Muzyka

ZMAZA - TO NIE MY

Zespół powstał na początku lat 90-tych pod nazwą Zmaza Nocna. Po licznych perturbacjach i zmianach personalnych skład zespołu wykrystalizował się i pozostał niezmieniony do dziś: Piotr "Młody" Gmur - git. voc. Sylwester "Szadok" Szade - bas Marcin "Sopel" Sobkowski - perkusja.
W początkowej fazie działalności, zespół grał sporo koncertów o zasięgu lokalnym, choć zdarzyło się, że startował w tzw. Otwartych drzwiach FMR Jarocin 93. Krótko po tym nastąpiło ograniczenie działalności zespołu związane ze studiami, kłopotami lokalowymi i sprzętowymi. Mimo tego grupa nie zawiesiła działalności i w miarę możliwości pojawiała się na nielicznych imprezach. W tym czasie każdy z muzyków zajmował się pobocznymi projektami muzycznymi, co miało wpływ na dzisiejsze oblicze Zmazy.
W 2002 roku zespół nagrywa w domowym studio swoje pierwsze demo Amademosz, którego utwory są wypadkową poszukiwań muzycznych członków zespołu. Stylistycznie muzyka opierała na wielu gatunkach od punk rocka przez metal czy pastisz hip-hop'u w "G-Rap-A". Od tego czasu zespół coraz więcej koncertuje m.in. z zespołami Moskwa, Habakuk, Cool Kids of Death, a przede wszystkim Le Illjah. Z tym ostatnim zawiązuje się bliższy kontakt, czego wynikiem jest wspólna mini-trasa po południowej Polsce. W grudniu 2004 roku grupa wchodzi do Studia Q Toma Horna i nagrywa pierwszy studyjny materiał, na którym gościnnie pojawia się Tomasz "Miód" Mioduszewski z Le Illjah obecnie Jamal. Rok 2005 to kolejne koncerty m.in. Kozienalia, Jarocin PRL Festiwal, CK Alternatiff w Kielcach, którego Zmaza zostaje laureatem. Na jesień grupa podpisuje kontrakt płytowy z wrocławską wytwórnią Rockers Publishing, na wydanie debiutu płytowego "Owszem". W tym samym czasie zespół wspomaga Farben Lehre na trasie promocyjnej Farbeheit. Dzięki trasie dostaje zaproszenie na Punky Reggae live u boku Farben Lehre, Akurat, Zabili Mi Żółwia, oraz na Kultowe Juwenalia w Krakowie 2006. W tymże roku zespół zostaje laureatem nagrody jury JAROCIN FESTIWAL w składzie: Robert Sankowski z "Gazety Wyborczej", Ryszard Gloger z "Radia Merkury" oraz muzyk Tymon Tymański. Od jesieni do końca roku zespół towarzyszy grupie Farben Lehre na trasie XX-lecia zespołu. W roku 2007 grupa koncertuje m.in jako gość na trasie Punky reggae live 2007, na kilku letnich festiwalach (np. Jarocin 2007 jako laureat czy Punky Rockers Never Die), oraz tradycyjnie jako gość na trasie zespołu Farben Lehre. Od lipca 2007 roku grupa pracowała nad nową płytą w Łódzkim Studio Toya, a rok 2007 zamyka mini trasa obejmująca Holandię i Niemcy. Rok 2008 to wytężona praca nad nową płytą "To nie my",która ukazała się nakładem Lou & Rocked Boys.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 listopada 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca