felieton

strony: « 1 2 3 4 5 6 7 »
alfabetycznie chronologicznie

Seks jednorożców

Wyniki badań polskich seksuologów są wstrząsające. Do regularnego współżycia przyznaje się jedynie połowa Polaków po 50 - tce. Co w tym czasie robi druga połowa? Zasypia przed czasem, ma problemy z erekcją lub akceptacją własnego ciała. Problemy starszych osób w Polsce przypominają dylematy nastolatków w Unii Europejskiej. Seks leczy się rozmową - pociesza szef badań, Zbigniew Izdebski.
Agnieszka Kłos · 1 marca 2008 · felieton · 2 komentarze

Jeśli chcesz być szefem licz się z tym, że możesz wpaść w niezłe kłopoty

Grupa jako jednostka społeczna zawsze posiadała przywódcę, szefa, króla, bossa, kogoś, kto rozdawał pożywienie, rozdzielał zadanie. Był sędzią, wszyscy się z nim liczyli.

Dowódcy zawsze kojarzą się z czymś bardziej lub mniej nieprzyjemnym. Zapewne jest to związane z faktem, że wbrew pozorom ludziom nigdy nie odpowiadało to, że ktoś sprawuje nad nimi władze. …

Ol-cykcyk · 12 lutego 2008 · felieton · 5 komentarzy

Kolory książek

Powieści rewolucyjne i obrazoburcze powinny mieć kolor czerwony. Psychologiczne i obyczajowe niebieski. Żółte kartki - przepisy kulinarne. Czarne wszystkie niusy i informacje, które dezaktualizują się co godzinę. Czy tak kolorowo będzie wyglądać literatura i sztuka pierwszej połowy XXI wieku?
Agnieszka Kłos · 5 lutego 2008 · felieton ·

Swobodne złodziejstwo

Internet to mózg współczesnego człowieka; nieco rozdrażnionego, niecierpliwego i skłonnego do impulsywnych zachowań. Wśród zachowań ryzykownych mogą znaleźć się obok siebie przygodny seks, próby okaleczania, sięganie po używki czy w końcu drobna kradzież.
Agnieszka Kłos · 5 lutego 2008 · felieton · 1 komentarz

O sztucznym społeczeństwie

Rozmyślania o stworzeniu sztucznego społeczeństwa opartego na internecie sprowadziły mnie znowu do podstaw. Czy społeczeństwo takie winno być wspólnotą, czy stowarzyszeniem? I czym się powinno zajmować?
nonFelix · 5 lutego 2008 · felieton · 1 komentarz

Słodka utopia

Kuba wabi. Nie sposób się jej oprzeć. Kiedy tylko zaczynamy myśleć o skrajnościach natychmiast przypominamy sobie o Kubie i jej lukrowanej utopii. Bo Kuba jest jak owad, który samym tylko poruszeniem wywołuje wstrząs po drugiej stronie kuli ziemskiej.
Agnieszka Kłos · 2 lutego 2008 · felieton · 7 komentarzy

Historia w potrzasku

Największe tragedie rozbijają się zawsze o detale. Po kilku, kilkunastu latach już wiadomo, że zażegnany konflikt miał bardzo błahe przyczyny. Im większa katastrofa, tym jej przyczyny wydają nam się drobniejsze. Wszystko za sprawą ludzkiej pamięci, która jak nic na świecie potrafi selekcjonować i zapominać.
Agnieszka Kłos · 2 lutego 2008 · felieton ·

Wszystko czyli nic - trudne początki dziennikarstwa

Co trzecia moja koleżanka i co czwarty kolega chce zostać psychologiem. Taka moda? Zawód z przyszłością? Dobra płaca? A może jeszcze jakiś inny powód, dla którego akurat ten zawód ma takie wzięcie...
Ol-cykcyk · 29 stycznia 2008 · felieton · 4 komentarze

QWERTYnizm

Światu chyba coraz bardziej wychodzi pogodzenie jednostki ze społeczeństwem. Internet się porządkuje. Trochę na zasadzie komunikatora: teoretycznie mogę skontaktować się z każdą osobą go używającą, ale w praktyce po co miałbym to robić?
nonFelix · 26 stycznia 2008 · felieton · 7 komentarzy

Świąteczne spłukanie

Ile wydaliście w tym roku na świąteczne prezenty? Suma jaką Polacy wydają na święta oraz Sylwestra zwiększa się z roku na rok. Co ciekawe sprzedaż w Internecie nie zmniejsza obrotów w największych sklepach. Polacy wydają pieniądze i tu, i tu. Póki co nie dotarła do naszego kraju moda na recykling prezentów niechcianych.
Agnieszka Kłos · 6 stycznia 2008 · felieton ·

Bądź sobą kolego!

taki artykuł był dodawany na mojego photobloga. tutaj tylko ostrzegam przed modnymi subkulturami! pamiętajcie, najlepiej jest byc sobą :)

od zawsze byłam sobą, nie pamiętam żebym kiedykolwiek udawała kogoś kim nie jestem. nigdy nie należałam do parady przebierańców, którzy myślą, że są inni niż wszyscy inni - tworząc…

Sophie Doll · 12 grudnia 2007 · felieton · 5 komentarzy

Każdy człowiek na kuli ziemskiej ma skarb, który gdzieś na niego czeka.

Paulo Coelho to popularny i ceniony pisarz brazylijski. Jego książki prowokują do rozmyślań i skłaniają do innego spojrzenia na otaczający nas świat. W dzisiejszych czasach wielu ludzi nie ma chwili, aby zatrzymać się i rozważać o Duszy Wszechświata , w którą jest wpisane wszystko, co było i jest. To, co będzie, ludzie dopiero tworzą. Jest to Legenda naszego życia.
Tłilianna · 29 pazdziernika 2007 · felieton · 1 komentarz

Nieistnienie. Co zrobić, gdy cię nagle dopadnie?

Od początku ludzkiej egzystencji, a raczej od narodzin filozofii, myśl boryka się z problemem nieistnienia. Można sformułować go w dwóch zdaniach: "Co istnieje?": "Nie mam pojęcia (ew. oglądu)". Ale ta odpowiedź - na pierwszy rzut oka prosta i przejrzysta - stwierdza tylko, że nie wiemy co istnieje, cały czas nie wypowiadając się bezpośrednio w kwestii nieistnienia.
nonFelix · 19 lipca 2007 · felieton ·

Moda i styl kontra kultura masowa

Dlaczego moda tak bardzo różni nastolatków ? Co jest tego przyczyną ? Jaką rolę odgrywa kultura masowa w życiu młodych ludzi? Walka pomiędzy kulturą masową a indywidualnością ludzką.

Co ma wspólnego moda i styl młodych ludzi z podaną w temacie kulturą masową? Otóż faktem jest, że jedno ma bardzo duży, o ile nie decydujący wpływ na drugie. Na czym opiera się kultura…

Annia · 17 lipca 2007 · felieton ·

Reklamy telewizyjne w Ameryce lat 50-tych.

Telewizja lat 50-ych to "dekadentyzm, poszukiwanie utopii i izolacji od rzeczywistego świata w którym żyjemy. Telewizja służy rozpraszaniu uwagi, zwodzeniu, zabawianiu i izolacji".

HISTORIA Lata 50. w Ameryce, to czas dobrej koniunktury gospodarczej, duży wzrost technologiczny, opanowanie techniki, która mogła zachwycić współczesnego człowieka. A z drugiej strony bardzo…

nonFelix · 15 maja 2007 · felieton · 4 komentarze

W obronie Naszego języka!

Szesnastowieczna Europa. Tam coraz więcej pisarzy zaczynało tworzyć w językach narodowych, nie po łacinie. W Polsce jednym z pierwszych był Mikołaj Rej, który twierdził, że język polski nie jest gorszy od łaciny ani innych języków obcych, wyraził to w słynnych słowach : Niechaj to narodowie, wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.
Apple Green (Nika) · 4 marca 2007 · felieton · 6 komentarzy

Kupała - co walentynki wciąga nosem.

Kupalnocka, Święto Kupały, Palinocka, Sobótki, Noc Świętojańska czy wreszcie Wianki, to pradawny słowiański obyczaj o którym chcę Wam dziś przypomnieć.

"U nas w wilię św. Jana niewiasty ognie paliły, tańcowały, śpiewały, diabłu cześć i modłę czyniąc; tego zwyczaju pogańskiego do tych czasów w Polszcze nie chcą opuszczać, ofiarowanie …

ooops · 23 kwietnia 2006 · felieton · 23 komentarze

Dzięki Bogu już piątek.

Popatrz na ulice naszego miasta w piątkowy wieczór. Zobacz grupy wyczesanych dziewczyn poubieranych w bardziej wyjazdowe ciuchy, chłopaków na nowych rowerach, usłyszysz pisk opon poloneza na światłach i bębnienie młotów z czerwonego cinquecento.
ooops · 11 czerwca 2004 · felieton · 10 komentarzy

O upadku znaczenia człowieka i słowa.

(...)I to mnie boli. To, że nikt nie walczy z umysłowym letargiem, nikt nie tępi głupoty. Bezpłciowość intelektualna. To nas ogarnęło. Staliśmy się pachołkami demokracji. Wszyscy równi, wszystko dobrze. Bo lepiej być nie może. (Spóźnione słowa na nowy rok.)
sader · 21 stycznia 2004 · felieton · 15 komentarzy

Kultura obowiązkowa

Jak jednak sprawić, aby odbiorcy nie sięgali ponad swój poziom? Pani Zdzisława jeszcze umie dodać dwa do dwóch i doskonale wie, że bardziej opłaca się jej pójść do teatru na sztukę której nie zrozumie, niż przesiedzieć dwa razy dłużej w pobliskim kinie na mniej ambitnych projekcjach (a jeśli to film polski, to mamy nawet tych samych aktorów ;).
Paweł Leszczyński · 1 grudnia 2003 · felieton · 26 komentarzy

Jeszcze Polska nie zginęła póki my pijemy

Jestem patriotką bo przykro mi, że muszę się wstydzić za swoją ojczyznę.

Jestem patriotką, bo przykro mi, że muszę się wstydzić za swoją ojczyznę. Mówili, że kiedyś nie dało się oglądać telewizji. Bo wszystko było kłamstwem w tamtej szarej rzeczywistości. …

roozia · 23 listopada 2003 · felieton · 48 komentarzy

Inny znaczy lepszy?

Jeszcze kilka lat temu inność , pojmowana jako chęć wyrwania się ze sztywnych ram, konwenansów i szarości była raczej tępiona, a w najlepszym wypadku postrzegana z przymrużeniem oka. Dzisiaj ta inność jest wręcz pożądana. Zwłaszcza wśród młodych ludzi znalazła bardzo podatny grunt do swojego rozwoju i jak widać na załączonym obrazku nasze- studenckie środowisko również nie jest od tego zjawiska wolne.
vesper · 8 listopada 2003 · felieton · 19 komentarzy

SS - piołuny

..smak gorzki jak piołun; słodki jak miód. Po prostu - sława

W pierwszej kolejności obsługujemy ludzi sławnych. Siedzą i piszą tylko o nich. Jeśli sławny to bogaty. A jak bogaty, to pewnie jeszcze piękny. Sława to motor i paliwo. Wystarczy jej…

Winyl · 7 listopada 2003 · felieton · 3 komentarze

Książka dobra w 73 procentach

Nie wiem tak naprawdę, czym był komunizm. Mogę się tylko domyślać, czym jest teraz, zarówno w praktyce, jak i w pamięci. Słyszałem wiele o polityce cenzury, jaką prowadziły niegdysiejsze władze. Czytałem także książki wydane w tamtych czasach.
Paweł Leszczyński · 7 listopada 2003 · felieton · 1 komentarz

Zaduszki warzywne czyli Dziady karmione dynią.

(...) w zasadzie nic mi do tego, kto jak traktuje i obchodzi to święto. Pod jednym wszakże warunkiem - jeśli chce kto obchodzić je tak, jak to robią za oceanem, niech wysili się troszkę i dowie się, jak obchodzili je na naszej ziemi przodkowie, których miejsc pochówku nawet nikt nie pomni. Jeśli zechcemy zmienić sposób obchodzenia świąt, to zróbmy to świadomie, nie zaś pod wpływem tv i supermarketów, które chętnie wepchną nam jeszcze jeden chłam pod obojętnie jakim pretekstem.
JotPeX · 31 pazdziernika 2003 · felieton · 6 komentarzystrony: « 1 2 3 4 5 6 7 »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło