Wywrota

książka

strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »
alfabetycznie chronologicznie

Symboliczny zawrót głowy – recenzja powieści „Blizna” Audur Ava Ólafsdóttir

Z pewnością każdy z nas odnajdzie na swoim ciele jakąś bliznę. Ślad po wypadku, operacji, narodzinach. Blizny nie muszą też znaczyć samego ciała. Pozostają z człowiekiem w formie…

Anna Bugajna · 18 maja 2020 · książka · 2 komentarze

Zapowiedź książki "Podziemia. W głąb czasu" Roberta Macfarlane

W czerwcu będzie miała premierę ciekawa pozycja od Wydawnictwa Poznańskiego. Autor książki Góry Stan umysłu tym razem stawia pytania o środowisko, zmieniający się klimat oraz otaczającą …

Anna Bugajna · 14 maja 2020 · książka ·

Premiery wydawnictwa Agora na maj/czerwiec

Maj i Czerwiec będzie obfitował w naprawdę ciekawe tytuły. Wydawnictwo Agora również proponuje kilka książek naprawdę wartych Waszej uwagi sami zobaczcie! Wiktor Osiatyński, Ludzkie sprawy …

Anna Bugajna · 14 maja 2020 · książka ·

Mała Czarna – nowa seria wydawnicza od Albatrosa!

Książki z serii Mała Czarna to komedie romantyczne w stylu najlepszych filmowych historii, takich jak Zanim się pojawiłeś, Dziennik Bridget Jones czy Planeta Singli. Są zabawne, czasami…

Anna Bugajna · 14 maja 2020 · książka ·

Pamiętnik więzienny - premiera książki Artura Ligęski

Gdy przyleciał do Dubaju, był pełen nadziei, że jego życie będzie spokojniejsze, lepsze, wartościowsze, pozbawione lęków. Życie, w którym pogodzony z przeszłością̨ będzie…

Redakcja · 14 maja 2020 · książka ·

Ten Typ Mes i Diana Brzezińska - Premiery książkowe Online

Uruchomione w połowie marca wirtualne studio spotkań Empiku w ramach cyklu #premieraonline działa coraz prężniej. To miejsce stworzone z myślą o tych, którzy chcą trzymać rękę na pulsie…

Redakcja · 13 maja 2020 · książka ·

"Pudło..." Niny Olszewskiej – premiera reportażu o polskich więzieniach

Ciekawią Was realia polskich więzień? Jak wygląda rzeczywistość ograniczona murami? Już w maju możecie przeczytać opowieści snute przez polskich osadzonych. Zachęcamy do lektury Pudła... …

Anna Bugajna · 8 maja 2020 · książka ·

Nowa książka André Acimana – autora powieści "Tamte dni, tamte noce"

Pamiętacie poruszającą historię Elio i Olivera z Tamtych dni, tamtych nocy? Jeśli tak, to z pewnością ucieszy Was wiadomość, że już w maju będzie miała premiera kolejna książka autora …

Anna Bugajna · 8 maja 2020 · książka ·

Najnowsza książka Alka Rogozińskiego "Teściowe muszą zniknąć" już w maju!

Lubicie kryminały z dużą dozą humoru? Już w maju najnowsza książka Alka Rogozińskiego Teściowe muszą zniknąć. Pełna zwrotów akcji i czarnego humoru! Gdzie diabeł nie może, tam…

Anna Bugajna · 8 maja 2020 · książka ·

"Nazwijmy to miłość" – najnowsza powieść Janusza L. Wiśniewskiego!

Autor Samotności w sieci powraca z nową książką. Ciekawi? Premiera już 20 maja! Tytułowe opowiadanie Nazwijmy to miłość to mroczna i kontrowersyjna opowieść o zakazanej namiętności…

Anna Bugajna · 8 maja 2020 · książka ·

Majowe nowości od Wydawnictwa Albatros!

Kwarantanna trwa w najlepsze. Kończą Wam się lektury na ten trudny czas? Zerknijcie na nowości, które przygotowało Wydawnictwo Albatros. Jak zwykle dostarcza mnóstwa sensacji, thrillerów i…

Anna Bugajna · 8 maja 2020 · książka ·

Benjamin Moser otrzymał Pulitzera 2020 za biografię Susan Sontag

Biografia Sontag. Życie i twórczość (ang. Sontag: Her Life and Work ) autorstwa Benjamina Mosera otrzymała Nagrodę Pulitzera 2020. Na polskim rynku książka ukaże się nakładem Wydawnictwa…

Redakcja · 7 maja 2020 · książka ·

Interesujące nowości wydawnicze: „Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat”

Juan Luis Arsuaga Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat Tłumaczenie: Ewa Ratajczak Wydawnictwo ZNAK, 2020 Juan Luis Arsuaga zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach…

Redakcja · 7 maja 2020 · książka ·

Nadchodzą „Czerwone żniwa” Pawła Majki i Radosława Rusaka!

Trwa trzecia wojna światowa. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z założeniami sztabowców Układu Warszawskiego. Żołnierze polskiego 1 Batalionu Szturmowego znajdą się w samym centrum…

Redakcja · 5 maja 2020 · książka ·

Ciąg dalszy piekła kobiet - recenzja nagrodzonej Bookerem powieści „Testamenty” Margaret Atwood

Prestiżową nagrodę Bookera za rok 2019 otrzymały wyjątkowo dwie autorki: po raz pierwszy w historii laureatką została ciemnoskóra pisarka, Bernardine Evaristo za "Girl, Woman, Other" i po raz drugi w karierze - Margaret Atwood za "Testamenty", czyli kontynuację "Opowieści podręcznej". Przyjrzyjmy się nowej odsłonie Republiki Gilead.
Dominika Ciechanowicz · 3 maja 2020 · książka · 1 komentarz

Ballada o odrzuconych – recenzja „Wierzyliśmy jak nikt” Rebekki Makkai

Trudno mi się otrząsnąć po lekturze tej książki, trudno wyjść z głębokiego, katartycznego stanu, w który mnie wprowadziła. Z tego smutku i zamyślenia...

Złowieszczy symbolizm Łatwo, przy pierwszej lekturze, przegapić ponurą symbolikę rozdziału otwierającego powieść Rebekki Makkai. W trakcie imprezy ku czci Nico (pierwszej ofiary AIDS w jego …

Dominika Ciechanowicz · 29 kwietnia 2020 · książka ·

PIK apeluje: książka i kultura powinny być na pierwszym miejscu w planie „odmrażania” gospodarki

Polska Izba Książki skierowała listy do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego oraz Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz, zwracające uwagę na zagrożenia dla branży…

Anna Bugajna · 21 kwietnia 2020 · książka ·

Ciemna strona pisma – recenzja powieści „Święte słowo” Sigríður Hagalin Björnsdóttir

Nowa książka islandzkiej dziennikarki, Sigríður Hagalin Björnsdóttir, zaczyna się niepokojąco i tajemniczo, od dwuczęściowego motta: cytatu z Levi-Straussa i fragmentu czternastowiecznej…

Paweł Kaczorowski - Ivo · 19 kwietnia 2020 · książka ·

Furia żeńskiej dykcji – recenzja powieści „Czas porzucenia” Eleny Ferrante

Nowa, na polskim rynku wydawniczym, powieść Eleny Ferrante Czas porzucenia to historia o wiele prostsza w wymiarze fabularnym od znanych mi czterech powieści z Cyklu Neapolitańskiego.…

Paweł Kaczorowski - Ivo · 18 kwietnia 2020 · książka ·

Nowość od Poradni K - "Filip i hydra" Patryk Fijałkowski

Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają na duszy dziecka będącego świadkiem przemocy domowej i trudnościach, jakie to dziecko w dorosłym życiu ma w budowaniu…

Anna Bugajna · 14 kwietnia 2020 · książka ·

Kolejny tom serii Skandynawskiej – Auður Ava Ólafsdóttir "Blizna" już 6 maja!

Jonas Ebeneser zbliża się do pięćdziesiątki, jest po rozwodzie, wyremontował już pięć kuchni, położył kafelki w siedmiu łazienkach, ale nie potrafi ułożyć sobie życia. Postanowił…

Anna Bugajna · 14 kwietnia 2020 · książka ·

Powieść o ludziach z pasją - recenzja książki "Uskrzydleni" Joanny Parasiewicz

Przyznam, że po debiutanckie powieści zawsze sięgam z dystansem i z obawami. Książka Joanny Parasiewicz zaintrygowała mnie jednak już od pierwszych stron. Całość przeczytałam jednym tchem …

Beata Igielska · 5 kwietnia 2020 · książka ·

Ta, która musi umrzeć

Kiedy nastąpił ciąg dalszy trylogii Millenium Stiega Larsona w postaci Co nas nie zabije autorstwa Davida Lagerkranza byłem sceptycznie nastawiony do kontynuacji. W trakcie lektury powieści…

Grzegorz Cezary Skwarliński · 5 kwietnia 2020 · książka ·

„W poszukiwaniu granic Ameryki. Wyprawa Lewisa i Clarka” Stephen E. Ambrose (recenzja)

Ilość szczegółów i cytowań może zniechęcać, biorąc pod uwagę jeszcze rozmiar tej pracy niemal 670 stron. Jest to jednak książka dotyczące jednej z najciekawszych wypraw odkrywczych.…

Anna Bugajna · 5 kwietnia 2020 · książka ·

W przeddzień huraganu – Jesmyn Ward „Zbieranie kości” (recenzja)

W obliczu nadchodzącej katastrofy życie ludzkie nabiera jeszcze większej wartości. Dotyczy to także tego, które jeszcze się na dobre nie rozpoczęło. Klęski żywiołowe takie jak powódź…

Anna Bugajna · 8 marca 2020 · książka ·



strony: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... »

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca