znicz zapaliły masmedia. Zupełnie bezinteresownie uświadamiają nas o…

brendan · 20 września 2001 · felieton · 2 komentarze

Może o polskim kinie

Chcielibyście zobaczyć film, w którym Bohater zupełnie przez przypadek zostaje zmuszony przez przełożonego do odkrywania własnej tożsamości? Początkowo niech nasza postać jest niechętna…

Michał Domagalski · 28 lutego 2015 · felieton ·

Musisz dużo czytać...

Czytanie uwzrocznia duszę, biblioteka, księgarnia to miejsca oddechu innego świata-poza wyścigiem szczurów-to tlen, nieskażony miazmatami świata utylitaryzmu, atmosfera przesycona…

Wiesław · 18 czerwca 2019 · felieton ·

My

Jesteśmy pokoleniem niedoszłych samobójców. Zazwyczaj coś studiujemy ,a co za tym idzie nasza sytuacja materialna nie pozwala nam na posiadanie własnego psychoanalityka.

I tylko dlatego go nie mamy. Zresztą tak naprawdę wcale nie jest nam potrzebny- my przecież mamy swoich psychologów, którzy rozumieją nas jak nikt inny. Oni wiedzą, co czujemy ,czego…

vesper · 10 sierpnia 2003 · felieton · 7 komentarzy

My! - wspólnota, zbiorowa tożsamość, świadomość i nieświadomość,

Żeby mówić o wspólnocie i zbiorowości powinniśmy zacząć od indywidualności. Jak wszyscy wiedza właśnie z takich pojedynczych jednostek, osób, istnień składa się każda zbiorowość,…

kasia koszela · 15 sierpnia 2008 · felieton ·

Myśli w mojej głowie myśli w mojej głowie

(...) nie ma recepty na dekodowanie tekstu. Tu powinna być najważniejsza świadomość, a właściwie nadświadomość. Rozumienie procesów pojmowania, przyłączania, skracania. Również wynajdywania znaczących elementów.
nonFelix · 6 kwietnia 2010 · felieton · 4 komentarze

Najwyższa forma przekazu

Szymon Boniecki · 7 marca 2001 · felieton ·

Nawróciłem się na agnostycyzm

Kilka uwag o ewentualnej przewrotności Mistrza.

Przyszło mi trafić na wypowiedź pewnego publicysty, Tomasza Terlikowskiego, który gdzieś w czeluściach YouTube a postanowił, oprócz gloryfikowania własnych poglądów, poobrażać…

Michał Domagalski · 27 stycznia 2015 · felieton · 3 komentarze

Nie jesteśmy w niebie, chodzimy po ziemi.

Nasza kochana matka Polka, surowo się z nami obeszła, a potem to już sami się obeszliśmy. I tak powstało państwo w którym jest wszystko normalnie na pozór. Jest noc i dzień, koniec i początek, jest mięso i grzyby(różne grzyby), jest prezydent i premier...
cukriti · 8 kwietnia 2003 · felieton ·

Nie jesteśmy w piekle, chodzimy po ziemi

Byłbym w stanie wybaczyć gderanie i biadolenie, tylko wtedy, gdyby autorka felietonu "Nie jesteśmy w niebie, chodzimy po ziemi" okazała się członkinią szumnej organizacji o nazwie Młodzież Wszechpolska, skupiającej światopoglądowych wypaczeńców i lepperystów głoszących własną filozofię rzeczywistości pokrzywionej.
hrabia · 16 lipca 2003 · felieton · 2 komentarze

Nie odkładaj robienia dzieci, kobieto

Nie odkładaj macierzyństwa na potem. Nie idź na studia. Nie wychodź poza kuchnię. Poza kuchnią mieszka szatan.

Proszę robić dzieci. Natychmiast. Nie szlajać mi się po Paryżach. Nie myśleć o karierze. Toż wstyd służyć mamonie, gdy trzeba Bogu służyć. I Ojczyźnie. Jak możesz służyć mamonie,…

Michał Domagalski · 13 września 2015 · felieton · 8 komentarzy

Nie skończona bajka

Co takiego jest w wierszach Rafała Wojaczka, że jedni go mają za grafomana i kabotyna, a inni w czterdzieści lat po jego śmierci nadal się nimi zachwycają?

Rafał Wojaczek już za ― swoją drogą, niezbyt długiego, acz burzliwego ― życia wzbudzał wiele wątpliwości i kontrowersji. I nie uświadczysz dwóch jednakich relacji na temat polskiego…

McVara · 11 maja 2011 · felieton · 1 komentarz

nie stawiam warunków wobec braku oczekiwań

To co znajduje się w środku nie zawsze musi wstrząsać światem, nie musi kierować myśli ku nowemu, kusić super treścią. Piszę to, bo lepiej postawić sprawę jasno, w innym wypadku…

Łukasz Sroczyński · 30 stycznia 2022 · felieton ·

Niech to będzie ich gwóźdź do trumny

Jestem wściekła. To jest wściekłość, która wywraca mi wnętrzności i doprowadza do mdłości, to jest wściekłość, która rozsadza mi serce i mózg. Oglądam wiadomości i płaczę.…

Dominika Ciechanowicz · 23 pazdziernika 2020 · felieton · 8 komentarzy

Nieistnienie. Co zrobić, gdy cię nagle dopadnie?

Od początku ludzkiej egzystencji, a raczej od narodzin filozofii, myśl boryka się z problemem nieistnienia. Można sformułować go w dwóch zdaniach: "Co istnieje?": "Nie mam pojęcia (ew. oglądu)". Ale ta odpowiedź - na pierwszy rzut oka prosta i przejrzysta - stwierdza tylko, że nie wiemy co istnieje, cały czas nie wypowiadając się bezpośrednio w kwestii nieistnienia.
nonFelix · 19 lipca 2007 · felieton ·

Niepodległość, czyli prawo do aborcji (wokół "Pro")

Przy okazji nadchodzącego kolejnego Dnia Niepodległości warto się zastanowić, cóż znaczy ta niepodległość państwa dla jego obywatela. Czy powinna być jedynie hasłem tkwiącym w nim,…

Michał Domagalski · 10 listopada 2015 · felieton · 4 komentarze

O czym marzą chłopcy?

Jeśli chłopak nie myśli tylko o tym aby zobaczyć jak to ślicznie jego bóstwo wygląda bez ubranka i nie ślini się na samą tą myśl to już jest sukces. Ona pyta czy to, czy może tamto lepsze. To jest właściwa sytuacja, chłopak doradza jej "wiesz Skarbie chyba w niebieskim byłoby ci lepiej" czy coś w tym stylu, no i można powiedzieć, że partnerstwo kwitnie.
Alan · 13 kwietnia 2002 · felieton · 17 komentarzy

O potrzebie lepszego dziennikarstwa krytycznego

List otwarty do pana Jacka Skolimowskiego w związku z jego artykułem zamieszczonym na Onecie i dotyczącym „Nevermind” Nirvany.

List otwarty do pana Jacka Skolimowskiego w związku z jego artykułem zamieszczonym na Onecie i dotyczącym Nevermind Nirvany (cytaty przy numerach za tym artykułem). Poznań, 26. 09. 2011 Panie…

Michał Domagalski · 11 pazdziernika 2011 · felieton · 1 komentarz

O sztucznym społeczeństwie

Rozmyślania o stworzeniu sztucznego społeczeństwa opartego na internecie sprowadziły mnie znowu do podstaw. Czy społeczeństwo takie winno być wspólnotą, czy stowarzyszeniem? I czym się powinno zajmować?
nonFelix · 5 lutego 2008 · felieton · 1 komentarz



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca