Wywrota

felieton

strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »
alfabetycznie chronologicznie

Rys historyczny [fragmenty o edukacji]

Ze starych pytań bardziej nas interesuje skąd przychodzimy? niż dokąd zmierzamy? Przynajmniej tak to wygląda w naszej edukacji. Moja pierwsza lekcja informatyki odbyła się jeszcze w latach…

Michał Domagalski · 14 czerwca 2021 · felieton ·

Rzuć pani grosik...

Byłam niedawno z koleżanką w Krakowie. Spacerowałyśmy po rynku, w pewnej chwili podszedł do nas niewiele starszy chłopak, rzucając hasło Ej, młode, zbieram...

Chciałabym poruszyć, może drażliwą nieco, kwestię popularnego zbierania pieniędzy na ulicy. I nie o samo żebranie bynajmniej chodzi, (bo to już inna sprawa), lecz o tych wszystkich…

larousse · 9 listopada 2002 · felieton · 2 komentarze

Sens życia

Absolutnie uniwersalny relatywizm moralny a także zwykły relatywizm pozwalają tłumaczyć fakty, powody i skutki zależnie od punktu widzenia. Niezależnie od poziomu abstrakcji wyjaśnień z każdych, nawet najbardziej pokrętnych, zeznań członka "złej generacji" wyłania się schemat czynów, pewna siła wzmacniająca relację przyczyna - skutek, ukazuje się nam po odfiltrowaniu relatywnych bzdur uniwersalny powód, przyczyna.
nbk · 22 września 1999 · felieton ·

Siła Sprawcza Reklamy - Wstęp

Marku, wrócę pózniej. Czekaj proszę. Mamo marnujesz 365 dni swojego życia na mycie naczyń. A co tutaj widzisz? Te i podobne hasła słyszymy w telewizyjnych reklamach. Sam lubię je oglądać i …

artur arkadiusz trzebiński · 26 lipca 2003 · felieton · 3 komentarze

Spokojnie, kultura da cyca

Właściwie zaraz po narodzinach dziecko, przytknięte do piersi matki, szuka ustami sutka. Mamy cię! To właśnie ten moment.

Właściwie zaraz po narodzinach dziecko, przytknięte do piersi matki, szuka ustami sutka. A kiedy już go odnajdzie, wiedzione instynktem zaczyna ssać. Oczywiście ten sam efekt można również…

nonFelix · 16 pazdziernika 2008 · felieton · 3 komentarze

Sprostowanie

Pewnej pieknej nocy wszedłem na IRCowy kanal #wywrota. Tylko tak by sie rozejrzec. Gdy nagle ni z tąd ni z owąd "naskoczylo" na mnie 2 gosci. Dosyc dobitnie podkreslili ze nie podobala im sie…

vompierz · 24 kwietnia 2000 · felieton ·

SS - piołuny

..smak gorzki jak piołun; słodki jak miód. Po prostu - sława

W pierwszej kolejności obsługujemy ludzi sławnych. Siedzą i piszą tylko o nich. Jeśli sławny to bogaty. A jak bogaty, to pewnie jeszcze piękny. Sława to motor i paliwo. Wystarczy jej…

Winyl · 7 listopada 2003 · felieton · 3 komentarze

Sto szkap

A cóż to się takiego stało, że aż się Panu Pilchowi na felieton o Kane zebrało. Nie wiem i wiedzieć nie chcę, może nie lubi Kane, a może Pawłowskiego, może chłopców nie lubi, a może nie czuły na mody jest, a może w ogóle nie było innego powodu niż aspiryna.
Mrufka · 30 marca 2002 · felieton · 4 komentarze

Świat poezji

Czym jest poezja ?

Czym jest poezja ? Według mnie jest to coś dzieki czemu można przekazywać swoje myśli w formie takiej jaka powstaje w głowie. Mogą przybierać różne kształty wedle tego co akurat chce…

vompierz · 10 czerwca 2000 · felieton · 1 komentarz

Świąteczne spłukanie

Ile wydaliście w tym roku na świąteczne prezenty? Suma jaką Polacy wydają na święta oraz Sylwestra zwiększa się z roku na rok. Co ciekawe sprzedaż w Internecie nie zmniejsza obrotów w największych sklepach. Polacy wydają pieniądze i tu, i tu. Póki co nie dotarła do naszego kraju moda na recykling prezentów niechcianych.
Agnieszka Kłos · 6 stycznia 2008 · felieton ·

Swobodne złodziejstwo

Internet to mózg współczesnego człowieka; nieco rozdrażnionego, niecierpliwego i skłonnego do impulsywnych zachowań. Wśród zachowań ryzykownych mogą znaleźć się obok siebie przygodny seks, próby okaleczania, sięganie po używki czy w końcu drobna kradzież.
Agnieszka Kłos · 5 lutego 2008 · felieton · 1 komentarz

Szacun - O napisach na papierosach i innych problemach kultury.

To na prawdę cholerna sprawa, te napisy na papierosach. Sprzedaje się towar, nota bene kiedyś nachalnie reklamowany jako zdrowy, często przez sportowców, aktorów... By robić z kupujących -…

Comporecordeyros · 15 stycznia 2017 · felieton · 3 komentarze

TOLEFRANCE?

The Krasnals​ powtarzają dzisiaj swój rysunek. 14 listopada powtarzają rysunek, który tak naprawdę jest pytaniem powtarzanym przez wielu tego dnia. Dnia, który wstrząsnął nie tylko…

Michał Domagalski · 14 listopada 2015 · felieton · 1 komentarz

Tolerancja

W dzisiejszych czasach słowo tolerancja jest stanowczo za często nadużywane. Większość ludzi uważa nasze społeczeństwo za tolerancyjne, z czym ja absolutnie nie mogę się zgodzić wziąwszy pod uwagę wydarzenia ostatniego miesiąca.
KiTi · 3 pazdziernika 2000 · felieton ·

TV Woodstock

Nie od dzisiaj wiadomo ,że społeczeństwo polskie ma klapki na oczach i bezkrytycznie chłonie medialną papkę, którą serwuje im się na każdym kanale, nawet tam, gdzie szczycą się obiektywizmem.
vesper · 10 sierpnia 2003 · felieton · 12 komentarzy

Uczucia kobiety - w oczach mężczyzny

Jakiś rok temu pisałem o marzeniach przeciętnego mężczyzny. A ostatnio wiele przeżyłem. I jestem po prostu w szoku. Co się ze mną stało? Czy miłość do dziewczyny może być tak mocna?

Jestem normalnym, zaliczającym się do raczej spokojnych osiemnastolatków. Nie jestem ani żadnym maniakiem ani człowiekiem któremu wszystko zwisa między spodniami dosłownie i w przenośni.…

Alan · 5 stycznia 2003 · felieton · 13 komentarzy

Upadek popkultury?

Studentka realizacji dźwięku usunęła muzykę z teledysku Miley Cyrus.

Kogo możemy nazwać prawdziwym autorytetem? Idoli muzycznych o kontrowersyjnym zachowaniu, których kariera często owiana jest skandalami? Bez wątpienia jedną z osób uchodzących za wzór do…

Mateusz Marzec · 6 kwietnia 2016 · felieton · 4 komentarze

Uśmiech

Krótkie....

Nędza w gazetach, nędza w telewizji, nędza wśród najbliższych.. ale tak jak jest w tej piosence PJ - Doesn`t make you smile? Bo co innego można zrobić, widząc jak z pieniędzy każdego…

Maciej Dydo Fidomax · 1 czerwca 2000 · felieton ·

Veto do veta

Moja skromna riposta na veto...Saturna

Veto do veta (przez to upadła Rzeczpospolita) i trochę od siebie No to wojna...wszak pióro mocniejsze od pięści. Podejmuje wyzwanie, choć nierówna to walka. Pewnie od razu po przeczytaniu tego …

sick · 9 maja 2000 · felieton ·

W obronie Naszego języka!

Szesnastowieczna Europa. Tam coraz więcej pisarzy zaczynało tworzyć w językach narodowych, nie po łacinie. W Polsce jednym z pierwszych był Mikołaj Rej, który twierdził, że język polski nie jest gorszy od łaciny ani innych języków obcych, wyraził to w słynnych słowach : Niechaj to narodowie, wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
Apple Green (Nika) · 4 marca 2007 · felieton · 6 komentarzy

W obronie samobójców

Stojąc na krawędzi okna rozmyśla o swym stwórcy, jaka jest jego wola Na dole, dla ludzi na ulicy jest nikim. Zastanawiam się co daje ludziom prawo do osadzania czynu takiego jakim jest samobójstwo.
stempien · 12 lutego 2001 · felieton · 1 komentarz

W poszukiwaniu własnego celu

Jaki jest Twoj cel bracie/ siostro z Wywroty? Czy Ty go w ogóle posiadasz? Nieprawda, że każdy człowiek ma swój cel. Każdy jednak powienien do niego dążyć. A po jego osiągnięciu wyznaczmy go na nowo! Myślę, że nawet "Nothing else matters" mówi w części o tym.
Morgan · 30 marca 2001 · felieton ·

Widzę jasno: czarno widać

No, rzeczywiście jesteś dziewczyna. Świetnie się jednak maskujesz, mała . Dostałem pod oko.

Ostatnio miałem bardzo wątpliwą przyjemność bycia prowodyrem i uczestnikiem pewnego żenującego zajścia. Zdarzenie miało miejsce w piątkowy wieczór w autobusie naszego kochanego MZK Toruń, …

vieshaQ · 8 maja 2001 · felieton ·

Wielka miłość do babci klozetowej

Znacie piosenkę Skiby? Nie? Nie uwierzę. Włączcie sobie zaraz na youtubie, to jeden z bardziej jurnych, przewrotnych i wyzwalających hitów jego kapeli. Znam wiele wersji tego natchnionego tekstu. Mniej lub bardziej nieprzyzwoitych, także politycznie. Wielu z was je śpiewa, pewnie nawet niejeden to osobliwe a piękne i liryczne uczucie praktykuje. Kto wie? Ja też kocham babcię klozetową...
Jacek Łaszcz · 13 marca 2008 · felieton ·

Wolność świni w deszczu

Dawno, dawno temu, kiedy ludzie nie znali jeszcze telefonów komórkowych (tak i Ziemia obracała się w tę samą stronę co teraz) światem rządziły jednostki wybitne. Wielcy myśliciele, wielcy stratedzy, a trawa była wtedy zielona i nie udeptana...
aniolek · 18 marca 2002 · felieton · 3 komentarze



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca