jastarnia

Offler · 10 kwietnia 2011, 16:34
to tylko jastarnia piec lat temu a wyglada, jak ostatnie miejsce na Ziemii
dobry 6 głosów

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Johannes Tussilago
Johannes Tussilago 10 kwietnia 2011, 20:16
Ładne połączenie dynamiki falowania na pierwszym planie ze spokojem oddali. Na ogół to jednak niebo nad Bałtykiem wydaje się być zawsze bardziej żywiołowe, przynajmniej dla mnie.
Grzegorz Cezary Skwarliński
Grzegorz Cezary Skwarliński 10 kwietnia 2011, 23:14
Niestety ale to nie jest dobra fotografia. Poprzepalane chmury i woda, brak wyraźnego tematu (jeśli morze to fragment falochronu zbędny, jeśli falochron to mało ciekawie pokazany). Totalnie nie rozumiem zabiegu ramki. Próba uatrakcyjnienia? Jeśli tak, to moim zdaniem nieudana.
Offler
Offler 11 kwietnia 2011, 04:23
ta ramka, to przyznaje - nie mam pojecia po co kiedys ja do zdjec dodawalem. ale pewnie jakis plan z tym zwiazany mialem. tylko nie pamietam jaki :D
Johannes Tussilago
Johannes Tussilago 11 kwietnia 2011, 19:38
Techniczna strona wykonywania zdjęć jest mi obca, ale co do tematu - tu się do końca nie zgadzam z Grzegorzem. Być może to niezamierzone przez Offlera, ale moim zdaniem głównym motywem jest tu granica i to co się na niej dzieje: falochron-morze, gdzie załamują się fale od strony zatoki, a po drugiej oliwa (spokojna przystań); morze-atmosfera, gdzie załamuje się i odbija światło; druga strona zatoki, gdzie styka się morze-ląd-niebo, wymuszając konwekcję mas powietrza i tworzenie pączkujących cumulusów (być może chwilowa cisza przed...). Cóż, mnie to zaciekawiło w zdjęciu i pod tym względem jest to interesująca fotografia.
Kłaniam się.
Tomasz Smogór
Tomasz Smogór 12 kwietnia 2011, 18:45
Mi się podoba.
Justyna D. Barańska
Justyna D. Barańska 18 kwietnia 2011, 15:41
Ja się technicznie również nie znam, ale z tej pracy wiele można wyczytać. Zburzenie, spokój i śliska droga przed się, jak ona skręca i jak latarnia w oddali, to się łączy w głowie w niezłą metaforę.
rss
618 wyświetleń
przysłano: 10 kwietnia 2011 (historia)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło