Literatura

„Żyletka" – reportaże i wywiady Katarzyny Surmiak-Domańskiej

„Żyletka” to zbiór 10 prawdziwych, przejmujących historii rodzinnych opisanych przez Katarzynę Surmiak-Domańską w formie reportaży i wywiadów. Na książkę, wydaną przez Agorę i dostępną w sprzedaży od 5 października, składają się głównie teksty publikowane w dodatkach „Gazety Wyborczej”: „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach”.

 

Bohaterowie „Żyletki” próbują znaleźć swoje sposoby na emocjonalne rozliczenie się z rodzicami i rozpoczęcie normalnego życia. Jedna z bohaterek przenosi konflikt z rodzicami na salę sądową, inna, nie widząc szans na bezpośrednią komunikację, próbuje porozumieć się z ojcem poprzez swoją sztukę.


Surmiak-Domańska o swojej książce pisze: „Czy można winić kogoś, kto zawsze kierował się wyłącznie najlepszymi intencjami? Czy można wybaczyć komuś, kto nie poczuwa się do winy? Co zrobić ze skrzywdzonym, bezsilnym dzieckiem, które wielu z nas nosi w sobie przez całe życie. To nie jest książka o złych rodzicach. Większość z nich jest zresztą zupełnie normalna, a niektórzy nawet wzorowi. Prawie wszyscy na pytanie, czy kochają swoje dzieci odpowiedzieliby szczerze, że tak, niektórzy dodaliby: ogromnie. Niektórym tego pytania nigdy nie można było zadać, bo istnieją tylko w wyobraźni swoich dzieci, które kreują sobie ich wizerunek tak, by łatwiej im było żyć”.


Książka „Żyletka”, wydana przez Agorę, będzie dostępna w sprzedaży od 5 października na kulturalnysklep.pl, w sieci sklepów Empik oraz w wybranych salonach prasowych.

 

Kampania promocyjna wydania jest realizowana w „Gazecie Wyborczej” i jej dodatkach. Projekt i planowanie działań reklamowych – Agora.

 

Katarzyna Surmiak-Domańska jest znaną dziennikarką, od 1995 r. związaną z „Gazetą Wyborczą". Jej teksty, publikowane przede wszystkim w „Dużym Formacie" i „Wysokich Obcasach", poruszają kwestie społeczno-obyczajowe, a także drażliwe i kontrowersyjne tematy związane m.in. z seksualnością. Wydała kilka książek, m.in. „Beznadziejna ucieczka przed Basią”, „Zły dotyk” i „Twarze”.


przysłano: 19 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca