Literatura

Biuro Literackie na WPDK

 

Podczas rozpoczynających się 3 grudnia 18. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek gośćmi Biura Literackiego będą m.in. Tomasz Broda, Jacek Gutorow, Karol Maliszewski, Agnieszka Mirahina i Julia Szychowiak. Najważniejszym wydarzeniem WPDK jest niewątpliwie wieczór autorski i premiera nowej książki tegorocznego laureata Nike - Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego.

Tom "Rzeczywiste i nierzeczywiste staje się jednym ciałem. 111 wierszy" zaprezentowany zostanie pierwszego dnia targów o godzinie 18:00 w BWA Awangarda przy ulicy Wita Stwosza 32. W spotkaniu udział weźmie autor wyboru "111 wierszy" Jacek Gutorow, nominowany w tym roku za "Inne tempo" do trzech literackich nagród: Cogito, Gdynia i Nike.

Tego samego dnia o godzinie 20:00 w Galerii Nova na Placu Solnym odbędzie się wystawa  grafik Karola Augustynowicza, twórcy okładki i rysunków, które znalazły się w nowym tomie autora "Piosenki o zależnościach i uzależnieniach". Prace wykonane techniką suchej igły, odnosząc się do poezji w zagadkowy i symboliczny sposób, przedstawiają możliwość odmiennego widzenia rzeczywistości, innych oraz siebie.

Tegoroczny Laureat Nike jako pierwszy (w czwartek 3 grudnia o 16:00) będzie podpisywać  książki na stoisku Biura Literackiego nr 50 w Muzeum Architektury przy ulicy ul. Bernardyńskiej 5. W piątek okazja do spotkania z Bartoszem Sadulskim (18:00), Przemysławem Witkowskim (18:30), Agnieszką Mirahną (19:00) oraz Julią Szychowiak (19:30).

W sobotę  o 12:00 szansa do zdobycia podpisu Tomasza Brody, autora wydanego specjalnie z okazji WPDK kalendarza na 2010 rok "Poznaj swój Wrocław”. Godzinę później Karol Maliszewski podpisze premierową powieść "Sajgon". W niedzielę o 12:00 ponowna możliwość spotkania Tomasza Brody, twórcy rysunków do książeczki dla dzieci "Przygody przyrody".   

Dla wszystkich miłośników dobrej literatury Biuro Literackie przygotowało specjalne kupony, które upoważniają do zakupu książek po okazyjnych cenach. Wśród promocyjnych publikacji są m.in.: "Przed snem" Piotra Sommera, "Biały Słoń" Briana Pattena i "Żurek na ostro", czyli wiersze oraz ilustracje uczniów wrocławskich szkół podstawowych, powstałe w ramach projektu "Szkoła z poezją".

Wśród kilkudziesięciu oferowanych wydawnictw znajdą się wszystkie tegoroczne premiery Biura Literackiego, w tym m.in. "takim ściegiem:" Andrzeja Falkiewicza, "Ekran kontrolny" Jacka Dehnela, "Państwa P. " Dariusza Sośnickiego i "Pozytywki i marienbadki" Andrzeja Sosnowskiego.

W trakcie WPDK na stoisku Biura znajdzie się także nagrodzony w konkursie na najlepszą oprawę graficzną "Dzieło w dziele, czyli książka dobrze ubrana" tom Julii Szychowiak "Wspólny język" zaprojektowany przez Ninę Łupińską. Osoby odwiedzające biurowy sklepik będą mogły głosować na tę pracę w plebiscycie "okładka targów".  
 
 

PROGRAM SPOTKAŃ  Z AUTORAMI NA STOISKU BIURA LITERACKIEGO

3 grudnia

godzina 16.00

Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki "Piosenka o zależnościach i uzależnieniach", "Rzeczywiste i nierzeczywiste staje się jednym ciałem. 111 wierszy" 
 

4 grudnia

godzina 18.00

Bartosz Sadulski "Artykuły pochodzenia zwierzęcego"

godzina 18.30

Przemysław Witkowski "Lekkie czasy ciężkich chorób"

godzina 19.00

Agnieszka Mirahina "Radiowidmo"

godzina 19.30

Julia Szychowiak "Wspólny język", "Po sobie" 
 

5 grudnia

godzina 12.00

Tomasz Broda "Przygody przyrody"

godzina 13.00

Karol Maliszewski "Sajgon", "Po debiucie" 
 

6 grudnia

godzina 12.00

Tomasz Broda "Przygody przyrody"


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 grudnia 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca